• 12 haziran 2013 necati şaşmaz'ın saçmalaması ile ilgili "polat alemdar akp'nin ta kendisidir" diyerek olayı özetlemiş kişi.
  • "söz, yazı yalan söyler. ama görüntü yalan söylemez. biz yalan söylemeyen görüntüler yayınladık rtük bize yalandan ceza kesti."

şu an çok güzel konuşuyor. güzel ve doğru insan.
  • şu an halk tv'de çok güzel konuşan kişi.

"söz ve yazı yalan söyler, görüntü yalan söylemez" demiş şahıstır.
  • gazeteciliğin yüz akıdır şu anda hakan aygün. hem bu riske giriyor, halkın haber almasını sağlıyor hayranı olduğumuz halk tv'nin yayın yönetmeni olarak, hem de bir kuruş para almıyor. diğer gazeteciler de bir nebze örnek alsa keşke. kendilerini, onurlarını üç kuruşa satmasalar.
  • şu anda halk tv'de canlı yayında olan yayın yönetmeni. şu an dinlemek ve izlemek lazım, polis geçiyor kanalın binasının önünden ve kameramanına dikkatli ol diyor sürekli, çocuğunu uyaran baba gibi resmen.
  • şu anda halk tv'de döktürmeye başlamıştır.
  • akdeniz'e white sea diyen kişiden daha az kültürlü değildir.
  • yaran halk tv altyazıları'nı yazan kişi imiş anladığım kadarıyla.**

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/23512996.asp

--- spoiler ---

* n’apıyorsunuz şu anda?
    kj yazıyorum. (ekranın altında ya da üstündeki yazılar) tanıdığım tanımadığım insanlardan mail geliyor. “şurada biri var, ona da bağlansanıza” diyorlar. şimdi makbule aradı: “gazı yedim” diye. bağlattım.

* esprileri kim yapıyor? gülücük işareti, pink floyd şarkıları…
    ben genelde.

* erdoğan esenboğa’da konuşurkenki penguen belgeseli kimin eseri?
    şener aygün “siz de penguen mi yayınlasanız?” dedi. hemen aradım ankara’yı. hırsız penguen diye bir dolgu vardı, bir de belgesel bulup tak diye dayadık. spikerimiz lale de penguenlerin hayatını okumaya başladı. çok hoştu, penguenler de çok sevimli.
    ...
    * çok güvenliğiniz yok gibi.
    e para yok. ama bundan sonra olacak. anladık ki bazıları sivil polis.

* ciddi misiniz?
    gönüllü çalışmak istiyoruz, öğrenciyiz dediler. polisin milleti dövmesini polislere çektirip canlı yayınladım. emin misiniz polis olduklarından? hissediyorum. ertesi gün yok oldular. önce bir delikanlı sonra bir kız geldi. bence, bu bir tezgâh mı diye baktılar. ben herkesle konuşuyorum, gırgır, sakin. sürekli “şiddete izin vermeyin, sloganlarda sesi kısın, ankara’ya uç isimleri bağlamayın, aman sağduyu, aman şu kj’yi basın.” saatlerce incelediler.

* ne zaman şüphelendiniz?
    bunun üzerine sıkıldılar. o gece şüphelenmeye başladım, ertesi gün gelmediklerinde emin oldum. biri birgün gazetesi muhabiri numarasıyla geldi. sorduk ettik öyle biri yok. elinde kartı var. çakma bir kart. sonra garip tipler geliyor, “fethullah gülen’den belgeler getirdim” diyor. kaç yılın gazetecisiyim, yer miyim onları! teşekkür ettik. yüzde 50’si kesin polis. tecrübelerim öyle söylüyor.

* kapı çalınca tedirgin oluyor musunuz?
    bir şey yapacaklarsa yaparlar ama “hemen açmayın” diyorum.

--- spoiler ---
  • hatasını kabul ederek düzeltmesini yapmış güleryüzlü yayıncıdır. atatürkçü ve laik olmasını çekemeyenler önce sahiplerine bir baksınlar promtersiz konuşunca dünya gülüyor kendisine. hadi canım başka kapıya, iş çıkmaz burdan sana!
  • bu yeni çapulcu haline çok ısındığım insan.
    çok samimi, çok doğal yansıyor ekrandan. özgürlük ve cesaret güzelleştirmiş kendisini, yatarayak gözümü gönlümü açtı.
hesabın var mı? giriş yap