şükela:  tümü | bugün
 • bir hafriyat kamyonu şoförü olarak başlattığım kampanya. bizi fark etmiyorsunuz, ondan sonra sizi ezince biz suçlu oluyoruz.
 • bir hafriyat kamyonu,
  anayola çıkarken,
  anayolu hiç kontrol bile etmeyip direkt yola daldığı için,
  o an 9 aylık bebeğini araç ile hastaneye götürmekte olan kardeşim ve eşine çarptı,
  daha doğrusu kardeşim yola dalan hafriyat kamyonunun tekerine çarptı,
  kardeşim ve eşi yoğun bakımda geçirdiler geceyi, yeğenimde ise şansa birşey yoktu,
  araç pert oldu, hafriyat kamyonu şöförü "sizi farkemedim" dedi.
  yara izleri hala mevcut...

  farkedilmek isteyen tüm hafriyat kamyonlarının kalıbını s..eyim

  sözde entry girmicektim bu protesto gününde ama
  bu saçmasapan troll entryi görünce...dayanamadım. affola
 • kamyon sürücüsünün illa orada mı olması gerek şoför mahalli olarak, aşağılara konulsalar bak nasıl görürler, kesik çizgileri bile sayarlar,

  ve hatta orta parmak işareti ile fark ettiğinizi fark ettirin,
  algı yansıması
 • genel geçer kurallara göre her zaman büyük vasıta şoförü küçük vasıta şoförünü fark etmeli, küçük vasıtacı büyüğünkine kendini fark ettirmeli.
  otobüs/tır/kamyon>minibüs/kamyonet>otomobil/at arabası>motosiklet/bisiklet>yaya
  yani götünüzden duyarlılık uydurmayın. hatalı hareketlerde katil olursunuz (tabi türkiye'de bu biraz zor, kamyonunuzun tamir masrafını rahmetlinin ailesinden isterseniz de çok yadırganmaz.)
 • yağmurlu havada saatte 100km hızla en sol şeritte gidenlerini fark etmemek mümkün değil. fark etmezseniz de çılgın gibi selektör atıp sizden yol isteyerek kendilerini fark ettiriyorlar zaten.

  kamyon kullanmıyor carmageddon oynuyorlar insan evlatları..
 • bütün harfiyat kamyonu kullananların... arasından bir tane düzgün insan çıkmayan meslek grubu.
 • hafriyat kamyonunu farketmeyip istemeden bisikletimle ezdiğim için haklı bulduğum kapmanya.
 • "o kamyonlar olmasa sen öyle evlerde oturabilir misin ha! alttan ısıtma, üstten soğutma olsun… o hafriyat kamyonları olmadan kentsel dönüşüm nasıl olacak? inşaat sektörü ne olacak? o hafriyat kamyonlarının şoförleri de meraklı değil sizin o sosyetik sokaklarınızda, dar sokaklarda direksiyon sallamaya..."

  haluk
  çocuklar duymasın

  "dev bir şantiyeye çevrilen istanbul başta olmak üzere tüm yurtta; hafriyat kamyonu ve beton mikserlerinin neden olduğu ölüm ve yaralama vakasının sayısını hepimiz biliyoruz. dizinin karakterinin, hafriyat kamyonlarının trafikte yol açtığı sorunları görmezden gelerek, hafriyat kamyonlarının aldığı 30 canı önemsizleştirircesine konuşması üzerine dizinin ilgili bölümü için rtük’e şikâyette bulunarak dizinin yayından kaldırılmasını, yayıncısına da özür dilemesini ve yaptırım uygulanmasını talep ettim.
  eğer bu konuda gereken yapılmıyorsa bu dilin bilinçli bir seçim ve dille inşaat şirketlerine bir koruma sağlanmak istendiğini düşünmek hiç de zor değil. hafriyat kamyonlarının şehir içinde dolaşımı nedeniyle yaşanan can kayıplarına rağmen hala hafriyat kamyonlarının şehir içinde dolaşımının normalleştirilmeye çalışılmasıyla nasıl bir amaca hizmet edilmek istendiği açık. onlarca insanın ölümüne neden olan olayların bu şekilde normalleştirilmeye çalışılması her şeyden önce yakınlarını bu hafriyat kamyonu terörüne kurban vermiş ailelere,onların acılarına saygısızlıktır.”

  tur yıldız biçer
 • “hafriyat alanları istanbul’u cehenneme çevirmiş durumda. sürecin böyle devam etmesi durumunda bu ölümlerin, kazaların ve özellikle istanbul’un kuzey’inde yaşayan insanların rahatsızlığında çok ciddi ölçüde artış gösterecek. çünkü ortada çok ciddi bir denetimsizlik var. eğer denetim varsa da kimseyle paylaşılmıyor. bir an önce bu konulara hem cevap verilmesi hem de bu meselenin artık ibb tarafından bir düzene kavuşturulmasını düşünüyoruz. varolan hiçbir düzenleme bugünkü kaosu engellemiyor.”
  tarık balyalı

  ibb meclis üyeleri olarak 2016 ve 2017 yıllarında hafriyat kamyonlarının yol açtığı sorunlar ve alınması gerekli önlemlerle ilgili 7 farklı soru önergesi verildi. ancak verilen sorularla ilgili ibb’den henüz bir yanıt alınmış değil. chp’li meclis üyelerinin ibb’ye verdiği sorular ise şu şekilde:

  – kaçak hafriyatla ilgili hangi cezalar uygulanmaktadır?
  – kaçak hafriyatla ilgili bugüne kadar ne kadar ceza kesilmiştir?
  – kaçak hafriyatla ilgili başlatılan yasal işlem var mıdır?
  – hafriyat kamyonlarının yol açtığı kazalarla ilgili alınan tedbirler var mıdır?
  – hafriyat kamyonlarının sürat ve tonaj limitlerine uyup uymadıklarını kim denetlemektedir?
  – hafriyat kamyonları kaynaklı kazalarda oluşan kamu zararları hangi kurum tarafından karşılanmaktadır?
  – hafriyat kamyonlarının şoförleri denetlenmekte midir?

  http://www.gazeteduvar.com.tr/…uyuk-olum-sayisi-25/