• şu da vardır :
    hakan şükür gol kralı olmuştur. kafasında sembolik bir taç vardır. yanındaki numune toplardan birini alıp tacın üstüne koyar ve kendisiyle roportaja gelen muhabire sorar.

- (eliyle kafasındaki topu işaret ederek) şimdi n'oldu?
    * bilmem n'oldu ?
    - top taca çıktı...
  • torino'daki son aylarında, bir spikerin "türkiye'ye ne zaman döneceksin?" sorusuna "çift okey gelirse dönerim" diye cevap vermişti bir de. sonraki birkaç dakikayı hatırlamıyorum, kilitlenmişim bir süre.
  • ilk italyaya gittiginde kalecilerin mia miaaa * diye bagırması hakkında "burda kaleciler miyavlıyo" demişti. torino da bi daha duzelemedi zaten..
  • köfte ile möfte arasında ne fark vardır?

biri kıymadan öbürü mıymadan yapılır.

adam hakikaten bu espirileri yapmıştı daha sonra metin üstündağ hakan şükür juventus tan neler istedi başlıklı yazısında, hakan ın 250 gram köftelik kıyma, 250 gram da möftelik mıyma ıstemış olabileceğini yazmıştı. lemandaç
  • yeni sünnet olmuş bir çocukla diyalogu:

hş: yüzme biliyor musun?
    ç: hayır
    hş: neyse şimdi hafifledin, artık yüzersin

yine televole zamanlarında bir başka esprisi
    galatasaray fransa'ya gitmiş, alakasız bir anda:

hş: yauw bu fransızlarda amma kibar, boka bile teşekkür ediyorlar

yine bu gece oynanmakta olan liverpool-milan maçı öncesi,
    spiker fatih terim'e ata demirer'i kastederek:

spiker: hocam ata'yı nasıl buldunuz?
    fatih terim: seviyoruz tabiki ,atamız cumhuriyeti kurmus...
    spiker: yok hocam ata demirer'i
    fatih terim: he ata mı, iyi çoçuktur...
    hakan şükür arkadan ata demirerin kilolarını kastederek : hocam ata da kendi cumhuriyetini kurmuş

yukarıdaki 3 örnekle karakterize edilebilecek espriler grubu.
  • rivayete göre bir kayseri maçı sonrası takım arkadaşı taffarel'i "bak taffarel, bizim takım otobüsü de şurdaymış" diyerek bir başka sarı-kırmızılı takım olan kayserispor'un otobüsüne gönderip adamcağızın bir süre tek başına rakip takım otobüsünde beklemesine neden olmuştur.
  • can tanriyar'in televole'de sadece röportaj yapan bir spiker olduğu zamanlarda yapilan komiklikler. can tanriyar ne zaman başladi televole yönetmeye, bitti televole'de futbol. aslinda hakan şükür'ün esprilerinden kurtulduk diye sevinmiştik ama foolish casanova dinlemekten daha iyiydi herhalde. bir esprisini yazayim de tam olsun

"karanlik bir odada beyaz ile siyahı nasıl ayırırsın"
    - ikisini de konuşturursun. re'leri söyleyebilen siyahtır.
  • benim de karanlık hatıralarıma gömülmüş an itibariyle hortlatılmıştır

televole muhabirine
    -seni şu suya atsam, batmazsın, niye biliyo musun?
    -niye
    -çünkü tipin kayık
    (bkz: of ki ne of)
  • yamulmuyorsam televole muhabiri bir arkadas ve hakan sukur arasinda gecen diyalog soyle birsey olsa gerektir:

hs: hava alaninda neden kediler dolasmaz biliyor musun?
    tm: ???
    hs: orada pist var ya...

kotuydu, ama en kotusu degildi galiba.
  • nasil gozden kacmis hayret. baslik icinde arattirdim bulamadim. inanmadim kendim tek tek okudum (bkz: inanilmaz ama gercek) .
    halbuki en klasigidir. bir roprtaj esnasinda yaptigi :

- opel corsa toyota corona

esprisi.
hesabın var mı? giriş yap