şükela:  tümü | bugün
  • sobayı yak jack’in panama yayıncılık’tan çıkan, aynı adlı kitabın diğer adıdır.

hayata tutunmaya çalışan genç bir adamın, inişli çıkışlı depresif bir ruh haliyle kaleme aldığı, günce & deneme tadında harika bir kitap. yazarın yaşamında iz bırakan olayların ve anekdotların anlatıldığı, 1-2 sayfalık bağımsız hikayelerden oluşuyor.

kitapta, bolca mizahi unsurlara başvurulmuş ve kitabın, insanı sıkmayan, oldukça samimi, akıcı bir dili var.

zaman zaman hüzünlendiren ama bolca kahkaha attıran, kendinizden çok şey bulacağınız bu kitabı; deyim yerindeyse bir solukta okuyacağınızdan eminim. kolay sıkılan ve okuma tembeli kişilere özellikle tavsiye ederim.

kitapla ilgili diğer bilgilere ulaşmak ve kitabı temin etmek için burayı kullanabilirsiniz.
  • alışılmışın dışında bir dil ile mizah yapan jack abimizin kitabı. bir tur okuduktan sonra canınınız ne zaman isterse herhangi bir sayfasını açıp gülümseyeceğiniz hikayeler barındırır. en az hikayeler kadar yazarın üslubu da eğlenceli ve bambaşkadır. okuyun işte daha ne diyeyim:)
  • “bakmayın böyle güldüğüme ben günde iki öğün hüzün çekerim” diyen adamın, antidepresan etkisi yaratan kitabı.

--- spoiler ---

don lastiği gibiyim bugün... kimi zaman çok sıkıyorum insanları, kimi zaman serbest bırakıyorum salıyorum kendilerini... bazen tezgahta elden ele dolaşıyorum, bazen en güzel dükkanın raflarında... gençler yanımdan bile geçmezken, yaşlı teyzeler metrelerce alıyor beni...

kendimi o kadar önemli hissediyorum ki, ben olmazsam bütün ganimetler görünecekmiş de ben gizliyormuşum gibi geliyor aklıma...

don lastiği gibiyim mirim! alışmamış tende duramıyorum...

--- spoiler ---