şükela:  tümü | bugün
  • kocaeli üniversitesi, türk dili ve edebiyatı bölümü, yeni türk edebiyatı öğretim üyesi -sanırım burada cümle düşük oldu.- (yeni türk edebiyatı anabilim dalı gibi bir şey diyecektim ama olmadı lan. anabilimdalı terimi sence de daha çok tıp bilimine yakışan bi' terim değil mi sözlükçü? neyse, geçelim). doçenttir kendisi. güzel insandır, hocamdır, her şeyimdir*.

türkiye'de akademik anlamda garip hareketi ile igili ilk ciddi çalışmalardan biri olan "cumhuriyet dönemi türk şiirinde garip hareketi" adlı müthiş bir esere de imzasını atmışlığı vardır. zamanında can yayınlarına kafa tutaraktan cahit sıtkı'nın düzyazılarını kılına bile dokundurtmadan yayınlatmıştır aynı zamanda.

http://kitap.antoloji.com/kisi.asp?cas=123993

kısacası deryadır.
  • eşi de bir edebiyatçıdır.
  • yaptığı sınavların birinden 99 almış olmanın gururunu yaşatan insan.

kendi ağzından geliyor efendim; "benden kimse 100 alamaz. aslında alırda ben vermem.."

öyle bir insandır işte. gözlüğün üzerinden bakarak yazdığım yazıları okumanızı özledim sabah sabah. çok mu duygusal olmaya başladım ne. garip...
  • dinle dinle bıkılmayan harika bir bilgi küpüdür kendisi. insanı hiç sıkmayan bir ders anlatma stili var ve çok da sıcak kanlıdır. haftada 10 saat derse gelse sıkılacağımı düşünmüyorum. keşke herkesin imkanı olsa da sınırsız bilgi dağarcığından biraz faydalanabilse der insan. tek başına o üniversitede o bölümü okuyup sevmeye yeter.
  • kocaeli üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü akademisyenidir. yeni türk edebiyatı alanında ihtisas yapmıştır. doçenttir. akademik kariyer anlamında * en iyi seviyelere gelecek bilim insandır.

öğrencilerinin dersinde eşortman giymesine müsamaha göstermez . * . bünyesinde uzun saçlı erkek öğrenciler için marjinal espriler barındıran bir hocadır. dersin bitmesinde zaman mefhumu yoktur, çayı ne zaman biterse ders o zaman biter.

saygı çerçevesi içerisinde bütün öğrencileriyle aklınıza gelebilecek her konuda ulu orta veya özel olarak konuşabilir. hatta bilmediği konularda bile * "bunu araştıracağım" diyerek geri çevirir.

esra sazyek ile evlidir. eşi de bir akademiseydir. henüz görmemiş olsam da birbirinden tatlı olduğunu düşündüğüm ikiz kızları vardır.
    "yalaka" zannedilmek korkusu ile sezar'ın hakkını sezar'a vermediğim öğretmendir. önümüzdeki sene bütün bu iyi düşüncelerimi paylaşacağım insandır. *

derslerinde marjinal bir havası vardır. bu yazdığım entry okursa "beni ifşa etmişsin hödük" diyeceğini düşündüğüm fakat hemen arkasında ihya edecek bir cümle ile bütün öğrencilerine yaptığı gibi önce yerden yere vurup sonra odasının en güzel köşesine asar * burada yazar olduğumu görse "beter ol" diyerek "edit, entry vb." frenkçe kelimeler kullandığım için camdan aşağı atabilir.

burada ben dahil hakan bey ile ilgili anlatılanların hepsi yalandır. buradaki yazıları okuyarak kafanızda oluşturacağınız profil kendisini tanıdığınızda uyuşmayabilir. burada yazılanların hepsi bizim beynimizdeki profildir doğal olarak o bu profillerin hiç biri değildir.

edit : aylar sonra gelen ve yazdığım bütün yazıyı silip bana baştan yazdıran enrtydir. hem sözlükteki çaylaklık evremin son bulması hem hakan beyi daha iyi tanımamdan kaynaklanır.
  • öyle bir ders anlatır ki dinlemekten bıkmazsın yorulmazsın arada darlanır bağırır çağırır ''böyle der bir hödük hoca der'' gülümsetir ama sınavlarına mümkünse girme arkadaş.tek kelimeyle yazınız,sadece üç cümle ile açıklayınız gibi ilginç şeyler ister öğrencilerinden tabii ilk yıl büyük bir kısmı kalır dersinden yavaş yavaş alışırlar ardından kalsalarda dersinden sarsılmaz bünyeler çünkü artık ''tutunamayan'' olmuşlardır.
  • yeniden buluştuğum fakat çabuk kaybettiğimdir...

yurt dışından gelmesi dört gözle beklenendir.

kendisinin hafif santimental halleri ve benim iflah olmaz melankolim birleşince ortaya neler çıkacak göreceğiz. =p
  • ses cihazından sesini defalarca dinlediğim efsane. sapık falan da değilim yahu ama mükemmel bir diksiyonu, reklamları seslendiren amcalara taş çıkartan sesi ve inanılmaz hafızası vardır. edebiyat bir yana dursun fizik, iktisat, matematik her konudaki sorunuza muhakkak bir yanıtı mevcuttur. kocaeli üniversitesi türk dili ve edebiyatı öğrencilerinin iyi-kötü dilinden eksik olmayan baştacıdır kendileri.
  • üst sınıfların dilden dile dolaştırıp bize kadar ulaştırdığı -birinci sınıfım da ben- efsane yeni türk edebiyatı hocası. bu dönem dersini alıyorum,bazı ezberci öğrencilerin yazdırın da gidelim kafasıyla sevmediği hoca. fakat ben bayıldım. bana şiyir okutturdu çünkü. turgut uyar okutturdu hem de