şükela:  tümü | bugün
  • zerre utanmadan bir de ilanlarında bunu belirten firmadır, bu sadece bir örnek, kariyer sitelerinde buna benzer yüzlerce ilan var, link verip sadece tek bir firmayı rencide etmek istemediğim için ilanın sadece o bölümünü yükledim.

bence 7 gün yetmez yaa, reis ile konuşup haftaya 1 gün daha eklettirip o gün de çalışmasını sağlayın kölelerinizin, mesela o günün ismi de "sikertesi" falan olsun, kölelerin işi ne amk? çalışsınlar. hatta geceleri de çağırıp ıvır zıvır işlerinizi hallettirin. duygulandım lan bir de prim veriyorlarmış, ulan allah'sızlar adam hangi ara vakit bulup o primi harcayacak? kapitalist sistemin köpeği olmuş zihniyetinizi pikeyim ben sizin, her şey size mübah, nasılsa adalet yok, karışan yok eden de yok.
  • ben 6 tam günü çok buluyordum beterin beteri var burası türkiye geldik ortadoğu bataklığına saplandık kaldık
  • 15 günde 1 pazar izni veren inşaat firmalarıdır.

yatacak yerleri yoktur.

2010 yılında mezun olduğumda

sabah 07:30'da iş başı yapar devamında betona kalır ertesi gün 06:00'a kadar çalışırdım.

orrrospu çocuğu şantiye şefi git 12:00'de burada ol dinlen gel derdi.

sonra o gün 12:00 -19:30 arası çalışır ertesi gün yine aynı rutin ile devam ederdim.

4 ay dayanabildim.

bırakıyorum işi gücü orrrrospu çocukları diyerek ayrıldım.
  • part time ise ve paraya çok ihtiyacınız varsa aşırı sorun yaratmayabilir. parası iyiyse tabii. haftanın yedi günü home office de çalıştırabilir bir firma.

fakat beni bir şirket haftanın 5 günü günde 18 saat çalıştırmıştı ki (bkz: barmenlik), haftada 9 gün çalışmaya bedeldir kendisi.
  • millî eğitim bakanlığı’dır.

bu hafta sonu seminerler var.

öğretmenler, bu yaptığınız şeyi 24 haziran’da cezalandırır umarım :))
  • zamanında üç haftada bir gün izin yaparak yaşadığım hadise.

arkadaşlar o üç hafta izin almayınca bir süre sonra pazartesi veya cuma gününün bir önemi kalmıyor ve takibi bırakıyorsunuz. gün kavramı rafa kalkıyor.

günlere, sadece hakediş için iller bankası'na gideceğim sırada bakıyordum. malum, o adamların hafta içi kavramı var. pazar gününü çoğu zaman hafta içiyle karıştırırdım. aslında kölelikle eşdeğer bir meslekmiş şimdi baktığımda.

ve o izin günü geldiğinde asıl mevzu kopuyor.

üç haftadır şantiyede konteynır içinde, terlikle duş al, kum yut, rahat bir yatakta yatma, yağlı boya ile boyanmış konteynırın içinde ısıtıcı çalıştırıp gece boyu kimyasal solu derken evine gidiyorsun. aman allah'ım. o nasıl bir rahatlık, oh be diyorsun ve bir bakıyorsun akşam saat 23:00 oluyor ve uyuman gerekiyor. hooop bir daha aynı döngü.

yukarıdaki bir arkadaş dört ay dayanabildim demiş. ne metanetli adammışım lan. ben onsekiz ay böyle çalıştım.

şimdi cumartesi ve pazar tatili olan bir işte çalışıyorum. şükür :)
  • erman ılıcak'ın rönesans inşaat şirketidir. gidin ikitelli entegre sağlık kampüsü projesi'ne bakın, herhangi bir çalışana sorun 2 haftada 1 gün tatil sabah 8 akşam 7'dir.

''...ama sabah kahvaltı veriyoruz.'' derler. allah razı olsun ya.
  • maaşın yarını elden veren firmayla aynı firmadır.