şükela:  tümü | bugün
  • sakarya fırat dizisinde gökhan soylu tarafından canlandırılan karakter.

    asteğmendir. (bkz: astek) o da diğer erat gibi askerliğini yapmaktadır. sivilde edebiyat öğretmenidir. üniversitedeyken radikal solcu olan hakan asteğmen, askerde "durulmuştur". üniversitedeki arkadaşı/sevgilisi müge* bölgeye önce suriye'ye kaşmak isteyen bir terörist, sonra da köy öğretmeni olarak geldiğinde kendisini kısa süreler aşk böcüğü olarak görürüz. ancak iş maalesef müge öğretmen'in küpeli necla'nın eline geçmesi, canlı bomba yapılmak istenmesi ve hakan asteğmenin mecburen müge'nin üstündeki bombaya ateş ederek gözlerinin önünde parçalanarak ölmesiyle son bulur.

    bir süre kendini dağıtan hakan asteğmen, bir süre sonra tezkere bırakma kararı alır (bkz: tezkere bırakmak) ve teğmen olur. bu sırada ilçedeki tugayda görev yapan personel kısım amiri teğmen ayda tuna ile yakınlaşmaya başlarlar. 70'li bölümlerde evlenirler. son sezonda ise sadece bir kare fotoğrafını görürüz: süleyman şah türbesi saygı karakolu'nda görev yaparken çekilmiştir o da...

    kendisi son olarak kızılelma dizisinin 10'uncu bölümünde üsteğmen rütbesiyle görünür ve o bölümde de ışid tarafından şehit edilir.