şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 3 yıl önce yazılmış ancak güncelliğini koruyan ve 24 haziran'dan önce yeniden okunmasında, okutulmasında fayda olan bir yazı.
 • bence de okunmasında okutulmasında fayda var. şuan iktidarda olan yönetimin artık vaad edebileceği bir şey kalmadığını görmek açısından fayda sağlayacaktır. diyecek bir şeyleri kalmadı artık.

  temcit pilavı gibi öne sunulur oldu artık böyle şeyler. bunu ilk düşündüren bir önceki seçimde kullandıkları seçim şarkısını, bu dönem için yapılanın ilgi çekmediğini fark edip kullanmaları oldu.

  sanıyorlar ki şarkıyla, yazıyla alakalı. nostaljide kalan günleri anımsatacak şeylerle gelirsek o günlere döneriz diye düşünüyorlar. ama yaşadıklarımız? yaşayacaklarımız?

  gerçekten ne vaad ediyorsunuz?
 • okumayanlar için özet :
  tamam rezil bir hale geldik,
  tamam yeni hiç bir projemiz yok
  tamam rant peşinde bir kitle olduk
  tamam zülmediyoruz
  tamam kızdıklarımıza benzedik
  tamam insanlıktan çıktık
  tamam aile şirketi gibi olduk
  tamam torpilsiz iş kalmadı
  tamam ihale kovalamaktan dış politika kalmadı..
  ama ya başörtüsü..imam hatip ..one minüt..bunların hatrına oy ver.. hemde
  "o fiil, sandığa gidip istiaze ve besmele ile ak parti’ye oy vermektir."
  demiş..allah korusun
 • özet: ümmet için ümmet için ümmet için

  bazen diyorum ki bu ümmetçi hayal dünyasında yaşayan arkadaşların dediği gibi akp’ye ve erdoğan’a basayım da uzun vadede daha da beter olmalarına katkım olsun.

  yazık, zavallılar seneler boyu öyle öğrenim görmüşler (aile vs.), garip masallarla uyutulup uyduruk bir hayat yaşamaya mecbur kalıyorlar.

  üzülüyorum da bir yandan. ama yapacak bir şey yok, müsibeti görmeleri gerekiyor, neyin ne olduğunu hala idrak edememişler belli ki.
 • hakan albayrak kim lan