şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
357 entry daha
  • dün gece oturup sabırla 10 bölümünü izlediğim ilk türk orjinal netflix dizisi. ilk olması ve fantastik anlamda ilk dizi olması sebebiyle sabır gösterdim ama bir yere kadar tolere edebildim. başta oyunculuklar cok acemiceydi çağatay ulusoy işin altından kalkamamış olmamış üstüne. çocuk yaklısıklı karizmatik ama fantastik film oyucusu değil. yan roller kötü. hele doktor ve kızı klişelikten yıkılıyor. her dialog çiğ ve yapmacık.

--- spoiler ---

okan yalabık'ın ( faysal) olumsuz olduğu anlaşılmasın diye bütün pis işleri mazhar'a yıkmışlar ama işin sonunda bir klişeden daha kaçınamamışlar. bir de o olümsüz ne tatlı olmuş. bildiğin lokum dünya tatlısı. biraz daha sinsi ve kötü olması gerekmez miydi?
    --- spoiler ---

sonuç olarak sıradan tv dizilerinden kalite farkı evet var bunu hissedebiliyorsunuz ama cok kötü ve yaratıcılıktan uzak klişe barındıran
    bir senaryo kötü oyunculuklar, buna okan yalabık gibi usta da dahil olmamış bir dizi. umarım netflix bir sonraki orjınal türk dizisine daha özen göstererek girerler. begenmedim.
  • sırf yerli yapım olduğu için izlenen, tretmanıyla diyaloglarıyla, karakter-hikaye derinlikleri ve tutarlılıklarıyla rezalet bir iştir. dizide hiçbir şeyin cevabı yoktur. inandırıcı değildir. hikayede önemle bahsettikleri şeylerin öneminin ne olduğunu asla size anlatmayan, hissettiremeyen, zavallı hazar ergüçlü'ye habire "sen muhafızsın çok önemlisin" dedirtmek dışında muhafızın ve meselenin önemini kavratmayan, her şeyin havada kaldığı, sıktığı; konunun devasalığına rağmen, 3-5 insan ve mekanla geçiştirilen basit ve ucuz bir netflix türkiye denemesidir.
9 entry daha