şükela:  tümü | bugün
 • deli deli adlı başyapıtıyla şöhret basamaklarını hızla tırmanması beklenen bir cengâver, bir cesur yürek.*
 • uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan doğubeyazıt savcısı.
  http://haber.mynet.com/…nda-olduruldu-614473-yasam/
 • eşinin ve çocuğunun gözü önünde silahlı saldırıya uğramış savcı.

  muhtemelen dürüstlüğünden dolayı bu saldırıya uğradı, ya da birilerinin yıllardır dönen tekerine çomak soktuğu için. allah acil şifalar versin.
 • görüp görebileceğiniz en sempatik savcılardandır. korkulacak değil sevilecek insan... 2 sene beraber çalıştığımız tevazu sahibi aile babası, güler yüzlü, allah acil şifalar versin
 • uğradığı hain saldırı sonucu maalesef hayatını kaybetmiş bir cumhuriyet savcısı

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19861796.asp

  insanın en çok sanını sıkan şeylerden biri de, bu gibi olayların kimler tarafından tezgahlandığı hiçbir zaman gün yüzüne çıkmıyor. haberde de bize bu zaten "kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından" şeklinde veriliyor.
  oturup düşünelim acaba öyle mi oldu böyle mi oldu diye.
 • bu ülkenin harcanmış değerlerinden biridir.

  bir zamanlar anadolu'da diye hatırlar elbet onu da birileri.
 • bir ülkede savcılar göz göre göre öldürülebiliyorsa, o ülkede bağımsız ve korkusuz bir yargının varlığı otadan kalkar. kim bilir bu memleketin insanın hakkını hangi şerefsizler karşısında koruduğu için ölüp gitti. yazık hem de çok yazık.
 • katili olan cumhuriyet savcısı. ve bazıları bu kurşunu görmezden gelecek.
 • hani kurtlar vadisinde bir savcı suikastı yapılacaktı taa çakır zamanlarında. aralarında " savcıyı mı öldüreceksiniz? manyak mısınız? bu ülkede hiç bir kişi cesaret edemedi buna" minvalinde konuşmalar vardı. heh işte öyle bir bok bu ülkede.

  bu ülkede savcı öldürülür. emniyet müdürü, öğretmen, mühendis, imam... hepsi öldürülür. öyle çok büyük yaygara da kopmaz. ekşi de 20 entry, ana haberlerde 20 saniye, gazetelerde 2 satır. öldüğün an unutulursun bu ülkede.
 • adalet hizmeti zordur. dışarıdan nasıl görünür bilemiyorum ama, gönülle, inançla, adalet aşkıyla yapılır. başka türkü katlanılmaz çünkü. gel gelelim bu topraklarda çok daha zordur bu görev. zorluk, salt olarak mahrumiyetle açıklanamaz. çünkü yaşanmamışlıklar, yoksun kalınanlar bir şekilde sineye çekilir, yerine başka bir şey ikame edilir ya da zamanla telafi edilir. asıl zor olan, devlet adına devletin adaletini sağlama adına ettiğin yeminin bir karşılığı olmadığını görmek. bunu görmek çok da uzun sürmez . doğu ya da batı farketmez, göreve yeni başlayan yargı personelinin istisnasız hepsinin yüzüne kısa bir süre sonra yerleşen ve asla silinmeyecek olan bir bakış vardır; “ nerden geldim ben buraya, nerden düştüm “ bakışı. ideallerin, umutların, hayallerin yarım yamalak, elinde başka tutacak başka bir dal da kalmaz, oradan oraya geçer gidersin.

  özel aracın yok. silahın yok. koruman yok. katibi işi bilmez, yeri geldiğinde katiplik de yaparsın. dert ve stres çok, özlem çok, kendisinden olan beklenti ve sicil kaygısı daha çok, maaşı en çok ! adı cumhuriyet savcısı ama kendisine biçilen bir değer yok. yani var ama yok.

  şimdi yüzlerce insan, yüzlerindeki tuhaf öfkeyle bir oraya bir buraya yürüyecek, tepki göstermeye çalışacak, patlamak için "bir şeyler" arayacak. içlerinde muazzam bir öfke var, bir yere akıtmak isteyecek, ama etraflarında bu öfkeyi akıtıp rahatlayabilecekleri birileri, "bir şey ", bir düşman yok.