şükela:  tümü | bugün
  • güzel olanı istemektir çirkinliğimize aldırmadan.
  • bazıları içinde bulunuyor ama sorsan öz güvenim yüksek der. karıştırmamak lazım ikisi çok farklı şeyler.
  • çağımızın vebası. yemnederim.
  • tam 'çağımızın vebası' yazacaktım ki bir baktım, yazılmışı var.

bayılıyorum insanlardaki tümden gelim refleksine. öyle böyle değil, resmen hastasıyım. bir insanın her olay ve her kişi karşısında vereceği tepkiler çok değişkenken, henüz tanımadığı bir insanın salt cinsiyetini baz alarak yorum yapabilmek büyük cesaret. ben bayılıyorum şahsen. yanlış anlaşılmasın, bu sefer bir 'kadın' için gelmedi bu yorum.

bir 'erkek' için geldi ve beni aynı derecede sinirlendirdi.

arkadaşlar, iyi niyetli olabilirsiniz. ki eminim öylesinizdir. fakat üzerinize marifet olmayan mevzularda fikir yürütmeyiniz. hele ki ben bizzat en yakın arkadaşlarımın hali hazırda yaşadıkları ve yaptıklarını eleştirmezken (bkz: haddini bilmek) sen kim köpeksin kalkıp bana arkadaşımı eleştiriyorsun? sence, senin bana hiç bir fikrin olmadan ürettiğin argümanları ben seksen beş kez kafamda çevirmemiş miyimdir? ya da mesela o argümanı anında etkisiz kılacak bir bilgiye sahip olamaz mıyım?

hastayım bu cüretkar yorumlarınıza. kadınlar şöyle, erkekler böyle. hı hı öyle. evet.
  • ölçüsüz, kontrolsüz, sınır nedir bilmeyen kişilerin yaptığı.
    üzerine vazife olmayan işlere karışan, her yemeğe maydanoz, burnunu her işe sokan gibi karşılıkları da vardır.
    genelde yersiz, lüzumsuz bir güç sarhoşluğu içinde yapılan çapsız girişimlerdir.

mesela hiç olmadık yerde komşusunun arabasının sileceklerini kaldıran hatta kıran, aklınca ona mesaj veren kendini eğitimli, disiplinli sayan hırbonun yaptığıdır. konuşmak, not yazmak, site yönetimine bildirmek varken aklınca fatura keser böyleleri, çünkü yapabiliyordur.