şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye tarihinde ilk defa vicdani ret hakkını kullanan asker.

  http://www.savaskarsitlari.org/…4677&arsivsayfano=1
 • 3 ekim 2006 ucak kacirma eylemi'ni yapanlardan biri... diğerinin adı ise mahmut.
 • askeri hastaneden aldığı hava değişimini yanlış anlamış kişi.
 • vicdani retciligi kullanarak show yapmis sahis. eylemini adam gibi yap, tavrini belli mecralara ilet cigerimi ye. vicdani retcilik, militarizmin mantigina karsi geldigi icin askerlige gitmeyi reddetmektir. "aman 18 ayimi bosa harcamiim, isimden gucumden geri kaliyorum" mantigi ile yapilan bir hareket degildir.

  efendim neymis, hristiyan oldugu icin musluman bir ulkenin ordusunda askerlik yapmak istemiyormus. (gerci bu basinin sulandirdigi, ya da hakan ekinci'nin bahane amaciyla one surdugu bir sebep olabilir.) ama su var ki, tsk musluman bir devletin degil, cogunlugu musluman olan bir ulkenin ordusudur. yani orduya katilma kriteri din degil vatandaslik bagidir. o yuzden malesef (eger gercekten sebebi buysa) bu gecerli bir vicdani ret sebebi degil. yani ordu hiristiyan olsa, o ordunun emri altinda gerekirse adam öldürmeyi kabul mü edecekti?

  hadi su ana kadar yazdigim herseyi bir kenara birakalim. su yaptigi hareketin, ozellike son 5 senede, dunya guvenlik birimlerinin ne kadar hassas bir konu oldugunu dusunemeyecek kadar salak bir adam. bircok devlet kacirilan ucaklar icin vur emri cikardi. yani bu kofti kahramanimiz kisisel bir problemi icin 107 kisinin ölümüne yol acabilirdi. ayrica turk vatandaslarini gerek terorist damgasi ile lekelemesi, gerek bu kadar salakca birsey yaptigi icin hepimizi aptal konumuna dusurmesi sebebiyle bu herife degil 18, 118 ay askerlik yaptirip hanyayi konyayi göstermek lazim.

  yok kardesim yok. bu herif vicdani retci falan degil, showman. vicdani retciligin bir durusu vardir, bir tarzi vardir.
 • muhtemelen dava aleyhine devam eder ise [ki oyle olacagi acik, yaptiginin elle tutulur hic bir yani yok] ileri de "askere alinma endisesi bende psikolojik bozukluklar yaratti, yaptiklarimi o yuzden yaptim" dahi diyebilecek bir insan izlenimi birakti bende.
 • odasında ölü bulunan, nasıl ve kim tarafından öldürüldüğü bir türlü anlaşılamayan , adli tıp, polis ,savcılık ve bütün halkın ,katilinin bir tv programı sunucusu serap paköz tarafından bulunmasını beklediği sır bir cinayete kurban giden çocuk.
 • bilgisayar oyunu nedeni ile intihar ettigi yonunde haberler cikan cocuk. bir aydir gercegin pesinde programinda cinayet mi intihar mi oldugu tartisiliyor. aile apartmani. giren cikan olmayan apartmanda cok gizemli bir ölüm.yenge ve amca serdar uzerine yogunlasildi.kimbilir altindan neler cikacak.
 • ölümü ardındaki sır perdesi halen cozulememistir. gerçeğin peşinde programında işlenmeye devam etmektedir.
 • saygın mesleği olan, tanınan bir kadın neden yalan yere şahitlik yapsın. kesin ferdi'dir diye kendince kurup görgü tanığı olabilir mi? ya da mevzu yine hedef şaşırtmaksa işin içinden nasıl çıkılacak? şaka şaka mı denilecek. non stop gerçek peşinde olduk telefon ısındı.