şükela:  tümü | bugün
347 entry daha
 • milli takıma seçilmesi ya da seçilmemesi haklı ya da haksız olabilir. onu tartışırız. son dönemde sergilediği performans iyidir, kötüdür onu da tartışırız. gökhan töre ile arasındaki meseleyi zaten tartıştık, tartışmaya da devam ediyoruz. ama bir şey tartışma götürmez: bu çocuk ve bunun bilumum akraba-i taallukati zırt pırt yazılı ve görsel basına demeç veremez, vermemeli. böyle alışmamalı bu çocuklar. polemikler, basına demeçler, skandallar vs vs bunların sürekli gündeme gelmesi, gündemde kalması hem futbolcu hem de futbol için zararlı.

  sonuçta "milli takıma alınmadığım için üzgünüm" demek kendi açısından masum bir ifade olabilir fakat bu sözlerden "beni milli takıma almadılar" anlamı çıkar ki bu da milli takımlar teknik direktörüne ve aday kadroya çağrılan futbolculara saygısızlıktır. fatih terim'i pek sevmem ama hakan dünyada değilken terim milli takımın başındaydı.

  futbol açısından yetenekli çocukları böyle şımartmamak taraftarıyım. sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısı, saygılısı, şımarmayanı, mütevazı olanı makbul. ileride benzer açıklamalar yapmaması dileklerimle...
 • "milli takıma alınmadığım için üzgünüm" demek kendi açısından masum ifade olduğu için kullanmaması gerekirdi. bunun yerine, "benim yerime haksız olarak tercih edilen bütün adamların yedi sülalesini *******, hakkımı da helal etmiyorum" dese daha iyi olurdu. herkesin anladığı dilden konuşulması gerekir.

  debe editi: selam. öncelikle böyle sığ bir entrynin debe'ye girmesinden dolayı özür dilerim. ama bana değil sedet'e kızın bununla alakalı. sizlerin bu entry'e oy verip, debe gibi ortalama entrylerin yer aldığı bir listeye sokmasını sedet sağladı. neyse şimdilik geçelim bunu, zaten bu konuda bir yere varamıyoruz ne kadar konuşsak da. kaldı ki yakında kanzuk sözlüğü dürüm yapıp yer.

  bu entry futbol tabanlı olmakla beraber, aslında bu ülkede adam kayırmanın, cehaletin, mayfacılığın, züppeliğin, karaktersizliğin, hırsızlığın her yere işlemesinden dolayı yazılmıştı.

  şimdi bu entry'de konuyu futboldan çıkarın. bir işe başvurduğunuzu ve o iş için yeterince de donanımlı olduğunuzu düşünün. ancak sizin yerinize, o şirkette çalışan bir müdürün çok sevdiği ve beş para etmez bir adamın alındığını düşünün. neler hissederdiniz acaba?

  ve daha bir çok alana çekebilirsiniz bu entry.

  şimdilik saygılarımla
 • burada en formda futbolcu, uber futbolcu , diye yazanlarin en fazla kac macini izledigini merak ettigim futbolcudur. youtube dan iki tane frikik golu izleyip buraya mi geliyorsunuz anlamiyorum ki.
 • mevcut kadro içinde mehnet ekici ile orta sahanın en formda oyuncusu. terim hazretleri 2016 ve 2018 planlarını- ki böyle bir plan var mi bilmiyorum- selçuk ınan, bekir irtegun, volkan demirel gibi über formda ve genç oyuncularla yaptığı için kadroya alınmamış olmasında bir beis görmediğim futbolcu.
 • her gurbetçiyi mesut özil zannedenlerin göklere çıkardığı futbolcudur. umarım mesut özilden daha iyi olur.
 • klasik türk goygoyuna maruz bırakılan futbolcu. he mehmet scholl olacak he mesut özil olacak ( scholl siker atar bu arada ). olup olabileceği tek şey yıldıray baştürk'tür, fazlası değil. zaten kariyerleri de benziyor, en azından ikisi de dandik takımdan leverkusen'e transfer oldu. eh tamam daha yaşı genç vs vs.

  beşiktaş-galatasaray ve fenerbahçe taraftarlarının üzerinden döndürdüğü muhabbeti anlıyorum da, objektif değiller gökhan töre olayı yüzünden, bi' boku da abartmayın arkadaş.

  kendisinin ve diğer almancının (ömer toprak) milli takım konusundaki tavırları hoşuma gitmedi. buradan gökhan töre'nin artık ne yaptıysa haklı olduğunu düşündüğüm sonucu çıkmasın. madem bi' şey gerçekleşti, kaypakça davranıp sağa sola saçma sapan demeçler vermek yerine gidersin adli mercilerde hakkını ararsın.

  sanki zinedine zidane'da aman hakan lütfen milli takıma gel diye yalvarıcaz. fatih terim zihniyetinden nefret ederim; ama yaptığını ilk kez doğru buluyorum. fotoğraf çekilirken tripten tribe giren adama bile hak verdiysem doğrudur yaptığı.

  edit: sanki zidane'da. sanki zidane'da. sanki zidane'da. 2. sınıf alman takımında 2 frikik golü attı diye egosu göklere çıkıp saçma sapan demeçler verecek, sonra da a milli takıma alınmayı bekleyecek. şu almancı topçularda ne buluyorsunuz anlamıyorum, karakter sorunları olan herifler. takım içinde bi' parçalar sadece, al bi doz nuri şahin vereyim o da frikik atıyordu borussia'da. fatih terim'in taktiksiz hucum futbolunda evet piç emre daha iyi iş yapar eğer formdaysa.
 • milli takımda izlemek isteyip de,adana'lı yüzünden izleyemediğim leverkusen'in 10 numarası.
 • milli takımın teknik ve idari sorumluları olan silahlı göbekli amcalar tarafından kem küm edilip kadroya alınmayan futbolcu. dolayısıyla da bırak demeç vermekten çekinmesini, her yerde hakkını aramasını tavsiye ediyorum. o 23 kişilik kadrodaki tüm oyunculardan da (belki arda hariç) daha çok hak ediyor o kafilede olmayı.
 • simdi egri oturup dogru konusmak lazim. kendisini yeterince izle(ye)miyorum.
  zaten herhangi bir futbolcunun kariyeri hakkinda soyle olur boyle olur diye atip tutmak imkansiz. en fazla soyle olursa boyle olabilir denir, çunku degiskenler ve bilinmezler çok.

  hakan'i koru korune savunan insanlari da, bunu elestirenleri de anlayabiliyorum.
  hakan'i gokhan olayina hakli bulanlari da, haksiz bulanlari, hakli bulup olay hakkinda artik susmasini isteyenleri de anlayabiliyorum.

  fakat anlamadigim bir tutum var. o da izle(ye)medigimiz için terim'in bu olaydaki tavrini ve tercihlerini salt futbol içi degerlendirmelerle verdigi onyargisindan yola çikip hakan'in ancak bir yildiray veya bir x (neyse iste) olabilecegi yorumlari.

  siz gerçekten, ciddi olarak terim'in (ki burada seçimin sadece terim'den kaynaklandigini da dusunmuyorum, ulkenin futbol iklimi, yerli - yabanci ayrimi, medya, menajer, çikar iliski çarklari gibi binbir unsur var) hakan'i salt futbol olarak begenmedigi için çagirmadigini mi zannediyorsunuz? almanya liginde oynayabilen, kendine yer bulabilen bir adam hakkinda teknik ekibin elinde yeterli degerlendirme verisi bulundugunu, su ana kadar milli takimda bulundugu surenin kesin fikir edinmek için yeterli oldugunu mu savunuyorsunuz?

  e o zaman kusura bakmayin, en az hakan yeni mesut ozil olur tarzi savunuculari kadar onyargilisiniz.

  bu adamin en azindan sans bulmasi normal olur ve bu sezonki lig performansina ragmen bu sansi bulamamasinin sebebinin, futbol içi unsurlar olmadigi kabak gibi ortada.
 • adem büyük'ün çağrıldığı milli takıma çağrılmıyor, gerisi fasa fiso.

  adem büyük ney lan?!
619 entry daha