*

şükela:  tümü | bugün
  • <az sonra gotumden biseyler sikicam yanlissa da skime olmaz cunku suc benim deil> fikrinin kisaltilmi$ ve yayginca kullanilan $ekli
  • tam bişey düşünürken hafıza ordan şarkı söylemeye başlar.hafıza sizin düşünmenizi engellemekte,dahası düşündüklerinizi de unutturmaktadır.hafıza,bayan hafız demektir ve sesi pek incedir.herkesin bir hafızası vardır ve sağ omzunda durur.kötü durumlarda dua okumaya başlar.eğer o sırada önemli bişey düşünüyosanız,hafızanın sizi yanıltması olasıdır.
  • genellikle tarih bilgisi zikredecekken orta yaşlı ve yaşlı insanlar tarafından kullanılan emin olmama ifadesi. akabinde zikredilen tarih ile ilgili etraftan kanıt toplanıp "evet evet , hatta o senenin kışında gülbenin kasedi çıkmıştı kazaa'dan download etmiştik" gibisinden bir toparlama da yapılabilir kişi tarafından.
    (bkz: kollektif hafıza)
  • zaman içinde hafızamızdaki bilgiler birbirine girmeye, yıpranmaya ve çarpıtılmaya başlar.

    kendimden örnek verecek olursam yeni yetmeyken söylediğim salakça bir yalanı değişik zamanlarda tekrarladım ve geçenlerde o olay(yalan) aklıma geldiğinde gerçekmiş gibi hissettim. üzerine uzun uzun düşününce onun yeni yetme zamanlarımdan bir yalan olduğunu idrak edebildim.

    yani eskilerin bir bildiği vardır hafıza insanı yanıltır.