şükela:  tümü | bugün
  • kendi tabiri ile "hani ntvspor'da bi ses var ya" işte o adamdır. kanaatimce de spor haberlerine sesiyle ayrı bir can veren, insanda sabaha kadar dış haberler dinleme isteği uyandıran kişi.
  • az önce ntvspor'un "dakika skor" programını izlerken kendisini ekranda görmemle bana "aa o ses bu adammış" tepkisini verdirerek uzun zamandır süren merakımı gidermiş insan. saatlerce spor haberi anlatsa dinletecek güzellikte karizma sese sahip kendisi. başarılarının devamını dilerim.
  • hakkında neden bu kadar az entry girildiğine de, ntv spor'da neden ekran yüzü değil de ses yüzü olduğunu da, anlamadığım ntv spor çalışanı.
    gerçi bu sene tuğba dural'la spor merkezinde program sunuyorlar, yani en azından bir yüzünü görüyoruz adamın.kendisinin son derece bilgili, kültürlü ve zeki olduğunu düşünüyorum.yaptığı yorumlar, kulllandığı üslup çook üst düzey.
    sesine gelincee...bu sesin sahibi dünyadaki en gizemli şeydi benim için bir aralar.hakan güleç konuşurken çıt çıkarmaz, nefesimi tutarak, sanki polisin bir şüpheli telefon görüşmesini dinlediği titizlikle dinlerdim.
    bazen onun anlatacağı türden fantastik spor olaylarında nebil'in, erbo'nun, esprituel emre'nin sesini duyunca sinir krizi geçiriyorum.okullarda ders niteliği taşıyacak bir sürükleyiciliği var ses tınısının.marka resmen.
    işte aklımda klasik bir hakan güleçvari bir haber:
    " ada'ya geldiği ilk günden bugüne yaptığı açıklamalarla basının gündemine oturan portekizli teknik adam, son olarak x yenilgisi sonrası kameraların karşısında hakemi çok ağır ifadelerle suçladı."
    "hakemi ve rakiplerini, kendilerinin başarısını engellemeye çalıştığını vurgulayan mourinho şöyle konuştu;bizim ne kadar iyi bir takım olduğumuzu biliyorlar.zira bu sene hakemlerin şampiyonluğumuzu engellemek için ellerinden geleni yapacaklarını biliyorduk.buradan ingiliz federasyonunu da uyarıyorum."
    en sevdiğim ve olmazsa olmaz hakan güleç cümlesi de burada geliyor:
    "mourinho'nun takımının ise bu olaylara nasıl etki göstereceği; şimdiden merak konusu."

olmadı dimi.ama o da bunları söylüyor valla.neyse ben onun sesiyle yazdım siz de onun sesiyle okuyun. :)
    (bkz: şimdiden merak konusu)
  • tuğba dural ile yaptıkları programda bir atletizmde doping haberi sonrası, atletizmde dopingi denetlemenin ne kadar zor olduğunu vurgulayıp, dopingin insan sağlığını tehlikeye atmaması kaydıyla serbest bırakılmasını istediğini söylemiştir. çocuklara sporu sevdirmek, o sporcuların çabalarının gençlere örnek gösterebilmek yerine, ilacı iyi çekenlerin hangi hikayelerini anlatacağını merak ediyorum.
  • klişelikten ölecek adam.
  • eski iş arkadaşım, çok iyi bir insan, sevimli bir abidir.

herkesle yüz göz olmaz ama kimseyi kırdığını, gücendirdiğini de görmedim.

muhabbeti de çok hoştur. karşısındaki dinler, öyle konuşur.
  • yukarıda diğer bir yazarın belirttiği gibi, spor piyasasında dolaşan tüm klişe görüşlerin toplama kampı. özgün bir yorum yapmamaya, doğru olup olmamasına bakmaksızın hakim görüşün dışında bir şey söylememeye and içmiş sanırım. bir de çok bilmiş gibi görünüp aslında çok bilmeyenlerden. az evvel nebil evren'le yaptığı programda juventus'un standartını hep koruduğundan bahsetti ve buna örnek olarak dani alves'in yerinde önceden patrice evra'nın oynadığını söyledi. ya evra'nın sol bek olduğunu bilmiyor, ya dani alves'i sol bek sanıyor, ya da "juventus standartını koruyor" dedikten sonra lichtsteiner'i o seviyede görmediğini farketti ve "evra diyim bari, kimse dikat etmez zaten" diye düşündü. yetmezmiş gibi danilo da dani alves standartında ahahahah... cümlenin devamını getiremicem.bu konunun devamında bernardeschi'nin juventus'a olası transferinden bahsederken yine çok bilmiş bi tavırla bernardeschi için "fiorentina u21'de oynuyor" dedi. paralel evrende belki öyle hakan ama bu dünya'da öyle değil. bernardeschi 19 yaşında crotone'ye kiralandı ve bir sene sonra döndü fiorentina'ya. döndüğünden beri, yani 3 senedir a takımda oynuyor. kaldı ki fiorentina'nın u21 takımı yok. primavera takımı var, o da u19. haricinde florenz weitere var, o da u21 falan değil. bu arada bernardeschi de 23 yaşında. neyse, ben düzelteyim hakan. u21 avrupa şampiyonasında italya u21 takımında oynadı. normalde takmam böyle şeyleri, spor yorumcularını 10'da 9'u hakkında fikir sahibi olmadığı oyunculardan fikir sahibiymiş gibi bahsediyor. ama bu abi hep "ben her siki biliyorum hacı" edasıyla konuşuyor ve ne zaman izlesem hep bir şeyleri yanlış veya eksik biliyor olduğunu görüyorum. bu sefer dayanamadım.
  • on numara sese sahip olduğunu düşündüğüm insan. twitter'dan belirttiğine göre ntvspor'da şu an son yayını yapmaktaymış, yolu açık olsun.
  • her zaman elit elit haberleri seslendiren abimiz. ya tenis haberi ya premier lig transfer haberleri hep böyle şeyler duyarsınız. akhisar erzincan maç özetini anlatmaz mesela.

ayrıca bein'e transfer olmuş kendisi, başarılar dilerim.