• hafıza kaydı; toplumsal bellek, geçmişle hesaplaşma, tarihle yüzleşme, toplumsal diyalog, uzlaşma, iyileşme ve barış konusunda adım atmak isteyen insanlar tarafından başlatılan bir açık platform. sessiz kalmak, görmezden gelmek istemeyen; umursayan, hatırlayan, dert edinen, varoluşlarının sorumluluğunu üstlenmeye hazır herkesin alanı. farkındalık yaratmak, bilgiyle güçlenmek, kolektif bilinci beslemek konusunda harekete geçmek isteyenlerin girişimi.

açık ve güvenilir bilginin, kolektif olarak üretilen içeriklerin herkese "dokunacağını", sağa sola dağılmış küçük parçaları bir araya yaratıcı şekillerde getirmenin, bütünün resmiyle yüzleşmek konusunda cesaret verebileceğine inananların işi.

bilgiye sahip olan ve onu yoğurup sanatsal, kurgusal veya belgesel bir iletişim aracı haline getirecek herkesle beraber içerik oluşturma derdinde olan bir çalışma.

hafıza kaydı, ortak hikayeleri herkesle paylaşmaya çalışacak. inanıyoruz ki bu hikayeler, paylaşıldıkça, anlatıldıkça, dinlendikçe zenginleşip derinleşecek. çok boyutlu, çok taraflı, çok insancıl, olabildiğince evrensel ve bilgiye dayanan bir hikaye olması ve hakikate olabildiği kadar yakın olması en büyük öncelik olacak. bağlantılara, boşluklara, aynı kalanlara ve hep tekrar edenlere özellikle işaret edecek.

toplumsal barış ihtimalini zayıflatan vicdan yükleriyle, inkarla, ihmalle yüzleşmeye var mısınız?
  • neden bu zamana kadar bir entry girilmemiş merak ettiğim oluşum. cidden toplumsal olarak unutttuğumuz her şey burada. emeği geçenlerin gözlerinden öpüyorum. unutmadık!
  • teröristlere gerilla, terörist pacavrasına da demokratik konfederalizm bayrağı diyen site. yakın tarihle alakalı biraz dolasayim dedim sitelerini, ancak biraz kürtçü gördüm kendilerini.

link
hesabın var mı? giriş yap