şükela:  tümü | bugün
 • talip doğan karlıbel'in fenerli versiyonu
 • bi 100 bin tl daha kaybetmesini dilediğim finans uzmanı.
 • finans uzmanı olduğu söylenen adam. iyi hoş fakat adama sorarlar;

  twitter'da ahmet çakar'a yapmadığın hakaret kalmamasına rağmen, niçin karşı karşıya geldiğinizde önünde saygıyla eğilip “hocam”lı konuşuyorsun?

  ünal aysal'a da sanal ortamda sallamışsın. peki ertem şener bu meseleyi ortaya çıkarınca niçin özür diliyorsun da söylediklerinin arkasında durmuyorsun?

  evet bu iki soruya tatmin edici cevap verdiği takdirde “helal olsun” diyeceğim. ancak şimdilik;

  bu arkadaş finans uzmanı mı yoksa geri vites uzmanı mı belli değil... zira önünde klavye bulunca ninja ruhuna kapıldığı kesin.
 • borsadan hemen hiç anlamam. o yüzden birazdan söyleyeceklerim salakça da olabilir ancak;

  anladığım kadarıyla bu arkadaş bir miktar galatasaray hissesine sahip. bedelli sermaye arttırımı öncesinde bir çağrı yapılarak, şirketin kağıtları o zamana kadar gördükleri en yüksek değerden geri almayı garanti ettiğini ve aldığını da sedat doğan söyledi geçen hafta.

  bu durumda bu zat ilgili kağıtları, borsa ve finansdan anlayan bir insan olarak, kısacası değerlerinin ciddi şekilde düşeceğini bilerek neden geri vermedi. yok eğer arttırım sırasında/sonrasında satın aldıysa neden şikayet ediyor?

  bir dönem melo için suç duyurusunda bulunan "fenerbahçeli avukatlar derneği" gibi bir oluşum vardı. an itibariyle kafa yapısı olarak gayet benzeştiklerini düşünüyorum...
 • ünal aysal'ın mavi gözlü arkadaş diye işaret ettiği isim. kendisi boş sallamamakta, sunduğu belgeler adli makamlardan, resmi kurumlardan alınma damgalı imzalı belgelerdir.
 • galatasaray'ın teknik olarak iflas ettiğini iddia ediyor.
  gsiflas
 • kaybetmeye mahkum insan. stad gelirleri dedi durdu, usulsüzlük var dedi durdu, küçük yatırımcıyı güzel bi' kandırdı ve maalesef yine kaybetti.

  buyrun kap bildirimi. dün ahmet hoca bu adamı referans vererek çok yüklendi galatasaray'a. fakat daha 1 gün olmadan yine kaybetti. ne çektiniz be...
 • muhtemelen galatasaray'ın kendisine açacağı davayla kaybetmeye devam edecek.
 • dolaylı yoldan kendisine twitter üzerinden galatasaray ile ilgili başlattığı uefa'ya şikayet kampanyasına şöyle bir cevap verilmiştir.

  00. fb li bazı arkadaşlar yine, yeniden uefa ya bazı yazılar gönderiyorlar görüldüğü üzere. bu akşamın konusu bu iddiaları çürütmek olsun.

  01. öncelikle ffp denilen financial fair play uygulamaları nedir ? gören, bilen, duyan var mı ? herkes birşeyler söylüyor çünkü !!!

  02. oysa hep diyoruz ya uefa nın en büyük 3 önemli özelliği var: şeffaf, pratik ve prensip sahibi... şeffaflık ilkesi gereği ++

  03. her türlü uygulamayı ilan ediyorlar. buyrun işte o ffp yönetmeliği. açın, okuyun... http://www.uefa.com/…/50/09/12/1500912_download.pdf

  04. evet... birçoğunuz abi uğraştırma bizi; sen bakmışsındır diyeceksiniz :)) eyvallah... yardımcı olayım....

  05. ffp sadece finansal açıdan kulüpleri bağlamakla kalmıyor; yerel federasyonları lisans verme noktasında sorumlu kılıyor.

  06 ötesinde sadece kulüpleri finansal kriterler sınırına sokmuyor;ayrıca borçluluğu kontrol ederek sistemin çökmesi engellenmeye çalışılıyor

  07. bu anlamda mesela kulüp çalışanlarından, devlete olan vergiye; oradan da tüm futbol adamlarının kulüpten alacaklarını garantiliyor.

  08. peki fb liler ne diyor ? hangi noktalar ile galatasaray a vurulmaya çalışılıyor ? bakın teker teker gidelim.

  09. iddia: stad gelirleri aş yerine kulüp te gösteriliyor ?!?! cevap: evet.. birleşme öncesinde futbol aş ve kulüp arasında yapılan +++

  10. protokolde bu açıkça belirtilip 30 temmuz 2010 tarihli birleşme duyurusunda belirtilmiş durumda http://www.galatasaray.org/…rlesme-duyuru-metni.pdf …. açıp okusunlar.

  11. sonrasında spk ya da konu olan gelirlerin paylaşımı noktasında aş stad gelirleri aş ye gelecek demiyor. müsabaka gelirleri diyor...

  12. iddia: kulübün aş ye bilet satışından doğan alacağı usulsüzdür. cevap: bu alacak bilet satışından oluşmuyor. bilet satış hakkının +++

  13. devrinden oluşuyor. bu ticari değeri yıllara sari oluşan tutarı kulüp aş ye ayni sermaye olarak aktardı bile.. spk buna onayı da verdi.

  14. iddia: galatasaray ın finansal gelirleri çok fazla arttı. cevap: evet. gelirler hisse satışından dolayı arttı. tamamen yasal. ayrıca +++

  15. gelir artışı galatasaray spor kulübü nde oldu. yani resmi olarak uefa nın muhatabı olmayan yerde... lisans sahibi olan aş dir....

  16. iddia: gs aş tff ye aralık 2012 verileri ile lisans başvurusu yaptı. 2012 bilançolarında yapılan transfer harcamaları gözükmüyor.

  17. cevap: evet transfer giderleri gözükmüyor. ancak şampiyonlar ligi gelirlerinin hepsi+store gelirleri de gözükmüyor. onları ne yapacağız?

  18. en güzeli bu... iddia: gs ın gelirleri 269 mio € (burada konsolide geliri dikkate almışlar, az önce kabul etmiyorlardı) +++

  19. gs borçları ise 279,5 mio € dur. arada oluşan zarar sebebiyle galatasaray ffp kriterlerini yerine getirmiyor...

  20. cevap: gelir tablosunun gelir kaleminden; bilançonun pasif tarafındaki banka ve piyasa borçları çıkarılarak üstün zekalılık gösterilmiş.

  21. galatasaray da 2012 konsolide gelir: 405 mio tl; konsolide gider: 381 mio tl. net borç ise 548 mio tl.

  22. ayrıca en önemli ve karıştırılan nokta ise şu: ffp kriterlerinin mali rasyo sınırlaması (ki buna break-even deniyor) bu yıl başlıyor.

  23. az önce linkini attığım ffp kriterlerinde md. 58 de neyin gelir sayılacağı; neyin gider sayılacağı belirtiliyor.

  24. md. 61 de ise en çok merak edilen rasyo kriteri var. buna göre gelir-gider farkı 5 mio € yu aşamaz deniyor. ancak geçici bir süre için++

  25.++ bunu şu şekilde uyguluyorlar: 2013-14 ve 2014-15 sezonları toplamında fark 45 mio € yu; 2015-16; 2016-17; 2017-18 sezonlarında ise +++

  26.+++ toplam 30 mio € geçemez. şimdi başlangıç yılı bu sezon sonu kabul edilecek bir uygulama için uefa neyi dikkate alacakmış ?

  https://twitter.com/baltali_ilah_05
 • mesut yılmaz'ın ve bunaa bağlı olarak anap'ın baraj altında kalmasını galatasaraylı olması yüzünden fenerbahçeliler'in oy vermemesine bağlamış.

  (bkz: ahahahhahahah ben buna gülüyorum ya)