şükela:  tümü | bugün
  • hali hazırda ondokuz mayıs üniversitesi hukuk fakültesi dekanı olan hoca.
  • tıp hukuku konulu bir konferansta dinledim kendisini. hekimlerin sorumluluğu konusunda epey aydınlatıcı olmuştu. zerrece sıkılmadan, büyük bir keyifle dinlemiş, bu konu hakkında kendisinden üç beş parça feyzalmışımdır. tıp hukuku alanında bilirkişilik de yapmaktadır aynı zamanda.
  • dersten çok değişik ülkelerde seminer veren ceza hukukçusu prof.
  • adnan hocanın kanalına konuk olmuş tanınmış hukukçu.

http://a9.com.tr/showdetails.php?id=79&v=103193
  • bir avukatın sahip olabilecegi en karizmatik soyada sahip kişi.
  • tuhaf ve eğlenceli kravatları olan bir hocamızdı. olay sorularında kahramanlarına yaratıcı isimler vererek sınavların stresini biraz azaltıp, eğlenceli hale getirirdi. seviyoruz böyle alışılmışın dışına çıkmaya cüret eden insanları. seviyoruz hocamızı.
  • tıp hukuku dersini masal gibi anlatan, öğrencilerinin idolü olan, sınavlarda kolay sorular soran değerli hocamız...
  • selçuk üniversitesi hukuk fakultesi'nin hatırlayamadığım bir senesinde magnolia'nın başında anlatılan olayı sınav sorusu olarak sormuşluğu vardır.

sınavın "bir a4 kağıdı, rulo yapmadan, ona hiç dokunmadan, öğrenciye bile yaklaşmadan öğrencinin götüne nasıl sokabilirim acaba?" sorusuna güzel bir cevap olduğu ve kendisinin buna uzun süreler kafa yorduğu konusunda hepimiz hemfikir olmuştuk.

yalnız şimdi aradan seneler geçince fark ediyorum ki bu adam sağlam bir ceza hukuku nosyonu aşılamış bana. çalıştığım yerdeki istisna örnekleri saymazsak ceza ile pek alakam yok. derslerine bile toplasan üç kere girmemişimdir. sadece kitabını okumuştum. ve şimdi en ufak bir olay olduğunda zihnim bunun ceza hukukundaki yerini kurcalamaya başlıyor. ya da birisi ceza hukuku ile alakalı bir soru sorduğunda birden şeytanın avukatı kesiliyorum. garip bir özgüven geliyor. leş bir restoranda al pacino'nun kafasına sıkıp mekanı hızlıca terk etmiş gibi hissediyorum.
  • magnolia'nın başında anatılan olayı, pratik çalışmalar sırasında izletmişliği ve sınıfa asistanı tarafından çözdürmüştür hocadır aynı zamanda. sonra sınavda da pratik çalışmada bizzat başında bulunarak izlettirdiği olayı sormuştur.

derse veya pratiklere girmeyip sonra sınav hakkında yorum yapmak da ayrı bir meziyet.
  • bugün itibariyle dekanlık görevinden ayrıldığını ve önümüzdeki 6 ay yurt dışında olacağını söylemek suretiyle beni ve tahminimce birçok kişiyi derinden üzmüş olan iyiniyetli ve yardımsever hocadır.