şükela:  tümü | bugün
 • 3 lirasi 5 lirasi yok bu isin. damlaya damlaya gol olur. 1 paket az sigara ic. bir gun pizza yeme, bir bira almayiver, bir hafta gitme sinemaya... olmaz mi... oyle bir olur ki bir bebek kurtulur, dunya kurtulur...
 • sözlüğün karnesi bu tür konularda parlak. umuyorum bu seferde üzerine düşeni yapar.
 • burada bambaşka bir uyarı entry'si vardı. onu sildim, kendi başlığıma genel bir uyarı olarak taşıyacağım. ilk entry'deki son güncellemeler üzerine ve gelen mesajlar doğrultusunda bilgi vereyim;

  valilik izin belgesinin görüntüleri gelmiş, arkadaş gerekli teyitleri de almış. gayet yasal bir kampanya olduğu belgelenmiş. bundan sonrası yardırmaya bakıyor. hade bakem...

  gelen mesajlar üzerine bizzat ben de teyit aldım. valiliğe bağlı il dernekler müdürlüğü denetçileriyle de bizzat telefonda konuştum. kampanya yasal arkadaşlar.

  toplamda 347 bin lira civarında bir kampanya oluşturulmuş. bebek sürekli olarak tedavi altında olduğundan, hesapta biriken para ihtiyaç duyuldukça bebeğin sağlık giderleri için kullanılacak. bu durum, 1 yıl kadar bu şekilde sürecekmiş.

  kampanyanın güvenilirliğiyle ilgili bir sıkıntı yok.

  hesap bilgilerinde hata olduğunu söyleyenler olmuş. onları kontrol etmedim. noa noa konuyla ilgili gerekli bilgileri verecek, gereken düzenlemeleri yapacaktır.

  ayrıca neler yapılabileceğine dair bilgi: (bkz: #57292681)
 • bazıları için bir hiçken bazıları için hayat kurtaran bir meblağ oluyor ya şu para. lanet ettiriyor hayata.

  allah acil şifalar versin. bilinmez yerden rızık versin inşallah.
 • (bkz: up)
 • lütfen bu entry beğenin. yarın debede durursa daha çok insanın görmesi sağlanabilir. debe zor ama yinede denemekten bir zarar gelmez. ya olursa?
  peşin edit: başlıkta bir çok kişi bu konuda mutabık. bunu beğenin diğer tüm yazılarımı eksileyin, gerçekten sorun değil.

  edit:
  debe olmuş, herkese çok teşekkürler. şu an 60bintl (düz hesap) toplanmış durumda. bu da 4 aylık tedaviye denk geliyor. 8 aylık daha toplanması lazım. hadi bakalım biraz daha asılalım hakan için :)

  "hakan bebek 2.5 yaşında. doğumunun 3. gününde sarılık nedeniyle beyin felci geçirmiş.

  duyamıyor, konuşamıyor.
  ayrıca kronik akciğer hastası.
  yutma refleksi yok, karnından besleniyor.

  doktorların dediğine göre tedavi olmazsa 5 yaşına kadar yaşayabilirmiş. aileyle konuştum. aylık tedavi giderleri 15.000 tl ve aralıksız 1 yil tedavi görmesi gerekiyormuş. "

  facebook linkinde ayrıntıları var.
  https://www.facebook.com/…cinsendebiradimat/?_rdr=p

  bu da adına açılmış sayfa ve hesap bilgileri.
  http://hakandemir.info/

  edit: neler yapılabilir?

  arkadaşım,
  yılbaşında sevgiline hediye almak için ayırdığın para varya. heh o parayı hakan bebeğin yardım hesabına yatır ve yılbaşında sevgiline onun adına bir çocuğun hayata tutunması için yardımda bulunduğunu söyle.
  bu yardımın en güzel parfümden daha güzel koktuğunu,
  en pahalı takıdan çok daha görkemli olduğunu,
  onun adına bir çocuğa iyilik yapmanın ise tarifsiz bir duygu olduğunu söyle.
  havale veya eft yaparken açıklama kısmına sevgilinin ismini yaz ve sevgiline bu işlemi gerçekleştirdiğin dekontu hediye et.
  siz hayatınız boyunca verdiğiniz en güzel hediyeyi vermiş olun. sevgiliniz ise bugüne kadar aldığı en güzel hediyeye kavuşsun ve bunu hayatı boyunca unutmasın.

  bu arada az önce baba ile facebook'tan kısa bir yazışma gerçekleştirdik.

  --- babadan mesaj var ---

  hepinize çok teşekkür ediyorum güzel insanlar oglumu iylestirecez ınsallh rabbim ayağınıza taş değdirmesin

  --- babadan mesaj var ---

  ayrıca: "şuan sabahtan beri toplam 2 bin oldu 45 bin lazım 3ay icinde. yani bir sene içinde 347bin toplanması gerekiyor ameliyat olup duyabilmesi için birde bi kaç sene iyi bir tedavi gorebilmesi için 5 yaşına kadar iyi bir tedavi olabilirse çok iyi konuma gelecek başını tutabilecek en önemlisi ağzından yemek yiyebilecekçok zor benim oğlum bırakın ağzından yemek yemeği şuanda ağzından içmek için suya muhtaç."

  bu uyarıya dikkat lütfen. yılbaşı gelmeden bu paranın çok daha üstü toplanır burada. hadi hanımlar beyler pamuk eller cebe!
 • daha önce yaptık yine yapabiliriz. hadi bakalım.
 • hakan bebek diyorum, senden destek bekliyor.
 • yeni yıla umutla girsin bu aile.

  (bkz: haydi)
 • up