şükela:  tümü | bugün
 • genelde teyzeler tarafından temenni amaçlı kullanılsa da dalga geçmek için veya baştan savma amaçlı kullanıldığında daha güzel olan söz.
 • normalde inşallahla maşallahla işi olmayan bir insan olarak son 6 ayda kullandığım cümlelerle ilgili istatistiki bir çalışma yapılsa, açık ara en çok kullandığım cümle olarak tarihe geçer. özellikle iş hayatının yarattığı stres ile baş etme konusunda çok faydalı bir yöntem.bir diğeri için (bkz: allahım sen soktun sen çıkart)
 • twitter fenomeni olarak tanınan blogger pucca'nın ilk kitabından bizzat senaryolaştırdığı ve büşra pekin-murat boz'ın rol aldığı sinema filmi. 12 ağustos'ta motor diyor.
 • gerçekten filmin pucca'yla alakası var mı merak ediyorum. ne teaser'da pucca'dan bahseden var ne de pucca herhangi bi yerde filmden bahsediyo. alacak verecek davası mı ki? hihi.

  bu arada siz zahmet etmeden ben koyayım şuraya;

  (bkz: derdini sikeyim butonu)
 • komikli film. büşra pekin, murat boz iyi seçim. sanat literatürüne geçecek değil de izlenir herhalde.
 • fragmanı taze taze çıkmış. fragmana bakıp yorum yapılmaz ama murat emrah kaman biraderler için kesinlikle bir şans vereceğim filmdir. e hadi inşallah.
 • çok feci sıçabilecek bi filmi fena kotarmamış gözüküyolar ama bazı şeyler okuyunca daha komik. büşra pekin ne kadar iyi oynarsa oynasın, abartı gelecek gibi bir his var. para verip de sinemada izleyeceğimi sanmıyorum ama bi gün mutlaka izlerim. merak ediyorum.

  bazen fazla elitist bakıyoruz galiba. kezban diyoruz, filan. hepimizden çıkıyor zaman zaman böyle salak tepkiler.

  "ay pukanın hastasıyıaaam" diyemiycem ama bir kadın, sürünmenin; sıçıp batırmanın; bir erkeğe hallenmenin arkasında duruyor. ayakta alkışlamak zorunda değiliz. ayrıca tarkovski filmi de beklemiyoruz neticede.

  ben sadece kadın-erkek rollerine küçük de olsa bir çelme takabilme ihtimalini seviyorum böyle kitap ve filmlerin.

  bugüne kadar erkek mallığını ve eline yüzüne bulaştırmasını çok izledik. kadınlar bu kadar steril değildi fakat ortaya çıkamıyorlardı. pucca ve saz arkadaşları, maskeyi çıkartıyor. bu henüz devrim etkisi yaratmayacak ama kızların sesi daha çok çıktıkça hoşuma gidiyor.

  değişiyoruz. erkekler de değişiyor. birbirimizi anlamak zorlaştı... belki bu filmler köprü kurar kahkahalarla.

  ps: bugün baya anlayışlı ve olumluyum. hayırdır inşallah...
 • fragmanı izledim, komik görünüyor. (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=s_4gfdril_k)

  murat boz'da fena değil sanki bir şarkıcı için. zaten şarkı söyleyemiyor bir yerinde, ilginç olmuş.

  ama bir sahne var ki (1:29) defalarca izledim, orada ne oluyor onu anlayamadım.