şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ikisinide yapmam ama hani birisini yapmak zorunda kalsam tokiye para bağışlardım diye düzeltse çok daha yerinde olacak söylem.
 • mevzubahis şahsın serdar ortaç'ın ahmet kaya'dan özrü örneğindeki gibi, "abi kusura bakmayın ben bazen ne dediğimi, ne ettiğimi hiç bilmiyorum" konseptli bir özür ile kurtaracağı durum.
 • serdar ortaç burada bir hata yapmış. bence aslen feyerabend'in haiti'ye nutuk yağdırıyoruz kampanyasına destek olabilir.
 • karısını döven adama iyi bir hayat verirsen ne karısını ne de kızını döver diyor aynı zamanda. sanki karısı saraylarda yaşıyor da adama ekmek bile vermiyor. videoyu evirip çevirip adamı haklı çıkarmaya uğraşıp da katlinizi wacip kılmayın boşuna.
 • çünkü merdiven çıkarken sakız da çiğneyemem, yok yok ikisine birden yardım etmeyi akıl edemeyecek kadar fakirim??? şu hayatta hiç kusura bakmasın kimse, türk insanı olarak ne kaybettiysek bu, birinden birini seçmem lazım ikisini aynı anda yapamam desturu yüzünden kaybettik. sokaktaki kedi köpeğe yemek veriyorsan sokaktaki aç insanlara ekmek veremezsin ya, kadın haklarını savunuyorsan insan haklarını savunmuyorsundur, laiksen dinsizsindir ya ya ya.. hep öyle derler öyle saldırırlar.. allah belanızı vermesin e mi? gücün yeterken, ne olur yani ikisine de yardım etsen ha? felaket durumlarında bari ayrım yapmasan? yok ama kumarda yemek daha neşeli di mi. bi siktirin gidin ya, bunu haklı bulan da gitsin kahvede okeye dönsün.
 • aynı kişiden gelen bir başka özdeyiş için,

  (bkz: topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki)
 • bu serdar ortaç oportünizmini geçtim de bu sözlerin destekçi, şakşakçı sayısı hiç de az değil. sadece ben duygusunun, sadece biz duygusunun hakim olduğu, kendinden başkasının onlar adı altında umursamazlıkla anıldığı, ancak bu umursamazlık belirtildiği zaman dünyanın en hümanist insanının kendisi olduğunu söyleyebilecek insanların ülkesinde yaşıyoruz. komuşusu açken tok yatan bizden değildir sözünü de sadece kendi ülkesindeki insanları kapsayan, komşuyu dar kalıpların içine hapseden insanlar olduğunu da öğrenmiş olduk. linki verilen videodan iki yorumla bitirelim.
  -serdar ortac farkı ...bu insandan nefret edenler utansın ...!
  -işte ben bu adamı bu yüzden seviyorum ya

  ahvalimiz bu minvalde malesef.
14 entry daha