• trajik bir vaka.

başına gelen hailenin kendisini bir faile dönüştürmesi yaşadığı gaileyi daha dayanılmaz hale getiriyor.
  • dün sinemada izlediğim korku filmi. aslında en son gittiğim ve hiç beğenmediğim türk korku filminden sonra bu tarz filmlere gitmemeye karar vermiştim.

ancak bu filmin baya övgü aldığını görünce kalktım gittim. filmi gayet beğendim. başroldeki abla gayet iyi oynamış. sondaki sürpriz süperdi.korku sahneleri insanı geriyor.

10/6.4 verdim. gidilebilir.
  • alper mestçi başarılıdır benim nazarımda. bu akşamki son seansa gitmem lazım.
  • izlemez olaydım.
    bu filme iyi diyenler yönetmeninin ve oyuncularının kankalarıdır
    2/10
  • net en iyi türk korku filmi olabilir. en azından benim gördüklerim içinde.
  • çok kötü ve çok kalitesiz filmlerinizi çekerken en azından posteri çalmayın hocam.

görsel
  • bir alper mestci hayranı olarak ben ve eşim sabırsızlıkla beklediğimiz filmlerindendir.
    bugun gittim.

efsane.

detaylı değineceğim.kendisini musallat(1) (2007) yılından beri her filmini izledim musallat fillmini izledigimde anlamıştım bu adam ömürlük yönetmenim,senaristim olacaktı ve her filmini siccin serisi,üç harfliler marid hepsi musallat 3,mahlukat sayamayacagim kadar büyük hazine hepsi.

bana çok hitap ediyor ilgi alanım,gitmek istedigim araştırmak istediğim köyler olaylar gerek kendi başıma gelenler olsun gerek duyduklarım olsun film yapan biri olsam bb alanda yapardım bende.alper abicim sakın gitme piyasadan bu film sektörünü sen ayakta tutuyorsun inan,bırara kaybolmuştun aman diyin gitme her filmini sabırsızlıkla bekliyoruz.

şimdi musallat 1 in üstüne hiçbir filmi çıkamaz diyordum hala da öyle diyorum ama bu film...

salon o kadar sessiz o kadar karanlık,heyecanlı bekleyiş ne kadar kalabalık olduğu önemli değil,gelenlerin hepsi bizim gibi alper hayranı ve filmini sabırsızlıkla bekleyenler ona emindim..
    daha önce cok cin filmine de gittim,çoğu salonu yarıda terkediyordu
    birtek kendisinin filmlerinde herkes pür dikkat ama nasıl bir dikkat,kimse nefes bile almıyor bende dahil.
    sanki konuşursak filme haksızlık olur gibiydi ki öyle gerçekten böyle bir filmde değil konuşmak dikkatine dikkat katiyorsun adeta.

buradan sonrasi spoiler-------

alper beyin en güzel yanı her filminde üstüne katarak ilerliyor bu filmde efektler,sesler,kurgu o kadar başarılı ki birde en güzeli köy sahneleri ben zaten köylere inanılmaz meraklı biri olaraktan olayın geçtiği yada benzer o köy ortamlari öyle şahane ki iliklere kadar titretiyor insanı.

alper bey seyirciyi öyle yakalamis ki nereden korkacaklarini çok iyi biliyor mesela vurucu sahneleri en güzel yapan kendisi örneğin bu filmde de cin'in bir bağırma sesi var yemin ederim o sesi alper beyin gerçekten bir çin'den duyduğuna eminim,dalga geçmiyorum o ses ancak gerçekten duyan birisinin ifade edebileceği bir ses kolay korkan biri değilim altıma sıçtım resmen.

filmin sonunda olayin aydınlanır biçimi kapıların açılarak of of o sahne olaganustuydu tek kelime.

olay örgüsüne ve ters köşelere ise diyecek yok kendisine çok aşina oldugumdan çoğu tahminim çıktı ama yine de isleyis biçimi muhteşem ya.
    ve her filminde müzikleri yapan reşit gozdamlanin müzikleri çok etkiliyor.

her filminde oyuncular şaheser adeta ve hep yeni yeteneklere yer veriyor,bilindik ve popülerlik peşinde koşan soytarı oyuncu tayfasiyla işi olmuyor.

alper bey 100000tane de film eseri bıraksan ki inşallah hepsini izleyeceğim,yeterki sektörü bırakma ve devam kimse sen gibi olamaz bu alanda hasan karacadag da yok oldu gitti bak:))

ama bir iki naçizane önerim olacak.
    olay örgüleri genelde şehirde yaşayan kadın yada adam
    -ona inanmayan bir adet mal insan
    -hocaya gidip ardından köye geçmişini araştırmaya giden bir adet insan
    -orada ise adak adandigi için ölen insan
    şeklinde oluyor yo şikayetçi değilim ama yer mekan oyuuncular kurgu süper ama bu haritanın dışına cikilabilir.
    birde cinleri siyah giyinmiş şekilde gösteriyorsun ya heh gerçek cinler biraz daha farklı gibi ben gördüm istersen betimleyebilirim size

ama en güzeli neydi biliyor musun diğer filmlerinde hep bu konu da serzenişte bulunduğum beyaz elbise,siyah uzun saçlı halkı filminden fırlamış kadın tiplemesinin olmamasıydı sonunda bu döngüyü kırdık :))süpersin

eline emeğine sağlık 10/10 daha nice filmlerinde görüşmek üzere.
  • konusu güzel, gayet iyi psikolojik gerilim filmi olabilirmiş ama bunun yerine sürekli hööhh diye korkutmaya çalıştığı için ucuzlaşmış.

niye ısrarla çarşaf giyip kardeşini korkutmaya çalışan abi gibi filmler çekiyorsunuz arkadaşım.
  • (bkz: trajedi)
  • bir korku filmi tutkunu olarak yarısına kadar sabredip sonrasında ileri sara sara ilerlediğim aşırı derecede saçma film. alper mesci hep aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar bekliyor. filmin bütün numarası gözlerini belertip bakan kirli suratlı adamlar, bir kişinin üzerine üzerine hızlıca gelen eciş bücüş tipler, insanın suratına bakarak oturan ya da ayakta iki ya da üç kişi, bağıran teyze ve beyaz renkli lens. al sana korku filmi. ama muhakkak bir köyde geçecek.

yemin ederim büyünüzden de cinlerinizden de tiksinti geldi. yönetmen ismine bakmadan açmışım yoksa asla izlemeye yeltenmezdim.

2023 yılı yapımı türk usulü korku filmi. konusu basit, herkes birbirine büyü yaptırmış.
hesabın var mı? giriş yap