şükela:  tümü | bugün
  • hali hazırda ondokuz mayıs üniversitesi hukuk fakültesi dekanı olan hoca.
  • tıp hukuku konulu bir konferansta dinledim kendisini. hekimlerin sorumluluğu konusunda epey aydınlatıcı olmuştu. zerrece sıkılmadan, büyük bir keyifle dinlemiş, bu konu hakkında kendisinden üç beş parça feyzalmışımdır. tıp hukuku alanında bilirkişilik de yapmaktadır aynı zamanda.
  • dersten çok değişik ülkelerde seminer veren ceza hukukçusu prof.
  • adnan hocanın kanalına konuk olmuş tanınmış hukukçu.

http://a9.com.tr/showdetails.php?id=79&v=103193
  • bir avukatın sahip olabilecegi en karizmatik soyada sahip kişi.
  • tuhaf ve eğlenceli kravatları olan bir hocamızdı. olay sorularında kahramanlarına yaratıcı isimler vererek sınavların stresini biraz azaltıp, eğlenceli hale getirirdi. seviyoruz böyle alışılmışın dışına çıkmaya cüret eden insanları. seviyoruz hocamızı.
  • tıp hukuku dersini masal gibi anlatan, öğrencilerinin idolü olan, sınavlarda kolay sorular soran değerli hocamız...
  • magnolia'nın başında anatılan olayı, pratik çalışmalar sırasında izletmişliği ve sınıfa asistanı tarafından çözdürmüştür hocadır aynı zamanda. sonra sınavda da pratik çalışmada bizzat başında bulunarak izlettirdiği olayı sormuştur.

derse veya pratiklere girmeyip sonra sınav hakkında yorum yapmak da ayrı bir meziyet.
  • bugün itibariyle dekanlık görevinden ayrıldığını ve önümüzdeki 6 ay yurt dışında olacağını söylemek suretiyle beni ve tahminimce birçok kişiyi derinden üzmüş olan iyiniyetli ve yardımsever hocadır.
  • medeniyet üniversitesi hukuk fakültesi dekanlığını bırakmış ve müteakiben tübitak bursu ile avustralyada bulunan wollongong üniversitesine akademik araştırma yapmaya gitmiştir. yabancı dili ne kadar vardır bilemem ama türkiyede prof olup da altı ay bambaşka bir kıtada araştırma yapmaya gidecek başka birisini tanımıyorum.

bu sebeple kendisi genel türk tipi akademisyen profilinden (ki bu profil hukukçularda ekseriyetle bulunur.) çok farklıdır. umarım oradaki okumalarından güzel makaleler ortaya çıkarır ve biz de istifade ederiz.

edit: lokmanhakim belirtti, kendisi ingilizce, almanca ve farsça biliyormuş.