şükela:  tümü | bugün
  • saç köklerini güçlendiriyor.
    xpecia ile beraber kullanınca daha etkili olur.
  • kalbimde oluşan çarpıntı sebebiyle beni kardiyolog kardiyolog gezdiren ilaç olmuştur.
    bu saç spreyini kullanmaya başladıktan sonra çarpıntım ciddi oranda artmaya başladı. stresin olmadığı zaman bile atak geçirtiyordu.
    hatta gittiğim ilk doktor uygunsuz sinüs taşikardi teşhisi bile koydu.

başka bir uzmana gidip holter, eko, efor testi yaptırdım. tabi bu süreçte verilen kalp ilacını kullanmadım. artı saç spreyini de iki üç günde bir şeklinde azalttım.
    sonuç:

taşikardi değilim. hairforte ile kesin bağlantısını bilemem tabiki ama ben azaltınca kalp problemim minimuma indi.
  • ilacın teknik özelliklerine hakim olmasamda 1'i 1 sene biri 7 ay olmak üzere 2 parti kullandım. titizlik seviyesinde düzenli kullanımda oldukça iyi sonuçlar alınabilen bir ilaçtır.
    şahsen ben sabah işe giderken ve akşam yatarken kafamın üstündeki tüm bölgedeki seyrekliğin aralarına direk deriye fısfıslayıp elle yediriyorum. 9 fıs sıkıyorum her seferinde 1 kutusu 1 ay gidiyor ve fiyatı 40 tl civarıdır. kafada tamamen kellik yada açıklık durumunda etkisini bilemem ama saçı seyrek olanı mutlu etmesi muhtemeldir.
    eksi yön olarak biraz kepek yapıyor çünkü saç sürekli derisini yeniliyor ve saç diplerinde ufak tefek yara gibi şeyler çıkıyor. zaman zaman kafanın kaşınmasına sebebiyet veriyor. sıkıp çıktığımda ve gün içinde saçımı ellediğimde vaks gibi birşey uygulamış hissi oluşturuyor.

özetle: saçı seyrek olan arkadaşlara dökülmeyi durdurması, saçı hızlı uzatması, tamamen ölmemiş derilerden zayıfta olsa saç çıkartması ve zayıf kökleri güçlendirmesi gibi artıları olabilir. düzenli kullanmadığınız zaman fayda sıfır bilginiz olsun.