şükela:  tümü | bugün
4784 entry daha
  • bazı abilerin onu abd de tokatladığını, artık kimseyle görüşmediğini içe kapalı bir aile olduklarını ve kendilerini sadece çocuklarına adadığını söyledi son videosunda.
    ihtimal cemaatin çözülme süreci başlıyor. para akışı tamamen durunca ve kalan pasta bölüşülmeye başladığında kendi içlerinde savaş başlayıp birlikleri dağılacakve tarihin tozlu sayfalarına gömülecekler.
  • hadi bu adamın paraları nerden kazandığı belli de. ayakkabı kutusu babacığım, sıfırladık babacığım falan filan bunlar neyin parasıydı, şimdi bu kayıt dışı paralar nerde bilen yok. konuşan da yok ,hele küfreden hiç yok.

fetullah gülen ile takılmakzsa suç, erdoğan başta olmak üzere bütün akp tabanının muebbet yemesi lazım.

bunun dışında herhangi bir suça karışmışsa hakkında dava açılır. böyle bir davası var mı? yoksa olay tamamen siyasi kin ve rövanş mı?

yoksa muhhalif olana bedel ödetme şovu mu? bu aslında gelecekte muhallif olmayı düşünenlere gösterilen bir sopa olabilir mi?

bugün fettulahçılar muhalif oldu dün hdp'liler yarında bilemezsiniz mhp liler olur onlara terrorist demeye başlarlar.

çünkü iş hakla hukukla değil siyasetle güçle yürütülüyor.
  • türk futbol tarihinin en büyük teröristidir.
  • siyasi veya ideolojik olarak ne yaptığından bağımsız olarak galatasaray taraftarı için şudur; “kim attı? kral attı. çivi gibi çaktı. hem de leeds’te, elland road’ta. ingiltere’de kralın imzası.”

“hagi, hagi.. muhteşem bir pas. kral gidiyor, kral gole gidiyor. ikinciyi düzeltiyor, üçüncüde çakıyor.”
  • bu adam diğer millet vekillerine çalışma izni verilmezken akp buna özel izin tanıyıp program başına 500 bin tl'ye trt çalışıyordu. vergiden alınıp buna ödenen paraya haram demedi günah demedi aldı çukkaladı.

ettiğini çeksin fetöcü it
  • bir süredir youtube yayınlarını izliyorum. maç sonlarındaki yorumları çok hoşuma gidiyordu. ara ara da damarına basıyorlar ve patır patır sıralamaya başlıyor. dün iki yayın daha paylaşmış. şimdi onu arka planda dinlerken solda da başlığı görünce paylaşayım dedim. yaptıkları yapmadıkları kendisini bağlar da söylediklerini burada siyasi bir başlıkta yazan olsa -ki oluyor- binlerce favori alır. kaybedecek bir şeyi kalmayan insan samimiyetini seviyorum. açıkçası oktay usta, hakan şükür gibi adamların bir organizasyon yapabileceklerini de düşünmüyorum. onlar sadece güven vererek kandırmak için kullanılan bir nevi reklam yüzleriydi bence. kemal sunal'ın bir filminde de yaptığı buzdolabı reklamına inanıp buzdolabı alan gariban rezil oluyordu ya aynı o hesap. bu gözler trt'de çiftlik bank reklamı yayınlandığını gördü. o zaman sürekli kerizlere gülen ben bile "ulan acaba?" demiştim. trt de bu konuda aynı konumda oluyor.

hakan şükür, futbol dışı nasıl birisidir bilemem. yayınlardan gördüğüm kadarıyla uysal birisine benziyor. dili de düzgün kullanıyor. biz futbolculuğunu biliyoruz. zamanında maç günü oruç tutuyor bizi eksik oynatıyor diye ve kaçırdığı goller yüzünden az küfür etmemiştim. kolyeli falan olunca şımarık oyunculardan birisi gibi düşünürdüm. sonra öyle golcüyü çok aradık. aynısı kalecide de yaşanıyor. mondragon sonrası karanlık dönemde kahrımızdan ölmüştük mesela. adam şu an hayatta olan en golcü türk futbolcu ama işte bizim çocuk aklımızla gördüğümüz şeyi görmediği için yalnız kalmış vaziyette. ha doğru ata oynamış olsaydı şimdikinin tam tersi bir konumda olacaktı ve böyle bizi muhatap alıp dertleşir gibi bizimle konuşmayacaktı bile muhtemelen. bu da bir gerçek. o yüzden kendi düşen ağlamaz diyorum.

masumum demesi de kendisini avutur sadece. yani sen birey olan hakan şükür olarak hiçbir aksiyona katılmamış olabilirsin ama hakan şükür karakteri olarak birilerinin yanında, organizasyonunda veya davetinde bulunman bile oraya hizmettir. kendisi de yayınlarında söylüyor "beni kullanmaya çalıştılar" diye veya "şike maddesini bana okutup tepki çekmemeyi düşündüler ama ben okumayınca defterden silindim" diye. yani bunların farkında olan birisi cemaatçi olduğunun bilinmesinin de bir taraf olduğu anlamına geldiğini bilir. o konuda da "devletin izin verdiği bir oluşumdu" diyor. devletin izin verdiği değil, onlara tabi olmak vatandaşlık slx gibi bir şeydi. sıradan vatandaş olan bize açılmayan kapılar öylelerine açılıyordu. şimdi farklı bir grubun yaşadığı ayrıcalıklar gibi yani. sırf dini zayıf olup din zannederek cemaatçi olanlar yok muydu? çok fazla vardı ama şehir bile görmemiş cahil veya gariban kesimdi bunların çoğu. bir de ağızlarına çalınan balın tadını alınca sadık müritler oluyorlardı. şimdiki çoluk çocuk her anlatılana kanar da biz bunların hepsini gördük. cemaatçi değiliz diye bazı kapılar aralanmıyordu bile. bir konuda biraz ışıltı gösteren çocuklara da yapışıyorlardı. bir yerlere getirip ileride kullanmak için. bunlar unutulmadı yani. hiç salağa yatıp benim bir şeyden haberim yoktu ayağı yapılmasın. herkes her şeyin farkındaydı ve hakim olan güce tabi olduklarını düşünerek en cemaatçi benim yarışı yapılıyordu. zaman gazetesi abonesi olmayan esnaf yoktu. hey yavrum hey.

sonuç olarak söyleyebileceğim şey futbolculuğu muazzam olan birisi olduğu. adam fenomen ronaldo ile aynı takımda bulundu daha ötesi var mı? öte yandan pastadan pay kapmak için sıraya geçen tatlı su uyanıklarından birisi olduğunu da söyleyebilirim. bir şekilde patronla** ters düşüp atıl duruma gelmiş olması kendisini masum yapmıyor. yaşlı patron gücü ele geçirseydi "durun yanlış yapıyorsunuz" diyecek miydi? sanmam. kaldı ki onların hakkıyla bir yerlere gelmiş olanlarının da hakkıyla bir yere gelmediğini cümle alem biliyor. sınavlarda kopya çekildiği resmi olarak bile açıklandı ama o sınavlar sonucunda yerleşenler hala görevdeler. kaldı ki kopyaya gerek de yoktu. adamlar kamp adı altında sınav öncesi kapatılıp* asıl sınavda çıkacak soruların benzerleri çözdürülüyormuş*. hatta tam olarak bu dediğimi itiraf eden bir entry bile var. 700 küsür favorisi var ama entry numarasını yazmayacağım. çünkü adi herif hak yiyerek edindiği diploma ve tecrübelerle gül gibi ülkeye kapak attığı yetmemiş gibi orada iş vaadiyle kendi reklamını yaparak daha da para tokatlamaya çalışıyor. kimsenin onun kucağına düşmesini istemem. bu konuda çok küfür edesim geliyor daha fazla uzatmayayım. hakan şükür de mağdur edilince aklı başına gelenlerden birisi sadece.

bir de şike muhabbeti var. yayınlarında ondan da bahsetti. emre, bekir gibi adamlar için onlar da benim gibi suçsuz (benim düşünceme göre ise daha önce bahsettiğim gibi suçlu olmak için suç işlemek gerekmiyor. o oluşumun reklam yüzü gibi olmak da masum değil) dedi. "suçumuz neymiş ki?" dedi. azdan az çoktan çok gider kuralının işlediğini anlayamamış hala. sen 1 koyup 10 alacağın veya 10 borçlanacağın bir kumar oynadın, kaybettin. çulsuz piyonlar hayatlarını satıp mevki makam sahibi edildiler. kaybedince sadece mevkilerinden oldular. şimdi ait oldukları yerde, sokakta patates satıyorlar. hepsi bu. futbola şike karışmadığına çocuklarımın üzerine yemin ederim dedi. ilerleyen yayınlarda anlatacağını söylediği konular bayağı ciddi iddialarla ilgili. ben bekliyorum ne söyleyeceğini. bu olaylardan dolayı cidden rahatsız edici buluyorum kendisini ama karşılaşsak oturup futbol muhabbeti yapar fotoğraf çekilmek isterim. sonuçta hakan şükür karakteri (kişisi değil) bana galatasaray'ın geleni geçeni tokatlamasını, hagi'yi, babamla maçları izlememizi, "ulan şaban o golü atsan maç bitmişti çoktan!" dememizi falan hatırlatıyor. şahsen müzik açacağıma hakan şükür'ün gollerini, komik futbol anılarını anlatışını arka planda açıp dinlemeyi tercih ediyorum. anıları tazelemiş oluyoruz. çocuk aklımızla kulübün başarısını safça isterken arka planda neler döndüğünü öğrenmiş oluyoruz ilginç oluyor. mesela geçen lincoln olayını anlattığında epey keyif aldım. hagi'nin kadro dışı kaldığı söylendiğinde "ben oynuyor" deyip hocaya rest çekmesi ve o maç oynaması da ilginç gelmişti mesela. anıları anlatırken bazen duygusallaşıp ağlıyor. o bakımdan da sanki tanıdığım birisiyle muhabbet edermiş hissine kapılıyorum.

son sözüm çevresinden okuyan olursa buradan hatırlatayım. yakında kanalını türkiye'den erişime kapatırlar. öyle ciddi iddiaları varsa hazır herkes tek tıkla girebilirken anlatsın. o paylaştığım linkte yaptığı hareketlerle ilgili videolar çekeceğini, eşiyle söyleşi tadında veya yemek hazırlama yayını yapacağını söylüyor da dediğim gibi kanalı fazla barındırmazlar.
  • arkadaşımın amerika'da uber'ine bindiği eski futbolcu.
  • fetönün siyasi ayağına çok küçük bir örnektir kendisi.

futbol geçmişi, terörist fetönün destekleriyle ilerlemiştir.
  • hakan şükür: abd'de güvendiğim insanlar tarafından dolandırıldım, tüm birikimimizi kaybettik

bu filmi izleyenler bilir. adı tokatçı.

trende yolcu kılığındaki hırsızlar uykusu geldi numarası esneye esneye şaban'ı uyutur ve paraları çalar.
  • karısının başını kapatsın. burada milyon dolarları cukkalamak için süper bir yöntemdi. belki amarikanya ellerinde de işe yarar.
6 entry daha