şükela:  tümü | bugün soru sor
 • lale plak'in sahibi.
 • lale plak'ın pek güler yüzlü sahibi. müşterilerinin isteklerine yer yer kayıtsız kalsa da, evet hakan abiden bir yıldır iki cd bekliyorum, çok severiz kendisini. severiz diyorum zira seveni çoktur hakan atala'nın. caza pek meftun olup açıkhava konserlerinde sıkça görebilirsiniz kendisini. güzergâhında önce meyhane vardır ardından açıkhava. oradan da babylon'a döndüğü fısıldanmıştır muhbirlerimiz tarafından. hatırlı müşterilerini beslediği de görülmüştür; sizi bir meyhanede görürse, ya yanına oturtur, ya da gönderir bir yanar döner masanıza. uzun lafın kısası pek severiz kendisini. bir de benim cdleri getirse...
 • aradiginiz bir cd'yi lale plak'ta bulamadiginiz zaman kendi arsivinden - ustelik imzali mimzali- bir tane cikarip bize odunc verebilecek kadar nazik ve comert bir insan.
 • radio oxigen'da lale plak seckisi ismiyle harikulade olacagindan zerre suphe duymadigim bir program yapmaya baslayacak kisi. cazi seven, lale plak'i seven, hakan atala'nin kendini de zevkini de seven, her pazartesi 22.00-23.00 arasi radyosunun basinda oturur. budur.
 • cuma akşamları 9-10 arasında, lale plak seçkileri ismi ile joy jazz'da program yapan, caz müzik konusunda inanılmaz bilgisi olan, dünya tatlısı bir abimiz.
 • beyoğlu tünel, istanbul'un en münhasır diyarlarından biri olmanın yanı sıra enstrümanistler için "kâbe" niteliği de taşır. amatörü profesyoneli, pek çok müzisyen gün boyu tavaf eder durur bu müthiş muhiti. erkan oğur, ömer faruk tekbilek, ismail tunçbilek, volkan öktem ve daha niceleri...

  enstrümanistleri pek tanımaz, öyle pek değer vermeyiz fakat biz. müziğin alt yapısında kimlerin olduğundan çok solistin kendisiyle ilgileniriz. mustafa kandıralı deriz, hüsnü şenlendirici deriz, coşkun sabah deriz en çok...

  mevcut yeteneği ile nâmı ülke sınırlarını aşan, yurt dışında yurt içinden çok tanınan enstrümanistler bahsinde ilk sözü hakan atala'ya vermek, pek yerinde olur. türkiye'de "enstrümanist" kavramını en çok ama en çok hakan atala'ya soracaksınız arkadaş!* ben bunu bilir bunu söylerim.

  yanlış anımsamıyorsam şayet yıl 2004 falan. tunus'ta bi baba, deli ud çalıyor. ahmed el kalai. adam, tam manasıyla bir müzik dehası. merhabalar deyip daldım lale plak'tan içeriye. dedim hakan bey, bana ahmed'i bulabilir misiniz dedim? tamam dedi. hemen siparişler verildi falan... hiçbir yerde bulunmayan albüm şaka maka elimdeydi.

  müzikal arşiv anlamında devasa bir birikime sahip olmasının yanı sıra pek çok enstrümanisti vicahen de tanıyor. dükkana uğrayın bir ara. düşersiniz. ilgi alanınızı söyleyin, kâfi.
 • ülke standartlarının çok üzerinde yakışıklı ve karizmatik bir adam olduğunu söylemeliyim her şeyden önce..kendisini çeyrek asırdır tanırım,efsane olmasının en önemli göstergesi hiç bozmadığı çizgisi ve müşterisiyle kurduğu son derece seviyeli,saygılı,samimi ve asla ısrara girmeyen,cool ama çok dostane ilişkisidir..yönlendirmesi,tavsiyeleri mükemmeldir..çeyrek asır önce hatta çok daha önceleri böyle bir şey söz konusu dahi edilemezken satın alıp almayacağınıza asla bakmadan (aynı gelenek bugün halen devam etmektedir) albümü jelatininden çıkarır ve istediğiniz kadar dinlemenize olanak sunardı.

  hep oradadır ama hep..ne zaman gitseniz işinin başındadır.yanında daima çok sıkı gençler çalışır..bu da ayrı bir enteresan geleneğidir hakan atala'nın ve otuz senedir hiç değişmemiştir.birçok büyük müzisyenin uğrak noktasıdır,gelir ve albümlerini imzalarlar.başta spotify olmak üzere dijital dünyanın her yeri sardığı bir müzik ortamında elinde kılıcı,hala savaş vermektedir..tamam,albüm almanın maliyeti anlamında bir şey söyleyemiyorum ama gençliğimin en güzel yıllarında kaliteli müzik dinleyip hakan atala'nın rehberliğinde muhteşem albümlere ulaştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

  iyi ki varsın,allah seni korusun güzel gözlü adam...seni çok seviyorum...!