1. internetten ulaşabildiğim bilgilere göre 1995 ve 1999 yıllarında mhp'den milletvekili adayı olmuş şahıs. ayrıyeten bir araştırmacı.

perşembe öğle vakitlerinde trt fm'de osmanlı tarihinde meydana gelmiş savaşlar, osmanlı padişahları vs. hakkında konuşuyor programcıyla.

ben şahsen anlatımını, ses tonunu ve bilgisini takdir ettim. tarih gibi olaylar arasında bağlantı kurulmadan anlaşılamayacak bir alanı, çok tatlı ve düzgün bir biçimde, muhabbet edermişçesine sunabiliyor.

ayrıca sonar'da da görevli.
  2. sky türk, show tv ve cem tv'de seçim tahminlerini değerlendiren, ankara'da nokta atışı yaptık, istanbul'da sapma oranımız kadar yanıldık vs. gibi yorumları ile ekranlarda boy göstermiş olan sonar'ın yönetim kurulu başkanı.. tabiri caizse konuşma tarzı ile siyasete cuk oturan bir kişi..
  3. sonar araştırma şirketi yönetim kurulu başkanı. geçmişte mhp'den aktif siyasete atılmışlığı olsa da, daha ziyade merkez sol eğilimli gibi konuşur. rumelili fiziği vardır. saçları siyaha boyamış yalnız son günlerde biraz garip duruyor.

http://www.sonararastirma.com/
  4. an itibarı ile, star tv ana haberde son kamuoyu araştırmalarının ön bilgilerini açıklayan araştırmacı.

kamuoyu eğilimlerinde bir kırılma noktası yaşandığını, üç büyük ilde chp'nin öne geçtiğini detayları bir iki gün içinde açıklayadığını söyledi.

araştırmayı merakla izlemeye devam edeceğiz.
  5. bugün bir tartışma programında "bugüne kadar dahil olduğu hiçbir programda figüran olmadığını" söyleyerek söze başlamış iddialı başrol araştırmacısı.

kırmızı kravatı, beyaz gömleği ve cem uzanvari hal ve hareketleri ile ulusalcıların önderi olsun isterse, valla yakışıklı da. ve kesinkes "suyun öte yanından" bir arkadaş. evet oylarının çıkacağını tahmin ettiği yerler böyle (suratını buruşturarak ve elini sağa sola sallandırarak söylenecek) iç anadolu miç anadolu iken, hayır oyları öyle mi ya imiş, böyle egedeen, antalya'daan, modernite görmüş güzel kentlerimizdenmiş. kentsoyluysak hayır verirmişiz, iç anadolunun bağrından çıkamamış ayıysak evet verirmişiz, bunlar bilimsel araştırma neticeleriymiş.
  6. seçim sonuçları tutan tarhan erdem gibi eski bir chp genel sekreterini, sırf sonuçlar akp'nin lehine olan tahminleri doğru biçimde yaptı diye, yerden yere vurmaktan utanmayan, aleyhine olmadık ifadeler içeren yazıları kaleme alan kimi gazete ve gazetecilerin hayranı olduğundan emin bulunduğum, ancak yaptığı seçim tahminleri hiç de tutmayan taraflı anketçi.

(bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)
  7. kanyondan çıkmayan kamuoyu araştırmacısı ve siyaset yorumcusudur.
  8. makyajını kim yapıyorsa kendisine çok kötülük ediyor. 11833 reklamından fırlamış gibi bir makyajı var.
  9. tovbe tovbe adama biseyler olmus. estetik falan yaptirmis olabilir. bu arada, kilicdaroglu kaynakli felaket bir kuyruk acisi var gibi.
  10. daha önceki seçimlerde yaptığı anketlerde en büyük yanılma payı sonar'ındı. bu akşam verdiği rakamlar da pek uçuk görünüyor. bir yandan da pek baykalcı gördük kendisini. biraz daha soğukkanlı dursa daha inandırıcı olurdu.

hakan bayrakçı hakkında bilgi verin