• 1976 doğumlu, ilk kitabı kinyas ve kayra 577 sayfa idi ve 2000 güzünde yayınlandı
 • kinyas ve kayradaki etkileyici uslubuyle yeni kitabi beklenesi yazar.
 • fuq adlı bi dergi çıkarıyo
 • içindekileri kitabına kusmuş, okuyana da gördüğü kusmuğun kendi kusmuğundan farksız olduğunu düşündürtüp mide krampları geçirten yazar..tek bir kitaba böarrğğğhh diye kustukdan sonra yazacak başka kitapları kaldı mı, kaldıysa sadece safradan mı ibaret olacak diye merak edilen insan*
 • ikinci kitabı zarganayı mayıs 2002'de çıkartmış yazar
 • genellikle ilk romanını yayımlatanlar için suyun tuzunu dağıtan ya da sütün kaymağına dokunan tabiri caizli bir yorum yapılsa da , hakan günday bey sanki bir daha yazmamacasına yerkabuğunu çatlatıyor , oradan bir açıklık bulup yeraltı sularını toprağa sızdırıyor.yetinmiyor , suyu buharlaştırıp gökyüzüne ve nedenini bugün bile kestiremediğim bir maddesel çevrimle atmosfer üstü ve çevresi tabakalara da dokunduruyor.kitabın kapağının sağ başındaki kıvrıma takılıyorum , 1976 doğumlu yazar deniliyor.yazma istencinin bir devamı olarak mı geliyor bu şahsına münhasır , tek kişilik hayat ossurtusu tecrübeler ; yoksa bizzatihi bir temas mı var yaşamında ? bunu kestirmenin tek yolu , yazarla tanışmaktan geçiyor gibi görünüyor.ancak bitirmek için 7 buçuk saatin yeterli olduğu ve evet biraz kabul edilebilir bir eleştiri , yazının dolambaçlarına biraz fazla girse de , gelecek yılların (gelecek? hangi gelecek !) en değerli yazarının tadı kalıyor geriye.sonuçta yaptığım bu yorum gibi yalan olsa da herşey , kitaptan bir alıntı tadında ayrıntılar arttıkça yalanın inandırıcılığı artıyor.güzel..
 • yeni kitabı piç, "babalarına ihanet edenlerin romanı" olarak tanıtılan yazar.
 • 29 mayıs 1976'da rodos adası'nda doğdu. ilköğretimini brüksel'de tamamladı. ankara'da tevfik fikret lisesi'ni bitirdi. hacettepe üniversitesi edebiyat fakültesi fransızca mütercim tercümanlık bölümü'nde üniversite eğitimine başladı. unuversite libre de bruxelles'in siyasal bilimler bölümüne geçti. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. ilk romanı kinyas ve kayra 2000'de yayımlandı.
 • piç'i okuduktan sonra bana (#1344709) ve (#1151110) nolu entrylerimi yalatan* yazar. neymiş..bir hakan kendini övmezmiş, gayet mütevazi davranarak kendini siyah gömleğiyle beraber en kötü karakter ilan etmiş; neymiş..iki her şeyi ilk kitabına kusmamış (ikinci biraz safralıymış ama olsunmuş) hala kusacak çok şeyi varmış, hem de piç'i olası roman senaryolarıyla süsleyerek bunu gözüme gözüme sokmuş. yani hakan'ın yaratacılığı bitmezmiş, anlatımı giderek güzelleşirmiş. itiraf ediyorum, eş zamanlı yaşanan nesilsel bunalımlardan olduğundan şüphelensem de, gayet memnun bininci kitabını da yazdığında alıp zevkle okuyup, bitirdiğimde kitabı en yakın mezarlığa gömüp bir daha hatırlamak istemeyeceğim.
 • bize daha fazla kinyas ve hakan gibi kişilikler vermesini umduğumuz yazar.
  kendisi için methiyeler sıralamak kanımca anlamsızdır, gereksizdir. kendisi ne yaptığını gayet iyi bilmektedir.
hesabın var mı? giriş yap