şükela:  tümü | bugün
 • quarklarin bir araya gelerek olusturdugu madde parcasi..(quarklar asla tek basina bulunmaz)..iki cesit hadron vardir: baryon ve meson..quarklar hadronlari 0 elektrik yuku ve 0 color chargei tasiycak sekilde meydana getirir..hadronlarin garip bi ozelligi ise kutlelerinin sadece cok az bir bolumunun iclerinde quarklar yuzunden olmasidir..
 • hadronlar,protonlar gibi kütlesinden yalnız küçük bir kısmı, hadronların içindeki quarklarin durgun kütlelerinden oluşur... hadronların kütlelerinin çoğu, sistemdeki kinetik ve potansiyel enerjilerinden oluşur...e=mc² denklemindeki gibi, bir sistemde enerji..kütle olarak ele alınır...her zamanki gibi kütle bir enerji seklidir*..
 • fizik lisans temel tanecik fizigi dersinin içeriginde yer alan konulardan biridir. hadron isimlendirmesi mezonlar ve baryonların ortak adıdır diyebiliriz.

  atom alti parcaciklar konusunda temeli teskil etmektedir. baryonlar 3 adet kuarktan (baryonlar antileri disinda anti quark içermezler) , mezonlar ise bir quark ve bir anti quarktan olusmaktadır.
  ilk ve orta ogretimde yillardir en kucuk bolunemeyen parcacik atom dur sartlandirmasi neticesinde ilk duydugunuzda afallasanizda sonra aldiginiz bilgiler. temel bilimlerden fizikte atom alti seviyelerde varilan noktanin proton ve notrondan ibaret olmadiginin ispati hadronlar dir.
 • (bkz: lhc)
 • problemsiz çalışan wireless mouse markası. hap kadar usb vericisi ve sorunsuz yüzey seçmeden çalışmasının yanı sıra 20 - 25 tl gibi bir fiyata alabileceğiniz (abartmayım ama) logitech ayarında performans sergileyen hede. üzerine birde daha yüksek tarama yapabilmesi ve oyunlarda performansı artırması için dpi tuşu koymuşlar.
 • kesinlikle abooov, yeni ve gereksiz bir dağıtım, oleeey, yihuuuu vs. değildir.

  temel olarak souce based olan, ve burak sezer'in enfes bir ürünü olan lpms paket yönetimine sahip, basit fakat deneyimli kullanıcıları hedefleyen, end user'lara alın size süper basit bir arayüz ve kurulumu olmayan ve microsoft'un pazarına bir darbe de biz vuracağız gibi abuk sabuk bir yaklaşımı olmayan "yerli" bir linux dağıtımıdır. geliştiriciler aramaktadır, küçücük bir komünitedir, lpms ile sırtı yere gelmeyecek fakat malesef destek yoksunudur.

  http://hadronproject.org/

  rootfs indirmek isterseniz http://sourceforge.net/…n-1.0-i686.tar.bz2/download

  katkıda bulunmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilmeyenler iletişime geçebilirler.
  http://hadronproject.org/irc-channels/
 • pc için ürettiği oyun kollarının duruma göre 'x' ya da 'kare' tuşları içine kaçmaya başlıyor bir süre sonra. pes'te altı pastan tribüne yolladığım topların, resident evil'da boşa yaktığım merminin haddi hesabı yok. fiyat olarak uygun, ama ucuz etin yahnisi de yavan oluyormuş; bunu da gördüm.
  fareleri belki idare eder de; oyun oynamak gibi amacı keyif almak için uzak durulması gereken marka.