şükela:  tümü | bugün
  • bmc health dergisinin haberine göre günde 10 adet sigara içmeye denk geliyormuş.

https://t24.com.tr/…-10-sigara-kadar-zararli,824838

bu haber şaraba tekrar başladığım şu günlerde benim için alkolü bırakma sebeplerinden birisi oldu. fakat bırakmak da zor. iş yaparken aralarda en sevdiğim dizileri izliyorum. * bu esnada cemil bey oradan bira muhabbeti yapıyor, yaşlı teyze pembe şarap içiyor, cenap bey kırmızı şarabını yudumlarken esmeri kesiyor, behzat bi taraftan rakı açmış... gel de alkolü bırak! sen bıraksan etrafında teşvik edici birçok unsur var. vay anam vay!
  • dünyada en uzun ömürlü insanların yaşadığı ispanya, fransa,italya ve yunanistan'dan selamlar gönderiyorum bu habere.
  • günde bir kadeh şarap kalp sağlığına iyi geliyormuş gibi birşeyler hatırlıyorum ama.
    amaaaann biz zaten damacanayla içiyoruz sanki sağlığı kalıyo da.
  • (bkz: fransız paradoksu)
    (bkz: babanın şarap çanağı)
    (bkz: osuruklu göte arpa ekmeği bahane'nin ingilizcesi)
    (bkz: daha gider bu)

yeterince yetişkinseniz hele hele kendi kazandığınız para ile içiyorsanız,çevreye ya da çevrenize de her hangi bir şekilde rahatsızlık vermiyorsanız sizden başka hiç kimseyi ilgilendirmeyecek olan hededir. ama olur da başkasının parasıyla içiyorsanız ya da klasik tabirle çoluk çocuğun rızkını heder ediyorsanız, üzerine içince sapıtıp şişeleri sağa sola atıyor, olay çıkarıyorsanız da (bkz: ismail yk ile allah belanı versin)
  • şarap az tüketildiği takdirde sağlığa faydalıdır lakin türkiyede fabrikasyon üretimi olan her şarabın içinde istisnasız kükürtdioksit vardır. bu nedenle içtikten sonra leş gibi bir baş ağrısı yapar zaten.
  • ama nasıl şarap? kalitesiz şarap içilirse sürekli öldürür tabii içinde olan kimyasaldan dolayı.
  • sabahın köründe rakı içmek gibi bişey değildir ritüel yapılmış sadece bir albenisi olamaz sanırım