şükela:  tümü | bugün
 • özhan canaydın ın iş ortağı. fransa da transfer işlerini de yürütüyor gassaray ın.
 • galatasaray futbol şubesinin fahri üyesi. canaydın neden bu adama gel şu futbol şubesinde çalış demez anlamadım. canaydının iş ortağı sıfatıyla görüşmeler yapmanın futbolcu transferinde avantaj sağlamayacağı kesinken ve her işe de o bakarken niye hala iş ortağı
 • galatasarayın her yabancı transferinde adı geçen ama adının geçtiği hiç bir futbolcuyu alamadığımız , niye ısrarla gazeteler bu adamı avrupa futbolunun ağır topu gibi gösterir anlam vermediğim galatasaraya ne faydası dokunmuştur anlamadığım. sanki galatasaray bu adamsız yabancı transfer yapamazmış gibi hissetmeye başladığım adını galatasaray sayfalarında görmekten bıktığım bence aslında var olmayan hayal ürünü insan
 • whoopi goldberg'le gerard depardieu'nün bir filmi vardı bogus diye, türkiye'de hayal arkadaşım adıyla oynamıştı. işte bu adam kelimenin hem ingilizce hem de türkçe anlamıyla tam bir bogus'tur. aslında kendisinin gerçekte var olmadığını, özhan canaydın'ın hayal arkadaşı olduğunu düşünüyorum. bu kadar adı geçen bu adamı gören eden var mı acaba? ayrıca kendisi adının geçtiği hiçbir transferi nihayetlendiremeyerek ne kadar dandik bir arkadaş olduğunu da kanıtlamıştır. özhan canaydın artık çok kaliteli, bonservisi elinde, devre arasında boşta kalmış ve çok para istemeyen orta saha oyuncusu diye bir kavramın futbol literatüründe yeri olmadığını anlamalı. böyle bir topçu varsa dahi onu alacak adam bogus arkadaşı değildir.
 • aileden biri sanki. 10 gün adını duymasam merak içinde camlara çıkıp komşulara soruyoruz.

  - hayriye hanım ne oldu, bizim frukocudan ses seda çıkmadı. getiremeyecek herhalde pleşan'ı
  + ayol o frukocu değil. adı fresco. pleşan romen hem. fransız asil duygunun insanıdır. nerden getirsin elin çingenini.
  - hayriye hayriye, benim asabımı bozma. özhan beyefendi geldiğinden beri bu frukocunun adı dolanıyor ortalarda. lakin daha birini getirdiğini görmedik. ayol frukocu yerine frankofonik aksanlı candan erçetin uğraşsa valla zidanı getirirdi.
  + babayı getirirdi o çarprık ağızlı. candan önce kelimeyi şehadet getirsin. adam borçları kapattı hala yaranamadı size.
  - ayol bir stat yapamadı. tayyip bile ondan önce bitirdi kasımpaşa'nın stadını. bizimki hala projeyi gezdiriyor ankarada.
  + ses yankı yapıyor anacım. sen şu ocaktaki yemeğin altını bir kıs istersen. ben de bir sigara içeyim.
 • ismi fena iştah kabartan (bkz: serbest çağrışım) (bkz: freşa) hayattaki en büyük başarısı da buymuş gibi duran adam.
  bir ordu dolusu adamla adı geçip de tek birinin bile transferini becerememesiyle meşhur sanırım kendisi.
  ama hakkaten bu adamın adını gazetede gördüğünde insanın aklına gallardo, ivic, kallon, şu, bu diil de meyveler, buzlar falan geliyo, tek bir bomba bile patlatamadığı için olsa gerek.
  bonus track:
  (bkz: galatasaray'ın transfer bombaları)
 • özhan canaydın'la ortak ne iş yaptığını, bu işin hala sürüp sürmediğini, ortaklık oranlarını merak ettiğim adam.
 • ozhan canaydin'in alter ego'su oldugundan suphelendigim bir karakter. ozhan canaydin'in icindeki isbitirici, avrupa futbol piyasasina hakim yonetici olma arzusunun sonucu ortaya cikan bir alter ego'dur. lakin o alter ego bile cogu transferi beceremeyerek bizi hayal kirikligina ugratmistir.

  haim fresco ozhan canaydin'in ta kendisidir, filmin sonunda ortaya cikacaktir*.