şükela:  tümü | bugün
 • geçenlerde internette bir röportaj izlemiştim. teyzeye meyve fiyatlarındaki pahalılığının nedenini soruyorlar. hükümeti eleştirmeyi kalkınca diğer teyze de araya girip; ' ne hükümeti ya. havalardan, mevsimlerden. ' diyordu.

  videonun altına kişinin birisi de;
  'teyze akp'yi savunmak için allah'ı suçlu yaptı.' yazmıştı.

  aklıma bu anımı getirten başlıktır.
 • ipini koparmış it gibi sağa sola küfretmeyi vatanseverlik sanmaya başladık ya ona üzülüyorum. oysa vatan empatiydi, oysa vatan adaletti hoşgörüydü, oysa vatan huzurla birlikte yaşayabilmenin adıydı, oysa vatan anneannelerimizin mis kokusu balkonlarında yetiştirdiği akşam sefalarıydı, oysa vatan cenazeye saygı şehit yakınını kim olursa olsun kucaklamaktı, oysa vatan şehit olana hep beraber hıçkıra hıçkıra ağlamaktı, oysa vatan şuursuz akılsızlara ahlaksızlara hırsızlara karşı dik durmak adaleti yaşama hakkını savunmaktı.. vatan vatanını canından çok seven kimsenin kulu olmamış hakimdi savcıydı polisti askerdi memurdu, bu kadar gözü dönmüşlerin vatan dediği şey vatan olabilir mi gerçekten...
 • ...dedi türkçe bilmeyen adam.

  "hain şehit" ne oğlum, sizi ilkokulda arpayla mı beslediler?

  edit: belirtisiz isim tamlamasının arasına girmez elbette ama anlam bütünlüğü bozulur. o çok bilmiş ve "orda şehit yakınına söylüyor işte akıllım" diyen edebiyat duayenlerine teşekkürler.

  hain "şehit yakını" -> eski "istanbul valisi".
  kullanılabilse de anlam bütünlüğünde saçmalaşır. şimdi sırf bu vatandaş böyle kısalttı diye başlıktaki tamlama çorbasını savunanlar biraz daha düşünsün, başka türlü kısaltılamaz mıydı diye...

  ek: şehit yakını hain, akpli vatansever olamaz böyle durumlarda.
  çünkü birisi canından bir parçayı zaten vatana vermiştir, diğeri goygoy edebiyatı yapmaktadır.
  birinin elinde kan, yüreğinde acı vardır, yani gerçektir.
  her hoşunuza gitmeyen fikre böğürüp, salya saçmayı kesin o sebeple.
 • bunlara yol verdiğimiz için biz suçluyuz. bunları bulup köpekler gibi gebertmediğimiz, videosunuda servis etmediğimiz için bunlar azdı. adam gibi ülkede şehit ailesinin ayaklarını yalatırlardı bunlara. iç savaşsa iç savaş yetti artık. dayanamıyorum bunları görmeye.

  köprüde askerin kafasını kesen, kemerle döven, linç edenlerde bunlardı. o gürcü domuzunu vatandan daha çok düşünürler.
 • bu ve bunun gibi andavallarla dolu sosyal medyada klasik milliyetçi çomar yorumudur.
 • klasik bir ak pertili, iktidarı kaybedeceklerine herşeylerini kaybetmeyi tercih ederler.

  ak partili vekil allaha küfretti sesleri çıkmadı, bakanları peygambere hakaret etti ama oyumuz azalmasın diye sustular bakanı kuranla dalga geçti bu mal sürüsü yine iktidarı kaybetmemek adına sustu.

  bunlarda tek kutsal var iktidar, onu kaybedeceklerine her şeyi kaybetmeyi tercih ederler. hatta kaybettiler ama farkında değiller.
 • birilerinin bu başlığa el atıp yukarı taşıması lazım gelen hede. yoksa (bkz: patryn) nickli yazar arkadaş aynı entry'i silip tekrar girmekten helak olacak. bir entry kesmemiş.
 • (bkz: )
 • le'dit: birkaç gün önce bu sitede şehit yakınına çomar diye başlık açıldı, çoğu yazarcıklar 'çomar, çomardır, şehit yakını diye demeyelim mi' dediler. bu gerizekalı yazarcıklar şehit yakınına hakaret etti ama kimse bu edebiyatı yapmadı.

  ana konu: önce kuzeni, sonra yeğeni olan, fransa'dan yazan, kim olduğu belli olmayan yakını. afrin operasyonu gereksizmiş. abd destekli ypg ordusu, türkiye'ye sınırından girene kadar bekleyecektik herhalde. ne gerek var sınır güvenliğine. yakını asker olmuş ama kendisi pek olmamış.
 • başlıkta sorun yok, ironi var. hani her akp'li için muhalif herkes potansiyel hain ve terörist oluyor ya, başlığı açan arkadaş ona atıfta bulunmuş.

  (bkz: tayyar erdevir)

  (bkz: küfretmeden konuşan akp'li olur mu)

  (bkz: hakaret etmeyen akp'li olur mu)

  (bkz: akp'li ahlaksızlığı)