şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: jörg haider)
 • 2014 yapım vishal bhardwaj'ın yönettiği hint filmi.. savaşı ozgurlugu ihaneti karmaşık şekilde işlemiş.. hamlet e çokça vurgu var ... amcanın kardeşi öldürmesi, çocugun annesine göz koyması, babanın çocuga intikam al demesi... ve ayrıca olmak ya da olmamak sözünün çokça tekrar etmesi.. taklit ama fena degil..
 • baba gibi 160 dakikalık bir hint filmi. ilk 1 saati atlatabilirseniz gerisi bir şekilde izleniyor.

  oyunculuk olarak shahid kapoor* özellikle filmin ortalarından sonuna kadar güzel bir oyunculuk sergiliyor. ancak geri kalan kısım çoğu hint filminde olduğu gibi tırt.
 • tüm olay örgüsü, çekimi, oyunculukları ve hint filminde olmazsa olmaz klip misali sahneleriyle izlenmeye değer ve hatırda kalacak bir filmdir.

  öyleki gerçek acılara sırtını dayamış (1. hindistan pakistan savaşı) filmler yaşayan yaşatan filmlerdir.
  demesem olmaz shahid kapoor oyunculuğuyla almış görtürmüş.
 • belli başlı bollywood filmlerinin ana konusunu teşkil eden ve iki ülkenin de (pakistan ve hindistan) kanayan yarası haline gelen jammu&keşmir sorununa dair bu zamana kadar izlediğim en adamakıllı, en elle tutulur filmdi diyebilirim. shahid kapoor a filmfare en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandırmıştır. dram türündedir ki hakkını sonuna kadar verir. fanaa ya da ek tha tiger daki gibi hintli ve pakistanlı ajanların karşılıklı restleşmelerinden ya da kahramanlık vurguları yapılmasından ziyade, olayların bizzat cereyan ettiği noktada tabiri caizse dönen dolapları, işin arka planını çok güzel bir anlatımla göz önüne sermişler.
  shahid kapoor u zaten genelde beğenirim, bir ara saçlarını kazıtıp boynuna astığı seyyar radyosunu mikrofon olarak kullandığı, meydanda kalabalığa karşı hafif uçuk bi şekilde meczubane konuşma yaptığı bir sahne var, ayrı güzeldir.
  bir de;
  --- spoiler ---

  "şüphelerime güveniyorum ama güvendiklerimden şüpheliyim."
  --- spoiler ---
  filmin aklımda kalan en net repliği sanırım, ki aslında geneli özetler.
 • 2014 yapımı film.
  konu ve bazı sahneler gereksiz uzatılmış olsa da, güzel bir film.

  bu arada haider bildiğimiz haydar.