şükela:  tümü | bugün
 • anime.gen.tr sitesine göre nisanda çıkması beklenen, birincisinin devamı niteliğindeki anime serisi.

  (bkz: fullmetal alchemist brotherhood)
 • merakla beklemekteyiz
 • şubat 2004'te sona eren hagane no renkinjutsushi serisinin, 5 sene sonra devam serisidir.

  bugün japonyada çıkar çıkmaz saatler içinde shinsen-subs grubu tarafından sublanmıştır. bu da serinin ne kadar popüler olduğunun bir göstergesidir.
 • ilki kadar güzel olacağından emin olduğum anime.
 • aslında ismi "hagane no renkinjutsushi 2" falan değildir. zaten devam serisi de değildir, bir yeniden yapımdır. ilk seri mangadan farklı bir seyir aldığı için, en baştan farklı yönetmen, farklı senarist ve farklı çizerlerle karşımıza yeni bir mükemmellik olarak çıkmıştır. bugün ilki yayınlandı ve anında ingilizce altyazısıyla torrentlerde, downloadlarda...*

  (bkz: hagane no renkinjutsushi)
 • birinci bölümünü az önce izledim ve epey mutlu oldum. eski dostları uzun zaman sonra görmek epey güzel bir duygu. bu yeni seri ile ilgili benim en çok merak ettiğim şey, birincisi serinin hikayesinin bittiği yerde mi bitecek yoksa onu ilerletecek veya değiştirecek mi? yeni serinin mangaya göre ilerlediği ve mangada olayların bir yerden sonra farklı geliştiği anlatılıyor. neyse uzun zaman bu sorumun cevabını alamayacağım sanırım.

  ilk bölümse bol aksiyonlu ve ilk seriden pek çok karakteri görebileceğiniz bir biçimde hazırlanmış* ve ilk seride yer almayan bir hikayeye sahip. görsel olarak ilk seriden daha farklı ancak yine de ilk seri gibi güzel görünüyor. sanırım yeni bölüm yayınlanana kadar bir kaç kez daha izleyeceğim. yolculuk yeniden başlıyor...

  *
 • nihayet en sevdiğim anime serisi olan hagane no renkinjutsushi'nin yeni sezonunun ilk bölümünü izledim.
  ilk bölüm itibariyle umut vaat eden bir yeniden çevrimdir. genelde vasat olan yeniden çevrimlere karşı olan önyargıyı kırmıştır.

  hagane no renkinjutsushi'nin devam edemeyeceği yönünde bir kanaat vardı. çünkü animenin sonlarına doğru mangaya sadık kalınmamıştı ve sonrasında gelen hagane no renkinjutsushi shambala wo iku mono filmiyle de, seri devam edilebilirliliğini yitirmişti. bu yeni bölümlerin, mangaya daha sadık bir yeniden çevrim olacağı söyleniyor. tabi ki manga, anime bittikten sonra devam etmişti ama mangayla animenin yollarının ayrılmasından dolayı anime devam edememişti. şahsi kanaatime göre bu yeni bölümler en baştan başlayarak uzun soluklu bir seri olacak. bleach kadar uzun olur mu bilemem; zira mangası naruto ve bleach tarzı mangalara göre çok yavaş ilerliyor (şu an yanlış hatırlamıyorsam 93. bölümde) ama serinin en az 100 bölümlük bir seri olacağını düşünüyorum.

  seri ne kadar güzel olursa olsun ilk serinin gönlümüzdeki yeri bambaşka olacaktır. ve ben ilk serideki brothers kadar güzel bir soundtrack bulacaklarından pek de emin değilim.

  ilk bölümde edward elric'in boy kompleksine bolca şahit oluyoruz. her seferinde gülümsetmeyi başarıyor.
  adeta bir alex louis armstrong show yaşıyoruz ilk bölümden daha.
  tabi ilk serideki seslendirme sanatçılarının çoğu değişti. roy mustang'ın seslendirmesini pek beğenmedim. bleach'den çok sevdiğim urahara kisuke'nin sesi roy'a pek oturmamış. allahtan edward ve alphonse'nin sesleri değişmemiş.
  ilk bölüm bol aksiyonlu bir bölümdü ama biraz filler'a kaçıyordu.çünkü mangada da böyle bir bölüm yok. ama naruto'nun dandik filler'larından çok daha güzel tabi ki. aslında manga tam olarak ilk serinin başladığı gibi başlıyordu, bu ikinci serinin mangaya nasıl daha sadık kalacağını merak ediyorum. ama tabi ki böyle bol aksiyonlu bölümlerle seri ne kadar uzatılırsa benim o kadar hoşuma gider.
 • ilk serinin unutulmaz müziği brothers için : (bkz: bratja)
  ilk seride birçok müzik unutulmazdı. benim hoşuma giden diğer bir müzik kiro'ydu.

  bu yeni serideki müzikler de fena değil. özellikle 17:37'de çalan müzik hoşuma gitti.
 • varolan ve yaşanabilecek bütün duyguların devamıdır bu seri.

  hani bazen birine aşık olursun da yüreğinde hüzünlü bir umut hissedersin ya ve o anlarda yaşadığından zevk almıyorsundur, ama; kalbinin derinliklerindeki o kıpırtı sana beklemeni birşeylerin doğruluk ve gizem içinde sana yaklaştığını, senin için değerli olanların yanı başında olduğunu ve onlara sıkıca sarılmanı söyler, ve sende beklersin tüm güzellikleriyle yarınların neşeli günlerini, işte budur fma.