şükela:  tümü | bugün
 • biyolojik saatini ayarlamış insandır.

  ne biyolojik saati arkadaş böyle biyolojinin afedersin yani. hemen her gün en az 03.00'da yatan biri olarak söyleyebilirim ki hafta içinde bu düzen nedeniyle gün içinde tansiyon düşmelerinden tutun da yersiz uyuklamalar eşliğinde sizi felç ediyor.

  gözaltı morlukları nedeniyle '' olm sen uyuşturucu mu kullanıyorsun '' gibi sorulara savunma yapmak zorunda kalıyorsunuz. '' lunar insanım ben taam mıı '' gibi aptal saptal cevaplarla geçiştirmek en iyisidir.

  kimisini geyiğe alıp '' mr. robot'u izliyor musun ? hah, işte ben de öyle bir hayat sürüyorum ama kimseye söyleme '' gibi kendinizi yine aptalca eğlendirebilirsiniz.

  (bkz: kimse gülmedi)

  gereksiz yorgunluk olmasına rağmen uyku bozukluğunun dimağını kurutmaktır bu düzen içindeki düzensizlik.

  (bkz: gecikmiş uyku fazı bozukluğu)

  (bkz: sirkadyen ritm bozukluğu)

  tıbbi terimlerde ve yahut ortam sohbetlerinde ne isim verilirse verilsin bu hede insanın hayatını belli bir oranda mahvediyor. ebeveynlerin gece yatmaz gündüz kalkmaz diyerek ergenlik dönemlerimizde bizlere atarlanması haklıymış lan! işte şimdi sonuçlarını yaşıyoruz.

  bir tık ötesi için; (bkz: insomnia)

  edit: şu pdf dosyasında 18. sayfasından sonra gecikmiş uyku fazı bozukluğu çok güzel incelenmiş, süper detaylı ve iç karartıcı. ölelim lan biz!
 • 2-3 sene önceki halime benzeyen insandır. hele bir dönem ne kadar uzun konuşursak konuşalım birbirimizden bıkmadığımız sevgilim hayatımdayken, yatakta döne döne, adeta yatakla sevişerek zaman su gibi akar giderdi. ah be sözlük
 • bu gidişatı hiç de hayra alamet değildir. eğer devam edilirse bu yatma saatleri 4e 5e kayabilir. sonrasında ise kişi bir "narrator" olma eğiliminde olabilir.
  hatta kim bilir "tyler durden" bir gün metrobüste eve geçerken karşısına çıkabilir.
 • insan değildir.

  isterse cenin olsun, 3 de yatıp 6-7 de kalkıp mutlu bir şekilde işe gidebilen biri bu dünyadan değildir.
 • yeni doğmuş bir bebeği olması muhtemeldir
 • gen varyantı ‘p.tyr362his’ taşıyor olabilir.

  genetik olup olmadığı belli olmayan örnekleri de vardır...
  bkz sir winston churchill, barones margarath thatcher, bir de ben.
  thatcher günde 3-4 saat uyuması ile bilinen biridir.

  bu başlıkta yazılanların bir kısmının aksine, yapılan araştırmalar, bazı insanların herkes için tavsiye edilen süreden daha az uyurarak da normal olarak hayatlarına devam edebildiğini gösteriyor.

  kaynak isteyenler için:
  http://www.telegraph.co.uk/…needing-less-sleep.html

  http://www.bbc.co.uk/news/magazine-22084671
 • kesinlikle yapamayacağım eylemdir. iş için 7.10'da kalkıyorum. uykumu düzgün bir şekilde alabilmem için en geç 23.30'da uyku moduna geçmeliyim. yatışım 12'ye sarksa sabah az uyuduğumu anında hissediyorum. uyku benim hassas noktam. bir zorunluluk yoksa o yatağa 23.00-23.30 arası girilecek, o kadar.
 • farklı varyasyonlarını yaptığımdır. sabah bir bardak portakal suyu, ardından birkaç ceviz ve bir kaşık bal ile güne hazırsınız.