şükela:  tümü | bugün
  • maç sonrası ropörtajıyla beni güldürmüş genç yetenek.

spiker: türk milli takımını seçme süreci nasıl gelişti?

hakan: ben zaten u16-u17'de de milli takım forması giydim. sadece 1 defa almanya milli takımında oynadım. orada da kendimi hiç iyi hissetmedim. arkadaşlık yoktu, kimse birbiriyle konuşmuyordu.

"insan yemekten sonra bir çay-kahve içer, sohbet eder."

sen istesen de yapamazmışsın orada, iyi ki geldin.
  • "milli takıma alınmadığım için üzgünüm" demek kendi açısından masum ifade olduğu için kullanmaması gerekirdi. bunun yerine, "benim yerime haksız olarak tercih edilen bütün adamların yedi sülalesini *******, hakkımı da helal etmiyorum" dese daha iyi olurdu. herkesin anladığı dilden konuşulması gerekir.

debe editi: selam. öncelikle böyle sığ bir entrynin debe'ye girmesinden dolayı özür dilerim. ama bana değil sedet'e kızın bununla alakalı. sizlerin bu entry'e oy verip, debe gibi ortalama entrylerin yer aldığı bir listeye sokmasını sedet sağladı. neyse şimdilik geçelim bunu, zaten bu konuda bir yere varamıyoruz ne kadar konuşsak da. kaldı ki yakında kanzuk sözlüğü dürüm yapıp yer.

bu entry futbol tabanlı olmakla beraber, aslında bu ülkede adam kayırmanın, cehaletin, mayfacılığın, züppeliğin, karaktersizliğin, hırsızlığın her yere işlemesinden dolayı yazılmıştı.

şimdi bu entry'de konuyu futboldan çıkarın. bir işe başvurduğunuzu ve o iş için yeterince de donanımlı olduğunuzu düşünün. ancak sizin yerinize, o şirkette çalışan bir müdürün çok sevdiği ve beş para etmez bir adamın alındığını düşünün. neler hissederdiniz acaba?

ve daha bir çok alana çekebilirsiniz bu entry.

şimdilik saygılarımla
  • bu herif bu maç oynuyorsa biz kazanamayız buraya yazıyorum... o kadar overrated biridir kendisi.
    edit: 2 tane bir güzel gol yedik, bir gol attık ancak lafımın arkasındayım. bu adam çıkmadıkça bizim bu maçı kazanma olasılığımız 0.
    edit2: bu balonun olduğu takımda daha gol bile yemeden kazanamayacağımızı öngördüm. bunu ben öngörüyorum şenol öngöremiyor. hadi onu da geçtim bu adamın milli takımda değil oynaması milli takımın kapısından bile geçmesi mucize. ne çok meraklıyız 2 uzaktan duran top golü atanları, şov yapanları milli takımda oynatmaya...
  • masum olduğu için türk basını tarafından ilk fırsatta linç edilecektir.
  • kalite olarak malum magandadan bir 15 gömlek üstün olan oyuncu. önce bu kısmı bir netleşsin.

olayı uzun uzun tartışmaya gerek yok. kahvehane tartışmalarına dahil olacak değilim ama holiganlıktan beyni yanmış kişiler için sadece bir örnek vereceğim: düşün ki portekiz milli takım kampında quaresma, ronaldo ve bir arkadaşı kadın kavgasına tutuşuyorlar. queresma da eli silahlı arkadaşını yanına alıp ronaldo'nun arkadaşını tartaklamak icin ronaldo'nun odasını basıyor. ronaldo araya giremesin diye kafasına silah dayıyorlar ''hareket edersen ölürsün.'' tehdidinde bulunuyorlar. sonucunda portekiz medyası ne yapardı? ne gibi sonuçları olurdu? dünya medyası nasıl tepki verirdi? portekiz futbol federasyonu ve hocası nasıl kararlar alırlardı? düşünemedin değil mi beyin nöronlarını kaybetmiş barzo! düşünemezsin tabii ki! böyle bir sikimsonik olay ancak türkiye'de yaşanır ve ancak türkiye'de böyle bir maganda kollanır. 20 yaşında almanya'yı reddederek türk milli takımını tercih eden, 14 milyon euroya geldiği leverkusen'in 10 numarası olmuş kişinin de ayağı ancak böyle bir ülkede kaydırılmaya çalışılır. sizin zihniyetinizin dibine kibrit suyu dökeyim ben.

edit: yilankavi'nin uyarısıyla olayı düzelttim. teşekkür ediyorum.
  • tıpkı mehmet ekici gibi, menajeri babası olan "alamancı" kelimesinin tam karşılığı olan futbolcu. bundan yaklaşık 5 sene kadar önce bayburtlu olan babası ts yönetimine neredeyse yalvararak bu sözleşmeyi imzalamış ve parayı almıştır. trabzonspor'dan para alıp başka takımla sözleşme imzaladıktan sonra sanırım hayatını olağan akışında sürdüreceğini düşünüyordu hakan ama fifa ona evet dedi.
    şimdi daha güçlü bir sesle evet de hakancığım...
  • arkadaşlar selçük'ünüz 32 yaşında, bu adam 22 yaşında. *

bu adam bayern leverkusen'de oynuyor ve her sene şampiyonlar liginde goller, asistler yapıyor. milli takımımızın oynadığı son 2 maçtada golü var... gidipte selçük'le kıyaslamayan bu adamı bana şimdi.

not: musleraspor.
  • 4 ay ceza cakmislar, hayirlisi olsun.
  • bu adam nasıl milan gibi bir takımda 10 numaralı formayı giyiyor amk.
  • herkes gelişimini merak ediyor ve dikkatle takip ediyor*. fakat kendisi çok zeki bir insan değil:

-geleceğini düşünmediği için karlsruhe'nin oyuncusuyken gidiyor 2012'de trabzonspor'a imza atıyor. sonra cayıp karlsruhe ile sözleşme uzatıyor. yıllar geçiyor ve ceza yiyor.

-kendisine silah çekiliyor ve tüm ülkeyi ayağa kaldırıyor. fakat sonra aradan zaman geçince görüyoruz ki arkadaşımız kendisine silah çekenle canciğer kuzu sarması haline geliyor.

-yaşamadığı ülke için kendisine silah çeken adamla bir olup evet kampanyası yapıyor. üstelik anayasa değişikliği ile ilgili bir madde bile okumadan evet diyor. neye evet dediğinin farkında bile değil yani.

kendisi almanya'da yetişmiş en aptal türk futbolcusudur. herkes kendisinin oyununu bir üst seviyeye taşıyıp büyük kulübe gitmesini beklerken sadece oturduğu yerden aptallık yapmakla günü tamamlıyor.

hiç mi alman disiplini almadın?
    hiç mi sana gittiğin okulda bir şey öğretmediler?
    hiç mi ülkeyi ayağa kaldırıp sonra kanka olurken utanmadın?
    hiç mi sende zeka kırıntısı yok?

4 ay boyunca git bir alman ilkokuluna temelini yeniden kur. alman disiplini alamazsan git hamit disiplini al. bak, hamit altıntop kadar zeki olmadığın için burda seni hacamat ederler. bak hamit abine, geldi 16.5 milyon'u aldı ve geri döndü. sayenizde mesut özil'e daha çok hak veriyorum. aklını kullandı ve şimdi dünya çapında bir yıldız oldu.

iyi frikik kullanan fakat aklını kullanamayan bir futbolcudur.

küçük bir ekleme yapmak istiyorum editi:
    bazen hayır diyebilmek en hayırlısıdır. o yüzden her şeye evet dememeyi öğrenmeniz gerekir.