şükela:  tümü | bugün
  • son kitabı daha raflardaki yerini almıştır. müjdesi benden, bir solukta okuması sizden.
  • bütün kitaplarını okuduğum yazar. hepsinden farklı bir tat alarak okudum. film çıkacak söylentileri umarım doğrudur. güzel filmler çıkabilir.
  • yeni kitabı "daha" yarın dağıtıma çıkıyormuş.
  • gezerken kitaplarını sürekli elime alıp, kasaya gelmeden bıraktığım yazar. bu kadar popüler olması itiyor beni sanki. prensipleri bir köşeye bırakıp, okusam mı?
  • ilk kitabı kinyas ve kayra olan yazar. ilk kitabını okuyup, aldığım tat hala damağımdayken, diğer kitaplarını okumaya çalıştığımda hep kinyas ve kayra'yı özler oldum. ben hep kinyas ve kayra ile hatırlayacağım.
  • daha isimli yeni kitabından bir kısım için; tıklayınız
  • yeraltı edebiyatında hızla koşan yazarlardan. kendisiyle tanışmam kitabına koyduğu muhteşem isim ve ona biçtiği değerle oldu.
    "diyebilirsin ki, bir insanı, fotoğraflarından ve hakkındaki haberlerden ne kadar tanıyabilirsin? haklısın. belki de çok az... o zaman şöyle demeliyim: seni az tanıyorum... az...
    sen de farkettin mi? az dediğin, küçücük bir kelime. sadece a ve z. sadece iki harf. ama aralarında koca bir alfabe var. o alfabeyle yazılmış onbinlerce kelime ve yüzbinlerce cümle var. sana söylemek isteyip de yazamadığım sözler bile o iki harfin arasında. biri başlangıç, diğeri son. ama sanki birbirleri için yaratılmışlar. yan yana gelip de birlikte okunmak için. aralarındaki her harfi teker teker aşıp birbirlerine kavuşmuş gibiler. senin ve benim gibi.."

--- spoiler ---

derdâ'nın kaldığı yatakhanedeki ranza arkadaşına, karanlık ve duvar çatlaklarının oynadığı ölümlü oyun, beni derinden etkilemişti.
    --- spoiler ---
  • şu sıralar okuduğum kinyas ve kayra adlı kitabın yazarı. enteresan bir yazar anlatımı, konusu, her şeyiyle farklılığı çok açık. ama farklılık güzellik midir orası muamma. zira tahlilleri, uzun cümleleri, ruhsal çözümlemeleri kitabı okuma hızımı düşürdü..*
  • içimizdeki adam.
    yazdıklarını okuduğunuzda "iste aynen böyle" deyiveriyorsunuz istemsiz. okuyanları hep çizgilerde bırakıyor. ya hayranı oluveriyorsunuz ya da okunmayacak yazarlardan ilan ediyorsunuz. ortasını bulanı, "güzel iste, okunur" diyeni daha görmedim.
  • arkadaş olması göt isteyen bir insan.

düşünsene hacı, bu senin yakın arkadaşın, e eşek değilsin arkadaşın o kadar kitap yazmış alıp okumamak olmaz. e okuyunca da bu adamdan tırsmamak olmaz . yani o hayalgücünü gördükten sonra lan sakın bu herife bir yamuk yapmayayım korkusundan nasıl davranacağını şaşırırsın.

hesabın var mı? giriş yap