• yavrucuklarımıza kıyan orospu çocuklarına, kahpelere hadım değil idam gereklidir. kaç gündür kaçıncı yavrumuz katledildi. nerdesin adalet bakanım? o evlatların anne babalarının feryatları uykularınızı kaçırmıyor mu?
  • avrupa birliği seviciliğimiz yüzünden gelmesi imkansız uygulamadır. hadım ile ilgili yasa ne zaman gelir allah bilir. bu konu herkesin ortak olarak oy birliğine sunulduğu zaman meclisten kolayca geçebileceğine inandığım bir tasarı. avrupa birliğine de alınmayacağımıza göre, artan cinsel suçların önüne geçilmesi için acilen meclisten geçirilmesi gereklidir.
  • idam gelse nolacak?
    leyla veya eylül ölmeyecek miydi?

olduktan sonra müdahale etmenin ne anlamı var?

(bkz: #78747478)
  • ülkenin her deliğinden hukuksuzluk ve dolandırıcılık akarken, idam isteyenler aptaldır.
  • hadım zaten çocuk cinayeti için değil çocuk istismarı için öngörülen bir ceza. kavramları bayağı karışmış bir beyanat...
  • "malız çünkü, idamın yoz iktidarların elinde nasıl hasarlar verebilecek politik bir araç olduğunu anlamaktan aciziz, türkiye'nin yozlaşma endeksi puanının yıllardır düşüşte, şu anda da benin ve kuveyt'ten bir puan yüksek, trinidad ve tobago ile surinam'dansa bir puan düşük olduğunu da bilmiyoruz ama ülkemizi dünya lideri sanıyoruz. hukuktan da anlamıyoruz pek, temyiz hakkının öneminin idraki bizim ligimizin iki kalem üstünde ama allahtan yine de oy verebiliyoruz" diye devam etmesi gereken cümledir.
  • hayır istemiyoruz. daha kaç defa aynı şeylere bakıp ders almayacaksınız? idam kararı asla bu şerefsizler için alınmayacaktır. bu ülkede daha önce çocuğa tecavüz ettiği için idam edilen oldu mu acaba hiç?

buyurun bu ülkede idamın geçmişi ile ilgili bir haber:
    türkiye'de idam cezası

kaldı ki, idam demek hukuka mutlak güven demektir ki, insan elinde olan hiç bir kavrama mutlak güvenemezsiniz. üstelik de bu ülkede hukuka! yıllarca insanların yanlış yere hapis yatabildiği, ahmet şık gibi her politik görüşün tehdit olarak gördüğü için hapse tıktığı insanların, yalan yanlış soruşturmalarla göz göre göre hapiste ölüme terkedilen insanların daha çok değil beş yıl önce görüldüğü hukuka!

bu vahşileri, bu pislikleri, aşağılık herifleri gördükçe ben de kendimi parçalamak istiyorum ama bir de idam cezası diye diretirseniz bu insan müsveddelerinin yaptıklarının geçiştirilmesinin yanı sıra suçsuz insanların politik gerekçelerle idam edildiği günleri de göreceksiniz benden söylemesi.

insan intikam alır, ama hukuk intikam alamaz.
  • bence çükünden asalım. iki tarafın da dediği olsun.
  • insanın bu haberleri okuyunca idam diye haykırası geliyor ama memleket idam cezası gelirse hep siyasi suçlular infaz edilir, biliyorum
  • idam içinizi soğutur mu arkadaş güzel güzel iskencede geçirmeden pat diye idam mı edilir acı cekicek acı idam en kolay yol
hesabın var mı? giriş yap