şükela:  tümü | bugün
 • aslında bir tiyatrocu olan ama televizyon dizilerinden birinde* kanka olarak tanınan oyuncu.
  şu sıralar sırça kümes adlı oyunda oynamakta
 • tiyatro oyunlarında kendine hayran bırakmasa da iyi oyunculuk çıkartan insan.bir de dizilerdeki karakterleri ve mimiklerini sahneye taşımasa
 • çarlili bi dizide oynamıştı bu abimiz .. tayfun güneyer'in yazdığı dizilerde oynamasın bu adam .. ha tayfun güneyer de yazmasın zaten ..
 • sirca kumes sayesinde tısslamak ve abicim/kanka gibi kelimeleri kullanmak dışında da becerileri olduğunu gördüğümüz bir abimiz ...
 • bu yıl afife tiyatro ödüllerinde yılın en başarılı müzikal ya da komedi erkek oyuncusu seçilmiş insan.*
 • türkiyenin ilk ve teknik anlamda en basarılı dövmecisi. dövme kültürünü türkiyeye getiren adam. stili ve yasam tarzi ile bir çok kitleye göre ayricalıgını korumus ve bu akimin öncüsü olmus, bu camiada ismini markalastırmıs türkiyenin en önemli dövmecisi.
 • bir show programındaki skeçlerde harcanamayacak kadar iyi bir aktör, güzel insan.
  yıllarca sesini verdiği amerikalı, ingiliz, fransız vesair diğer milletlerden bir çok basiretsiz oyuncunun performansına sınıf atlatmıştır dublaj kayıtlarında.
 • barış bayraktar'ın pamuk prenses 2 adlı filminde burnunu uyuşturucu işine sokan(!) güzel oyuncu.
 • yolda laf atsa adamlar "pardon siz gercek misiniz?" diye kendini gereksiz yere daha cok unlu hissedebilecek hakan turu.
 • bazı tiyatro veya sinema oyucuları vardır o kadar yeteneklidirler ama kiymetleri aynı oranda bilinmez yargisina ornek gosterilebilecek kenter tiyatrosu oyuncusu. çoğunluk onu yabancı filmlerdeki ünlü aktörlerin** türkçe konuşan sesi olarak bilir ah bir de sabun köpüğü televizyon komedilerindeki* ikincil rollerinden. ama onun yeteneği ancak tiyatro sahnesinde izlenirse parlayan ve kendine gösteren türdendir. çıplak ayak, sırça kümes, nalınlar, inishmorelu yüzbaşı, anna karenina nefes aldırttığı karakterlerin yer aldığı oyunlardan bazılarıdır. bunları veya diğerlerini kenter tiyatrosunda seyretmişlerle oyunculuğuna birlikte şapka çıkarttığımıza eminim. beni en son heyecanlandıran ve bu satırları yazmaya borçlu kılan performansı anna kareninadaki levin karakteri. anna karenina romanı da oyunu da kadın ruhunu anlamayı ve anlatmayı asıl uğraş yapsa da levin karakterinin var edilme çabası ve bundaki başarı takdire layıktır. zira levin bence bir hamlet kadar dünya yazın tarihinin unutulmaz erkek kahramanlarındandır. bu kadar özenle ve derinlikle yaratılmış bir karakteri hakan gerçek oyun metninden sahneye taşımada ve ona kan pompalayıp nefes alıp verdirmede o kadar başarılı ki sanki bir an lev tolstoy kulağıma "levin roman kahramanım değil gerçek biri; bak işte sahnede " diye fısıldadı. hatta bir ara hakan gerçek repliğini yanlış söyledi sonra hemen düzeltti ama bu bana öyle doğal geldi ki nasıl biz gün içinde konuşurken yanlış cümleler kuruyor, bir metinden konuşmuyorsak levin'e öyle oldu dedim içimden. köylüleriyle ekinleri tırpanlarkenki haliyle, birinci perdenin sonundaki ışığın ve gölgenin büyüsüyle yontulmuş heykelleri andıran duruşuyla, savaştan dönen kardeşine sarılırkenki ölümlülüğüyle, aşık olduğu kadına karşı koyamadığı zaafıyla romanı okuyup levini tanırkenki tatları bıraktı damağımızda. oyunun lokomotifi oluverdi öyle ki çoğu yerde diğerleri yetişemediler performansına. hatta anna karenina gibi bir karakteri oynama şansına erişmiş ama bu şansı iyi değerlendirmede kusurları mevcut yeşim koçak ile olan sahnelerinde bile anna karenina karşısında gölgelenen levine en parlak spotları tutmasını bildi. hakan gerçek gibi oyuncuları izleyince gerçekten hissediyor insan tiyatronun antik çağlardan kopup gelen büyüsünü.