• karakterine, kişiliğine bir şey diyemem.

fakat yok ekmeğini taştan çıkartıyor vs. gibi cümleler biraz havada kalıyor.

bu tarz çok adam tanıdım, hoş bir lisede ve yurt dışında okumuş.
    babası gerçekten zengin. öyle 5-6 milyon dolardan bahsetmiyorum.

hayata haliyle hayata 50-0 önde başlamışlardır. bunların bir kısmı startupçılık oynar.
    hakan baş da o grupta yer alıyor. bakış açısına göre aralarından başarılı olmuş, ek olarak seçtiği kadınlar nedeniyle medyatik durumda.

umarım elindeki fırsatı iyi değerlendirip katma değer yaratan, ülkeye katkı yapan global projelere imza atar.
  • an itibariyle teke tek özel'de canlı yayın konuğu olarak enteresan! laflar eden kişi.

oldukça geniş bir vizyona sahip olan beyimizin beyanına göre, herkes "kod dili" bilmelidir ve bilgisayar mühendisliğine gerek yoktur.

bunu söylerken, fatih altaylı'nın "kod dili nedir?" sorusuna "ya işte java, python filan" diye cevap verebilen kalibrede bir kişi, mümkünse birçok sektörde 7/24 yeni yazılım projeleri üretmekle meşgul olan mühendislerin mesleğinin gereksiz olduğu gibi muazzam tespitler yapmayıversin.
  • 17 yaşından bir ergenin enerjisine sahip. espor, yok efendim kripto para, cidden 17 yaşında kafası az çok çalışan bir oğlana birkaç milyon dolar verseniz böyle yapardı.

bir de istinye park'ta spor salonunda karşılaşmıştık, setler arasında çok dinleniyorsun bro.
  • iddiaya göre bensu soral'ı bikini hediye ederek tavlamış.

https://instagram.com/p/5pcgzctkxd/
    aslı varsa değişik bir yöntem tabii.

(bkz: ekşi sözlük magazin servisi)
  • milli yuzuculugune akademik basari olarak yale'ini, cornell'ini ekledikten sonra turkiye'ye donup is basarilarina (bank of america, garanti bankasi vs'yi saymazsak) peak games'i eklemis, yetinmeyip simdi de lidyana'yi kurmustur.

sunca yillik hayatimda tanidigim en iyi niyetli insanlardan da biridir.

kardesim olsa bu kadar severdim.
  • flag ceremony sırasında ovalde toplanmış kalabalık yeni madalyalarla okula dönen hakan baş'ın ismi okunduğunda "baş baş baş baş" diye tezahürat yapardı.

ismini angel investor konulu bir yazıda görünce hatırladığım yüzücü, öğrenci, kurucu falan filan.
  • girişimcilik macerasında önüne çıkan ilk zor kararı bu şekilde veren hakan baş, hemen akabinde ortağı sidar şahin ile ekim 2010’da peak games adlı şirketin temellerini atıyor. öncelikle safa sofuoğlu adlı yaratıcı bir mühendisin yazdığı ve 3,5 milyon kişinin oynadığı bir okey oyununu satın alıyorlar. sofuoğlu’na da hisse vererek, cto rolünü üstlenmesini istiyorlar. iki haftada 10 kişilik bir kadro kurduktan sonra büyümeye odaklanıyorlar. para ile çeşitli fonksiyonların satıldığı bir ‘çiftlik’ oyunu geliştiriyorlar. okey oyuncularını bu oyuna da yönlendiriyorlar. şirket 5-6 ayda para kazanmaya başlıyor. hakan baş, ilk göz ağrısının performansını şöyle anlatıyor: “peak games’i kurduktan 1 yıl sonra ayrıldım. orada bir start up’ın kuruluşu ve yabancı yatırım alma sürecinin yönetimi gibi pek çok değerli deneyim edindim. ben ayrıldıktan sonra da sidar çok başarılı bir grafik çizdi. peak games, şu anda günde 15 milyon kişinin oyunlarını oynadığı dünyanın en büyük üçüncü sosyal oyun şirketi. şu ana dek 4 kez yabancı yatırım aldı.”
  • düğün fotoğraflarından gördüğüm üzere botox'u abartmış kişi. ağzını yaya yaya güldüğü fotoğraflarda bile kaşlar paraşüt ipiyle bağlıymışcasına yukarda.
  • bensu soral gibi bir varlıkla evli olduğunun bilincinde ve farkındalığında değil gibi. bensu'dan çocuk yaptıktan sonra onu boşayacağını düşünüyorum. muhtemelen aldatmaya meğilli bir yapısı var gibi.
  • gölcük piri reis ilkokulu'ndan sınıf arkadaşım olduğunu yeni farkettiğim girişimci.
    kocaeli gölcük'te aynur sayın başarısıyla isim yapmış bir sınıf öğretmeniydi. gölcük'ün tüm zenginleri, saygınları, nüfuzluları onun sınıfına öğrenci yazdırmak için yarışırdı. işte bu 89-90 dönemiyle başlayan sınıftaydık biz de. hakan'ın babası gölcük'ün bilinen dişçilerinden emin baş'tır. gölcük belediye binasına yakın bir yerde muayenehanesi vardı . ilkokul yaşımdan beri ağzımda olan tek dolguyu emin amca yapmıştı.
    hayat çok tuhaf bu sabah hakan'ın bensu soral ile evlendiğini tv'den öğrendim. mutluluklar dilerim.
hesabın var mı? giriş yap