şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhuriyet halk partisi genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşü olarak hafızalara kazınan olayın birinci yıldönümünde yayımlanmış belgeseldir.

  söz konusu yürüyüş chp milletvekili enis berberoğlu'na hapis cezası verilmesi üzerine kemal kılıçdaroğlu'nun deyimiyle "bardağı taşıran son damla" ifadesiyle başlamıştı.

  belgeselde 25 gün boyunca katedilen 420 km yolda yürüyüşe katılanların yaşadıkları olaylar rutkay aziz'in sesiyle dillendirilmiştir.

  edit: video linki
 • ilk günlerin aktarımından kafada net kalan bir görüntü içeren belgesel:
  ayak baş parmak tırnaklarında kanama.

  yürüyüş ilerledikçe tüm ayak parmak tırnaklarında aynı olay gözleniyor.

  ama kesinlikle daha iyi çekilebilirmiş.

  yaşlılar, engelliler, çocuklar...

  şu an tele1 tv'de ikinci kez yayınlanıyor.
 • çok eleştirdik kılıçdaroğlu'nu, ona da çok t a m a m dedik.
  kendisine olan nefretimizden değil ama iktidar için, bu beceriksizlerden kurtulmak için, ülkeyi uçurumun kenarından almak için dedik.

  bundan sonra da, ihtimal düşük de olsa, muharrem ince kaybederse kılıçdaroğlu'nun yapması gereken o koltuktan ayrılmak olacaktır. alkışlar içinde uğurlanmalı ve yeni genel başkan alkışlar içinde gelmelidir.

  ben kendisini her zaman saygıyla anacağım. adalet yürüyüşü dünya demokrasi tarihindeki yerini çoktan almıştır. bu millet onu 68 yaşında adalet için ankara'dan istanbul'a yürüyen bir lider olarak anacaktır.

  "ben yürüyeceğim, 10 kişi gelir 10bin kişi gelir 100bin kişi gelir arkamdan fark etmez. ben adalet için yürüyeceğim, adalet için."
  kemal kılıçdaroğlu