*

şükela:  tümü | bugün
 • gıcık hava. bok hava. senelerdir bunu yapan hava. hafta sonu iki gezelim, lay lay edelim diyen öğrenci veya çalışan kesimine hafta içi gösterip hafta sonu vermeyen hava. çok afedersiniz orospu hava.
 • izinlerini haftaiçi kullanmak zorunda olan çalışanlar için tadından yenmez hava, eğer ki hafta sonu çalışıyorsundur ve hava mükemmel ise insanı bunalımdan bunalıma sokar,"istifa edeceğim lan ben" triplerine girersin.

  (bkz: beni bu güzel havalar mahvetti)
 • pasifik kiyisina yakin kuzeybati amerika'da bulunan corvallis'te asagi yukari 8 ay boyunca paso yagmur yagar, gunes pek seyrek gorunur. bu atraksiyon fakiri kasabada yasayan herkesin favori geyigi su sekildedir:

  - what comes after two days of rain in corvallis ?
  - monday !
 • lise yıllarımda kendi çapımdaki hipotezimdi, demek ki herkesin ortak yarasıymış bu.

  şimdi üniversitedeyiz de dersler bazen erken bitince yine gezilebiliyor. lise öyle miydi? sabahın 8'i gibi gidiyorsun, akşamın 4'ünde ancak evdesin. sen o dört duvar arasında o kadar ders çekerken hava bütün gün bulutsuz, mis gibi güneşli, kış ayları olmasına rağmen resmen terletiyor. haftasonu geliyor, o hava gitmiş, yerine jilet gibi kesen bir soğuk ve beraberinde çileştirme dahi olsa yağmur gelmiş. çileştirmesi de en az sağanak kadar berbattır. o yağmur damlası geliyor ensenden giriyor, aşağılara doğru süzülüyor, boynunu içeri çekiyorsun. yerlerde çamur dolu küçük su gölleri. farketmeden basıyorsun, titreyerek giydiğin o güzelim kotun paçaları benek benek çamur. duştan sonra özene bezene yaptığın saçlarını bozuyor. yetmezmiş gibi sana daha gece çökmemişken, hatta onu bırak akşam bile çökmemişken öğlenin göbeğinde ışıkları açtırıyor. bu tabi cuma gecesinden pazartesi sabahına kadar böyle sürüyor.

  ek olarak, konuyla alâkası olmasa da pazartesi günleriyle ilgili de bununla ters bağlantılı bir hipotezim vardı. haftasonu güneşli ve güzel bir hava varsa ve sen çok keyifli bir haftasonu geçirmişsen, takip eden pazartesi, sanki sana pazartesi sendromunu en güzel şekilde yansıtabilsin diye alabildiğine kapkara bulutlar, yağmur, fırtına.

  (bkz: güneşli haftasonu sonrası pazartesi hava durumu)