• eskişehir osmangazi üniversitesi mimarlık fakültesi araştırma görevlisi, 31 yaşında. sadece mimar değil aynı zamanda illustratör.
    brezilylalı illustratör lucas levitan'dan ilhamla ürettiği ve “lilliputlar”* adını verdiği illustrasyonlarını, telefonuyla çektiği fotoğraflarının üzerine işleyerek instagram'dan paylaşıyor.
    mükemmel işleri var; mesela: 1, 2, 3, 4, 5, 6 , 7
  • açık ara ligin en kötü kadrosuna sahip olan giresunsporu ligde tutmayı başarmıştır.
    sıkı bir futbol izleyicisi olarak kendimce artıları ve eksileriyle değerlendirmeye çalışacağım.
    artıları:
    -kısıtlı kadrolarla çalışmayı bilen bir teknik adam. sivasspor döneminde de bunu görmüştük. giresunsporu süper lige taşıdığı dönemde mali imkanlardan dolayı devre arası transferi bile yapamamıştı takım. buna rağmen uzun süreli galibiyet ve gol yememe serileriyle bir üst lige yükseldi. giresunla ilk süper lig sezonunda da bu durum devam etti. kaleye şampiyon kadrodan onurcan piri haricinde galatasaraydan kiralanan okan kocuk eklendi. geri dörtlüde zeki yavru, diarra, alexis perez, aziz behich yer aldı. orta sahada trabzonspordan kiralık flavio ve adana demirspordan transfer edilen hamidou traore, kanatlardaysa yine trabzonspordan kiralanan diabate, şampiyon kadrodan serginho ve krasnodardan kiralanan shapi süleymanov vardı. hucüm hattı balde, doukara ve umut nayirdan oluşuyordu.
    giresunspor sakatlıklar ve devre arası eklemeleri haricinde bu kadroyla oynadı. ilk on birde yer alan dört oyuncu diğer takımların artık kadrolarında düşünmediği oyunculardı (diabate partizana transfer oldu, flavio da sözleşme yenilemeyecek örneğin.) devre arasındaki chiquinho transferine kadar (ki o da başka bir şanssızlığın sonucudur.) kadar bu takımın on numarası yoktu ve çaresizlikten diabate forvet arkası oynadı.serginho sağ kanat ve trabzonspordan kiralık gelen ve ilk yarıyı forvet arkası oynayan diabate (ki kendisi süper ligde en çok gol attığı sezonu oynamıştır buna rağmen) inanılmaz formsuz olduğu için sol kanat oynuyordu ve shapinin yedeği bile yoktu. hücumda arap yarımadasında bile tutunamayan doukara, koşmayı unutmuş olan balde ve bana kalırsa doukara balde ikilisinin toplamından on kat daha yararlı bir oyuncu olan umut nayirle geçti neredeyse bütün sezon. buna rağmen belirli bir sistem dahilinde oynattığı oyuna sadık kaldı ve giresunu ligde tutmayı başardı. ilk yedi hafta gol atamamasına rağmen.
    - savunma yaptırmayı bilen bir hocadır. giresunspor zayıf bir takım olarak görülmesine rağmen ligin en az gol yiyen yedinci takımı. (47gol) özellikle deplasmanda oynanan galatasaray maçı ve giresun'da oynanan beşiktaş maçı defansif sistemine güzel örnek olacak iki maçtır kanımca.

- sonuç ne olursa olsun saha içinde ve dışında centilmenliği düstur edinmiş olması antrenörlük anlamında olmasa da benim hoşuma giden bir özelliği.

eksileri
    - oyunun gidişatını okumakta bazen geç kaldığını düşünüyorum. neredeyse bütün oyuncu değişiklikleri 65. dakikadan sonra geliyor ve ezbere ya da üzerine düşünülmeyen değişiklikler olduğu seziliyor.
    - bazı oyunculara çok fazla tolerans tanıdığını düşünüyorum. bu sezon balde ve doukara'da çok ısrar etti örneğin. umut nayir'in forma için bu kadar beklemesine gerek var mıydı bilmiyorum.

yeni nesil türk hocalar içinde bu sezon performansının daha da üzerine çıkacağını düşünüyorum. bu sezon işi daha da zor olacak gibi. umarım galatasaray - fatih terim birlikteliği gibi uzun soluklu ve başarılı bir dönem geçiririz kendisiyle.

bu şehre doğdu güneş
    alex fergusona eş
    senin taktiklerine
    ateş gibiyiz ateş.
  • bir illüstratör.
  • sivasspor’un teknik direktörü olarak görev yapmaya başladığından beri aldığı sonuçlar

beşiktaş:1-sivas:2
    sivas:1-rize:1
    başakşehir:0-sivas:1

şanslı teknik adam. umarım başarılı olur ve türkiye iyi bir teknik direktör kazanır.

not:sakaryalıdır.
  • takımı sivasspor ile bugün göztepe'yi de mağlup eden, 4.maçında 10 puan toplayan yeni teknik direktör. türk futboluna yeni bir teknik direktör mü geliyor? umarım anadolu'nun her şehrini köşe bucak gezen sabit,dar ve eski kafalı, türk futboluna kapağı atmış,kendini 1 gr bile geliştirmemiş teknik direktörlerin zihniyeti bu genç hocayı da o bataklığa çekmez.
    hakan hocam burayı okuyorsanız eğer, başarılarınızın devamını diliyorum. size tavsiyem sadece türkiye süper lig'ini değil, başta ingiltere,ispanya ve almanya ligleri olmak üzere dünya liglerini yakından takip ediniz ve kendinizi her geçen gün geliştiriniz.

edit:imla
  • 5 haftada beşiktaş ve başakşehir deplasman galibiyetlerini de içeren 13 puanlık harika bir başlangıç yaptı teknik direktörlük kariyerine.

haftaya galatasaray’a da sürpriz yapıp 3 puan alması halinde küme düşme hattında aldığı sivasspor’u devre arasına avrupa ligine kalma mücadelesi ile götürecek.

sayesinde ülkemizin başarılı bir teknik direktör kazanıp, hakkında sayfalarca entry olması dileğiyle.
  • 5 haftada 13 puan. basak, bjk dinlemeden hem de. vaziyet alin, karisacak ortalik.
    (bkz: buralar degerlenir)
  • bugün yan tarafta yapmadığı terbiyesizlik ahlaksızlık kalmadı taraftarı da kışkırttı sonra taraftar bağırmaya küfür etmeye başlayınca döndü bir de taraftara hareket çekti.
    sivas için değil bu çıldırmaları fenerbahce hazımsızlığı var baya çok belli.
  • sevimli lilliput'larıyla mekânları ve sokakları süsleyen illüstratör.

gerek kendisi gerekse yasin yaman, gayet hoş işlere imzalarını atıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap