şükela:  tümü | bugün
  • hafik.. sivasın bir ilçesi..
  • herkesin yol ortasından yürüdüğü bir garip sivas ilçesi.
  • sağlık bakanlığın mayhoş mantığının beni gönderdiği haritada bir nokta. bana ne duble yollardan,mezesiz balık çiftliklerinden diye diye kaçacağım kasaba kıvamındaki sivas cücüğü.
  • batman'ın kozluk ilçesine bağlı yankılı köyünün halen kullanılan eski ve asıl adı.
  • kimsenin bilmediği memleketimin adı. bana sorsanız ben de bilmem nerdedir.
  • sivas merkeze 37 km uzaklıkta olan ilçe.
  • tanrının şu uzun anadolu'yu çocukluk günlerinde yarattığını düşündüren bir ilçedir. anadolu upuzundur, hafik de öyle ıpıssız. 1915 öncesi köyleri ermeni yoğunlukludur. yıkılmamış birkaç ermeni evi farkedilir. tdk sözlüğünde anlamı gerdanlıktır, annem de öyle der. dağların yamacında, boyuna takılmış bir gerdanlıktır hafik. yalnız ve güzel memleketim.
  • yollarından gün boyu iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıda araba geçtiği için insanlarının yol ortasından yürüdüğü, 200 metrelik ana caddesinde her 20 metreye bir kahvehane düşen, var olan tek benzin istasyonunun genelde yakıt satmadığı ve büfe olarak kullanıldığı, zamanında askerliğimi yan gelip yatmayarak yerinde yaptığım düz, ağaçsız, bir garip ama ürkütücü olmayan sivas ilçesi.