şükela:  tümü | bugün
 • kolombiya'nın kalesini de oscar cordoba koruyordu o maçta.
 • abd'yi bilenler içün konuşuyorum: pasifik'e bakan tarafındaydık stadın. kolombiya tribünlerinde kendimizden geçmiş haldeydik adeta. arkadaşlar yolluk hazırlamışlar sağolsunlar, onlara asıldık. hagi'nin topa vurduğunu görür gibi oldum ama net hatırlamıyorum. "vay amına koyyim yedik la", "gol mü la o", "hızlı çevirin olm şunu el cordobes'in piçleri", "mhp 40. yılında iktidar arkadaşlar (devlet bahçeli içine işlemiş adamın, zihnini ele geçirmiş)" sözleri çınladı kulağımda.. başım dönüyordu. tezahürat yapmaya devam ettik umarsızca.

  izlediğimi sandığım en iyi maçlardan biriydi. öyle işte.

  gol de güzel goldü. söylemeden geçmeyelim.
 • seneler geçse unutulmayan gollerden biri. 1994 abd dünya kupası a grubu maçında atılmıştı.

  http://www.youtube.com/watch?v=m3wlkftd-sg
 • maçtan sonra gheorghe popescu, hagi'ye "baco aynısını bi daha siksen atamazsın lan ne ballısın" demiş, hagi ise "ya baco, allah ne verdiyse asıldım, bilezik gibi geçirdim ama tesadüf değil la, valla değil billa değil bak, atarım bi daha o zaman görürsün." şeklinde çıkışmıştır.

  bu maçtan 6 sene 2 ay 22 gün sonra, 1980 darbesinin 20. yıldönümünde gheorghe hagi bahsi geçen golün aynısını, ali sami yen'de oynanan 12 eylül 2000 galatasaray monaco maçında eski açık tarafında bulunan kaleye gönderdikten sonra hızlı bir şekilde defansta bulunan memleketlisi, toprağı, yoldaşı, bacanağı popescu'ya doğru koşarak "gördün mü baco, koydum yine çocuğu!" beyanında bulunmuştur.

  golleri izlemek büyük zevk.. hagi'nin kolombiya'ya attığı bu golü app store'da score isimli oyunun içinde bulabilir, golün zorluğunu biraz daha net kavrayabilirsiniz...
 • canon reklam panosunun önünden diğer canon reklam panosunun oraya atılan fotoğraf gibi goldür.