şükela:  tümü | bugün
 • morikawa jyoji'nin doksanlarda yarattığı bir manga.ippo adlı bir delikanın boksta yükselişi anlatılır.
  ippo kendine güvensiz güvensiz gezerken takamura'yla karşılaşır ve olaylar gelişir.
  sürekli kendine güçlü olmanın anlamı nedir diye sorar ana kahramanımız,her dovus sonrası ayrı cevaplar bulur.
  japonya'da bayagı populerdir bu manga,hatta ve hatta 70. sayısındadır.
 • kişisel gelişim üzerine naruto ile popülerleşen, bleach ile bunu pekiştiren manga kökenli anime tipinden hoşlanıyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir yapım. 100. bölümlerinde fillerlara geçip de mangayı yakalaması gerekirken günümüzün yolunu bir kenara itip mangaya sadık kalıp devam filmleri ile serinin görsel tarafı sonlandırılmıştır. mangası ise halen devam etmektedir.

  izleyip de beğenmeyen, takamura ya katıla katıla gülmeyen bassın çok kötüyü, boynum kıldan ince.
 • animesinin ilk beş bölümüyle hayranı olduğum, naruto'nun atası. benzerlikleri sıralamak gerekirse; ippo naruto gibi çocuktur, takamura biraz gai sensei ye benzer. hatta "ichiro miyata" da "uchiha sasuke" dir. ve çalışma sonrası ramen yemeye giderler. kesinlikle mangası ve animesi takip edilmelidir. çok büyük zevk alınacağı garantidir. animesi 76 bölüm + 2 ova dan oluşmakta, mangası halen devam etmektedir!
 • yeni anime bölümleri 6 ocak 2009 tarihinde yayımlanmaya başlanacak olan shounen manga. diğer bir değişle 2. anime sezonu kapıda. 90 bölüm olarak planlandığı söyleniyor. yeni sezonda sadece koç kamogawa'nın ses aktörü değiştirilmiş.

  --- spoiler ---

  manga animeden bir hayli ileriye gitse de ippo henüz kariyerini değiştirecek büyük maçlar yapamadı. yeni anime sezonu ippo için büyük değişiklikler getirmeyecek olsa da takamura'nın hawk dünya şampiyonluk maçını animede izlemek şahane olacak.

  --- spoiler ---
 • makunouchi ippo adindaki bir cocugun boksla tanismasi ve yukselmesini irdeleyen 76 bolumluk anime serisi. tsubasa gibi bir mac 3-4 bolum surer, goz acip kapanma suresi icerisinde atilan yumruklar esnasinda boyle gecmise dalarlar, ivmenin muhasebesini yaparlar, o an karsi strateji gelistirirler falan. genel olarak anime keyifli olsa da ozellikle maclarin uzun olmasi, ippo'nun surekli kendine guvensizligi, celiski icine dusmesi (76 bolum adam gibi bir mac izletmedi bize serefsiz) ve biraz ezik ve silik bir karakter olmasi gibi durumlardan dolayi ara ara sikilmaniz mumkun ancak ben ozellikle macin olmadigi takamura-aoki-kimura ve ippo'nun basindan gecen maceralarin anlatildigi bolumleri sevdim. bu tur bolumlerde biraz da ecchi katmislar, hos olmus. vaktiniz varsa izleyiniz dani.
 • 2009 un bu ilk haftalarinda the challenger eklemesiyle yeniden hayat buldu bu seri, torrentleri etrafta patliyor komsu.

  bir kere bitirilen bir animenin bir daha baslamadigi dusunulurse, var sen dusun ne de sahane bir sey bu.
 • entry tarihi itibariyle 845. sayıya ulaşan mangadır, tutabilene aşkolsun. ilk anime serisi fighting spirit ardından yayınlanmaya başlayan new challenger serisi arada bir çok sayıyı atlayıp direkt olarak manganın 36. cildinden başlamıştır (ki arada güzel maçlar vardı). new challenger serisi ichiro miyata'nın doğu ve pasifik boks şampiyonu crocodile gregory ile ünvan maçına çıkması ile başlar ve olaylar gelişir.

  --- spoiler ---

  umarım aradaki sayıları atlamadan ve mangayı takip ederek güzelce devam ederler. sırada şahane dövüşler var. takamura-hawk, takamura-eagle, ippo-shimabukuro vs. gibi

  --- spoiler ---
 • tıfıl, özgüven yoksunu, bolca itilip kakılan bir karakter olan ippo'nun boksla tanışıp bir aslan parçasına dönüşmesini anlatan anime/mangadır.

  bu yükseliş hikayesi (animeyi baz alarak anlatıyorum) boyunca, ippo efendi hazretlerinin iç hesaplaşmaları, lisede dayağın kralını yerken alayına giden bir delikanlıya dönüşmesi ve yan karakterlerin işlenişi mükemmele yakındır. hele takamura karakteri aşmıştır, izleyip yarılmayan bir insan yavrusu olmadığı kanaatindeyim. kendisi hem abaza, hem aşmış boksör, hem de hayvanlar gibi yiyen bir karakterdir. umursamaz kişiliği ve her fırsatta ippo'yla taşşak geçen bir birey olması ve bunu en boktan vakitlerde bile kaybetmemesi yönüyle gönüllerde nice tahtlar kurmuş bir abimizdir.

  anime hakkında belkide en kötü nokta (ki genel olarak spor animelerinin en sinir bozucu yanlarından biridir) 5-6 bölüm sürebilen maçlardır. arkadaş, bir adam dempsey roll yapmadan önce hayallere dalıp, boksa başladığı günleri yad ettikten sonra durum değerlendirmesi yapar mı? hadi yaptı diyelim bari yaptığın hareket işe yarasa be hey dürzü! bir yumruk için koca bölüm izlemek zorunda kaldım lan seni! eşşek herif!

  efendim bunun dışında, aşmış derecede iyi çizimleri olmasa bile, gayet tatmin edicidir. animasyonlar ise göze tuhaf gelmemekte ve gayet akıcı görünmektedir.

  son olarak, izlenmeye değer ve eğlence açısından pek çok seriden fersah fersah önde olan bir animedir. izlenmeli ve izlettirilmelidir. ayrıca animanist grubunun fansub'ları gayet tatmin edicidir ve bildiğim kadarıyla yeni seriyi de (hajime no ippo: new challenger) çevirmekteler, eğer türkçe altyazı ile izlemek isterseniz pişman etmeyecektir ( unutmadan releaseleri hardsub halindedir).
 • inanılmaz bir anime. herkesin zevkle isleyeceğini düşünüyorum. en gaza getiren cinsten bir şey. ippo'yu izlerken insanın boksör olası geliyor. tıpkı sakuragi'yi izlerken basketbolcu, tsubasa'yı izlerken futbolcu, bleach'ı izlerken shinigami* olmayı istemeniz gibi. işin en tuhaf yanı ise yapılan musabakalarda kimi tutacağınıza karar verememeniz. ana karakter ippo'yu tutmak istiyorsunuz başta ama rakibin de özel hayatına yer veriliyor animede. ona da kanınız ısınıyor. o yüzden kim yense karar veremiyorsunuz. hatta bazen rakibi tuttuğunuz bile oluyor. o yüzden her maç merak dolu ve heyecanlı geçiyor. izleyin, izlettirin.
 • şimdilik 911 sayıya ulaşmış manga. artık en az takamura ve ippo maçları kadar zevk verebilen bir itagakimiz olduğundan her sayısını ayrı bir heyecanla okuyoruz.

  not: voli dövüşü ortalarında cidden sıkmıştı. bitse de turnuvaya geçsek dedirtmişti.