şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yazar alımları konusundaki popülist yaklaşımlar ve yanlış politikalar, yazar profilinin geldiği son nokta, tık ve hit dolayısıyla ekonomik kaygılar derken ekşi sözlük'ün geldiği/getirildiği durum ortada. gelinen son durumun ilk ve bir o kadar önemli diyetlerinden biri debe listesininden mahrum kalmamız oldu.

    debe listesinin kaldırılma sebeplerini biliyoruz. ekşi şeyler projesine yönlendirmek, listeye giren entrylerin @2 mantığına dayalı, bilgi içermeyen hatta hiçbir halta yaramayan entryler olması vs.

    kutsal bilgi kaynağı olan ekşi sözlük güncele ayak uydurmak için, hızlı tüketen pazara adapte olmak için bizi ziyadesiyle üzen bir hale evrildi ama en azından sözlüğü sözlük yapan bazı alışkanlıklarımız muhafaza edilsin.

    beğeni, favori, içerik gibi parametreler ile haftanın belirli bir günü belirli bir sayıda entry barındıran bir liste yayınlansın. bu listeyi hep birlikte görelim, okuyalım, inceleyelim ve oylayalım. süzülen entryler de haftalık debe listesi olarak yayınlansın. yani @2 kafasındaki laf sokmalı ergen girdilerden arındıran yine biz olalım.

    böylece vakti kısıtlı yazarlar sözlükten maksimum verim ile faydalanma imkanı bulabilir ve belki de eskiye olan özlemimiz bir nebze olsun giderilmiş olur..