• gerçekten parayı geçtim geçirdiğim zamanın hakkını veren film olmuş. öyle beklentilerinizi yüksek tutmayın sonuçta romantik komedi. ama bir kız filmi değil, herkese hitap ediyor.
    - karakterler çok oturmuş. filmin havası sıcak.
    -hala, kardeş ve pukka müthiş bir üçlü olmuşlar. hülya gülşen'i ferhunde hanımlardan sonra özler dururduk . isabetli bir tercih olmuş.
    bayan kaltak da tam kaltak hani. hasan abi'nin sapıklığı o nasıl oluyorsa tiksindirecek dozda değil de sevimli bir oranda tutulmuş.
    - 5 dakika geçmeden gülmeye başlıyorsunuz ilk yarı çok eğlenceli.hele pukkanın izmir sokaklarında ilişki geçmişini hatırlaması anlatılmaz izlenir. bir de ilişki sonrası sendromlar da iyiydi.
    - cenaze sahnesi filmin odak noktası.
    - komedi seviyesi recep ivedikliğe kaymamış. günlük hayatta kullanılabilecek kadar argo var.
    - büşra pekin'in daha önce canlandırdığı karakterlerden izler var sanki. ama kesinlikle mükemmel bir oyuncu. elbise gibi karakteri giymiş üzerine.
    - murat boz yaş sınırı tanımadan ergenliğe yol açacak kadar tatlıydı. şarkıcı rolünde oynamaması doğru olmuş.ekranda ışıldıyor resmen. şarkıcılığını baklavalarını yemişim, sıcaklığı daha ön planda. bunu iyice pişirirlerse ekranda görmekten bıkmayacağımız çok doğal bir yetenek olacak.

tek şikayetim filmin çok hızlı geçmesi, keşke bir yarım saat daha fazla olsaydı, sahneler daha uzun , geyikler daha fazla olsaydı. akıllarına düşsün karpuz kapuğu, ikincisini üçüncüsünü isterük. çünkü bu filmde bridget jones diary havası yakaladım. onun 3sünü çekmiyorlar. bunu çeksinler en azından.
  • çok düşük beklentiyle izlenirse, filmden keyif almaya bakılırsa, bir de hd kalitesinde video ve büyük ekran varsa; gene de yarrak gibi bir film.
  • pucca'nın küçük aptalın büyük dünyası isimli kitabından uyarlanan, ancak senaryoda değişiklik yapılması sonucu çekilen kitap serisinin filmi. sanırım devamı gelecek. gelmesi de beklenmektedir. zira, murat boz'dan beklenmeyen bir oyunculuk performansı sergilenmiştir. beklentilerin üstünde bir filmdir. şiddetle tavsiye edilir.
  • son zamanlarda en çok güldüğüm türk filmidir.
  • bildiğin tatlış film, yerim yerim cinsinden. gözlerimde kalplerle öneriyorum, gidin mutlu olun çıkın!
    bu arada sinema da, büşra pekin de, romantik komedi de sevmem. o derece yani...
  • halk filmi, komikli. sıfır beklentiyle gidip baya baya eğlendik.
    monşerler gitmesin amk, çerezlik filde senaryo bayağı, sanatsal yön çok az filan kafa sikmesinler rica ediyorum.

not: yatırım tavsiyesi değildir.
  • gittik, güldük, geldik. kitapla pek alakası olmasa da komik filmdi. yorgun bir günün akşamı kafa dağıtmak için birebir.

edit: eşimi zorla götürdüm ama adam benden çok güldü.
  • izleyicilerini eğlendirme amacıyla çekilmiş bir film. bu konuda başarılı da.

--- spoiler ---

emin değilim ama gerçek senaryo pucca'nın istanbul'a gitmesiyle bitiyor sanırım. mutlu son olması amacıyla farklı mı bitirilmiş ne!

ek olarak: (bkz: cezmi baskın)

--- spoiler ---
  • genelde teyzeler tarafından temenni amaçlı kullanılsa da dalga geçmek için veya baştan savma amaçlı kullanıldığında daha güzel olan söz.
  • ziyadesiyle eğlenceli bulduğum filmdir.

konusu orijinal miydi, hayır, ama kesinlikle baymadı.

espriler çok mu efsaneydi, hayır, ama oldukça doğaldı.

güldürdü mü, evet, yeterince.
hesabın var mı? giriş yap