şükela:  tümü | bugün
 • insanı hayattan soğutan sinek türü.

  sırtlan sürüsüne denk gel, aslan kaplan jaguarlarla boğuş, anakonda pitonla yüz, büyük beyazla dalış yap, nehirde timsaha denk gel hop fırlasın sudan ama bu canlıya gece gece denk gelme arkadaş ya...

  ben anadan doğma sinek avcısıyım. gece karanlığında ışık açmadan denk getirip avladığım/öldürdüğüm bile olmuştur. normal olgun sinekleri yaklaşık maksimum 3 denemede avlarım. (düzgün alan ve ışık şartlarında) ama bu itler bir de %30-40 daha hızlı oluyor. zaten tespitime göre insan ile sineğin hızı yaklaşık eşit, evrimin bir yarışı bu, böylesine denk gelince o %30 fark başarı ile başarısızlık arasındaki çizgi oluyor. (iki elle el çırpma gibi ezerek avlama metodunda)

  hep aynı yere konan, kovup kovup geri gelen, havadaki sesi de böyle biraz düşük desibelli ve biraz da tiz bir sinek duyarsanız işte bu o genç karasinektir. gece karanlığında bile tanırım bu pezevenklerin sesini... aynı noktadan 40 kere kov, kısa bir tur atar gene gelir aynı yere konar. uçarkaçarların f-16'sıdır bu it. küçük, hızlı, manevra kabiliyeti yüksek. makinelerden değil de insanlardan gidersek de bu şerefsiz 13-14 yaşında barcelona altyapısındaki messi'ye denk geliyor. tutamıyorsun, atıp atıp geçiyor. her seferinde geçiyor, yorulmuyor, yavaşlamıyor.

  gece gece kalk, uykunu aç, av moduna geç, dene dene, dedim ya bu itler hızlıdır, olgun sinek gibi kolay seremezsin yere. çaaaat, çaaattt uğraş, avuçlarının içi kızarsın, çaat çaat seslerinden hanım uyansın, içeriden çocuk gelsin "- baba n'oluyo?" desin. 125 kilo 190 cm bünyenle 3 mm, 0.0026 gr'lık bir hayvanla boğuştuğunu itiraf edeme, "- yat oğlum bişey yok!" diye geçiştir.

  elinin altında fıs fıs olacak ağa. ortaokul matemağinden x=vxt'ye değil, lise bir fiziğinden f=mxa'ya değil, kimyadan aerosol zehire güveneceksin.

  not: az önce sikerttim birini, neyse ki gece değil sabah uyanınca musallat oldu, sancı olmadı yukarıda anlattığım gibi. karnım aç, kahvaltı etmemişim, ilk şampiyonlar ligi maçına çıkan bonservisi elinde genç futbolcu gibiyim, çita misali hızlı, teyze aslan gibi avcılıkta bilgeyim, ikisini birleştirip aldım lavuğu...
 • ülkemizde çoğu firma, iş ilanlarında tam olarak bunu anlatıyor.

  (bkz: yarın gelsin başlasın)
 • okurken yaşadım yeminlen, ben de bir profesyonel sivrisinek avcısı olarak arkadaşımın acısını ve endişesini paylaşıyor, kendisine bundan sonraki görevlerinde üstün muvaffakiyetler diliyorum.

  tanım yapayım da adet yerini bulsun:
  ne kadar kıvrak ve hareket kabiliyeti üstün olursa olsun iki elin avuçları arasında şakkadanak yerden havaya savunma sistemi ile bertaraf edilecek düşman kuvvetleri hava unsurudur.
 • kulaginizin yakınindan geçerek taciz eden sinektir.
 • gençliğin enerjisine, deneyimsizliğin cesaretine ve acemiliğin şansına sahiptir.
 • (bkz: tanım nedir) ? nasıl yapılır!?
  tanım: (bkz: yeni işe girmek)
  (bkz: yeni işe başlayanlara öğütler)
 • sinek türünün en şerefsiz, en haysiyetsiz, en laftan sözden anlamayanıdır. konduğu yerde sabit durmaz, vızır vızır gezer teninizde.
  "gel sik bari sen de kurtul ben de kurtulayım" diyerek sitem ettirir insanı.
 • yapılacak olan şudur:

  bir adet sprey ve çakmak temin edilir (çakmak pürmüz tipinde olmalı). çakmak yakılır ve sinek hedef alınarak marşa basılır. tam denk gelmese bile sineğin kanatları yanarak yere düşecektir. artık uçamayan zavallı genç sineğimiz yakalanıp karıncaların olduğu bir yere atılarak dağaya geri kazandırılmış olur.