şükela:  tümü | bugün
471 entry daha
  • gayet güzel seçim analizleri yaparken nasıl olduysa son zamanlarda tartışma programlarındaki dünyayı kurtaran boş beleş tiplerden birine dönüştü. ibretlik.
  • eskiden chp'ye oy atmış biri olarak şuan aynı hakan bayrakçı gibi düşünüyorum. yahu kardeşim atatürk'ü sevmeyen, ermeni soykırımını kabul eden, pkk'ya terör örgütü diyemeyen, her gün ak partiye siyasi malzeme veren canan kaftancıoğlu neden hala partide yer alıyor? istanbul seçimini o kazandırdı diyenler aptalın önde gidenidir. istanbul seçimini ekrem imamoğlu mahalle mahalle gezerek kazandırdı. ayrıca halk zaten akp'den bıktı gidecek yer arıyordu. ankara'da, adana'da, antalya'da da mı kaftancıoğlu vardı da o kazandırdı?

şuan halk yine ak partiden bıkmış durumda. ama canan gibiler yüzünden chp pkk ile bir gösteriliyor. sırf bu yüzden ak partiden bıkan halk yine dönüyo dolaşıyo ak partiye oy veriyor.

aslında chplilerin %80'i atatürkçüdür. benim gibi atatürkçü, milliyetçi bireyler chp'yi hala atatürk'ün partisi olarak gördüğünden oy veriyorlar. ama ben artık anladım. biz chp'yi içinde çürük elmalar olabilir ama o hala atatürk'ün partisi sanarken aslında chp şuan canan kaftancıoğlugillerin ta kendisi durumda.

mevcut durumda en hayırlı olacak şey chp seçmenlerinin bu gerçeği fark etmesi. yeni partiler güç kazanmalı çünkü ak parti bu chp'ye asla seçim kaybetmez.
    dipnot: belediye seçimleri ile genel seçimleri bir tutmayın
    dipnot2: bu yazı hakan bayrakçı'nın youtube'da karşıma çıkan son konuşmasını dinledikten sonra yazılmıştır. konuşmasını son derece haklı buldum. sorduğu sorular cok yerinde sorular. sorulara ali haydar fırat resmen eğip bükerek kaçamak cevaplar vermiş. konuşma bu https://www.youtube.com/watch?v=sikgwejcxji
  • akp şu an bu adamı "muhalif ama hakkaniyetli yorumcu" olarak pazarlıyor. dün kısa bir süre maruz kaldım. sözde cumhurbaşkanı sözüyle akp seçmeni tercihine saygısızlık yapıldığını düşünür ve konsolide olur dedi. böylece, günlerdir süren tantananın sebebi de anlaşılmış oldu :) yani akp seçmeni bu söze alınsın gücensin ve konsolide olsun diye bu tartışmayı harlıyor. baktılar bazı seçmenler anlamıyor, bu sefer seçmenine nasıl düşünmeleri gerektiğini hakan bayrakçı üstünden direkt söylemeye başladılar.
  • erdoğan'ın makul muhalefet protatipine uyuyor. bu nedenle cnn türk'te her akşam görülüyor. kendisi burada durumdan memnun çok kurcalamıyor, parasına bakıyor. program başı cnn türk'ten paraları cukkalıyor.
3 entry daha