şükela:  tümü | bugün
  • sadece 2 gündür ve bu 2 gün baya hayatınızdaki en güzel 2 gün olabilir, kelimeler yetersiz kalabilir.
  • 2,5 saatlik uyku ile pazartesi işbaşı yaptırır.
  • kursakta kalandir
  • eğer eğlenceli bir şeyler yapılmıyorsa tatil olmayandır, kızım öyle diyor.

-ev işleri yaparken de çalışıyorsun anne. tatilde çalışılmaz, eğlenceli şeyler yapılır. tamam sen yarın işe gitmiyeceksin ama evde çalışacaksın. ne yazık ki sana tatil yok.
  • spor, gitarla hasir nesir olmak, hatunun eve gelmesi ve sex ile biten 2 gunluk tatil. amk abartisiz her hafta neredeyse boyle lan. bir yere de gidemiyorum. parasizligin gozu kor olsun. lan gitarima tel alamadim, eski telleri kaynattim da gitara bagladim. oyle kullaniyorum. hatun guzel yemek yapiyor, bu siradanlikta guzel seyler sevgilim, sevgilimin yemekleri ve gitarim.
  • uykunu alıncaya kadar yatakta kalabilmektir. uzun kahvaltılar etmektir. son çay eşliğinde kitap okumaktır. sinemaya gitmektir. arkadaşlarla buluşmaktır. akşam ortamlara akmaktır. ne de güzeldir haftasonu; ta ki anne olana dek!
    sabah yedide kalkmaktır, hiç sıcak çay içememektir. kitap okumak için tuvalete kaçmaktır. buluşan arkadaşların fotoğraflarını like etmektir. akşam bir yere gidebilmek için bir hafta önceden kayınvalideden randevu almaktır ki 3 senede toplam 5 kere filan çıktım sanırım. ailecek avmye gitmektir, ufaklık sıkılınca market alışverişi bile yapamadan eve dönmektir. çamaşır asmak ve çamaşır toplamak ve ikinci ve üçüncü posta çamaşırı da asmaktır. vizyona girmesi beklenen tüm filmleri kaçırmaktır. pazartesiyi iple çekmektir.
  • sadece bir gündür, pazardır.
    cumartesiyi sonradan iş gününe dahil eden sayın müdür, sözüm sana.
    hiçbir cumartesi gelmiyorsun, cumartesi gelsen hafta içi yoksun.

pazartesi günü dinlenmemiş olarak işe başlıyorum, verimim düşüyor.
    bu yapmış olduğun değişiklik iş verimini düşürüyor. oysaki çalışanlarını cumartesi-pazar rahatlatıp, dinlendirip daha iyi, daha verimli çalışmalarını sağlayabilirsin.

(bkz: bir de böyle düşün)
  • benim için evdeki isleri halledebilmek demek.haftaiçi çalıştığım icin maalesef diğer sorumluluklar haftasonuna kaliyor.
  • oyle derinden oyle kalpten ve oyle boyle degil acayip sevdigimiz cumartesi ve pazar gunlerinin genel adidir.
    hafta ici essek gibi calisan bireylerin dort gozle bekledigidir.
    tembelliktir.
    sicak yataktir.
    bir de duasi vardir: tanrim sen yoktan var edensin. gorunmezi gorunur kilansin. haftasonunu da bitmeyen okyanuslar gibi bitimsiz kil. az is ideal maas ve haftasonunu kalbimizden ve biz kullarindan ayirma ya rabbim.
  • billur tuz gibidir.

(bkz: akar akar akar)